Nie żyje Agnieszka Kotlarska. Kim była?

Agnieszka Kotlarska to polska aktorka, znana przede wszystkim z filmu „U Pana Boga za miedzą”. 43-letnia artystka zmarła 10 marca 2015 w Warszawie.

Agnieszka Kotlarska urodziła się w Pabianicach w 1971 roku. Jako aktorka filmowa zadebiutowała w 1994 roku w serialu „Bank nie z tej ziemi”. Później grała w produkcji „Pokuszenie” Barbary Sass, zaś w filmie „U Pana Boga za miedzą” z 2009 roku, w reżyserii Jacka Bromskiego, aktorka wcieliła się w rolę inspektor Mariny Chmiel. To właśnie ten film wpłynął na jej dalszą karierę.

Aktorka w 1996 obroniła dyplom na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W latach 1994-2002 występowała w stołecznym Teatrze Dramatycznym. Prowadziła również warsztaty z dziećmi. W ostatnich latach Agnieszka Kotlarska chorowała na raka. Zmarła jako młoda kobieta, w wieku 43 lat,  osierocając dwójkę dzieci.

Artystka oprócz pracy na planie filmowym grała również w wielu polskich serialach, w tym w wielu kultowych takich jak „Samo życie”, „Na dobre i na złe”,„13. Posterunek”, „Barwy szczęścia”, „Klan”, „Plebania” ale również modnych serialów z ostatnich lat np. „Przyjaciółki”, „Szpilki na Giewoncie”, „BrzydUla” czy „Trzeci oficer”. Jej ostatnim wystąpieniem przed kamerą była rola w filmie „Chce się żyć” z 2013. Grała tam matkę jednej z głównych bohaterek - Anki. Agnieszka Kotlerska była bardzo lubianą i cenioną aktorką. Jej pogrzeb odbył się 13 marca 2015. Grób znajduje się na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!