Nieczysta gra sieciówek. Brudne sekrety świata mody. WIDEO

Popularna sieć sklepów odzieżowych H&M raz na zawsze zmieniła rynek, oferując w przystępnych cenach modne ubrania dobrej jakości. Jak jednak wyglądają kulisy biznesów prowadzonych przez właścicieli? Komu i czemu szefowie międzynarodowej marki zawdzięczają ogromne fortuny?

Do H&M należy ponad 3500 sklepów na całym świecie, które łącznie każdego roku sprzedają ubrania i dodatki warte wiele miliardów euro. H&M zatrudnia prawie 93,5 tys. osób w 38 krajach.

Jednak za przyjazną fasadą sklepów oferujących stylową odzież kryją się kontrowersyjne i dwuznaczne etycznie praktyki biznesowe. Autorzy dokumentu wkraczają w ten pełen przepychu świat, podróżując z kamerą przez Europę i Azję, aż do Etiopii. I odkrywają, że w niczym nie przypomina on luksusu znanego z żurnali. Na czym zarabia międzynarodowy gigant odzieżowy?

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

Czy warto wziąć KREDYT KONSOLIDACYJNY? Kiedy połączenie kilku kredytów jest nieopłacalne? Czy warto wziąć KREDYT KONSOLIDACYJNY? Kiedy połączenie kilku kredytów jest nieopłacalne? Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie mające ułatwić życie i pomóc w sprawnej spłacie zadłużenia. Powinni o nim pomyśleć wszyscy ci, którzy mają do spłaty kilka kredytów i pożyczek zaciągniętych na różne cele, w różnych bankach. Zwłaszcza jeśli pojawiają się pierwsze problemy z terminową spłatą zadłużenia.   Czy WIEK kredytobiorcy ma znaczenie? ILE trzeba mieć LAT, żeby dostać kredyt hipoteczny na 30 lat? Czy WIEK kredytobiorcy ma znaczenie? ILE trzeba mieć LAT, żeby dostać kredyt hipoteczny na 30 lat? Kredyt hipoteczny spłacamy zazwyczaj przez kilkadziesiąt lat. Zazwyczaj jednak nie zaciągamy go mając 18 czy 20 lat, a nieco później. Postanowiliśmy sprawdzić, ile maksymalnie może mieć lat osoba chcąca wziąć kredyt hipoteczny z okresem spłaty wynoszącym 30 lat.   KAZIMIERZ GÓRSKI - trener tysiąclecia. Kim był Kazimierz Górski? KAZIMIERZ GÓRSKI - trener tysiąclecia. Kim był Kazimierz Górski? Zdecydowanie najsilniejszą kadrę mieliśmy za kadencji legendarnego Kazimierza Górskiego 1970-1976. Teraz, gdy mamy przed sobą tak ważną imprezę jak Euro, możemy jedynie pomarzyć o takiej drużynie. Co było tajemnicą jego sukcesów i co osiągnął Górski? Banalizowanie żałoby - czy częste ogłaszanie żałoby narodowej nie odnosi przeciwnych skutków niż zamierzane? Banalizowanie żałoby - czy częste ogłaszanie żałoby narodowej nie odnosi przeciwnych skutków niż zamierzane? Żałoba narodowa po katastrofie kolejowej, w której zginęło 16 osób, a dziesiątki zostało rannych budzi wydaje się być oczywista. Czy rzeczywiście? W internecie wywołała sporo negatywnych komentarzy - jako zbyteczny i banalizujący ją gest. Dlaczego zdaniem wielu osób zbyt częste ogłaszanie żałoby narodowej wywołuje niezadowolenie zamiast zadumy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!