Neurolodzy, odc. 3: nowe dramatyczne historie!

Wbrew przeciwnościom – taki tytuł nosi trzeci odcinek serialu Neurolodzy, opowiadającego o pracy neurochirurgów w brytyjskim szpitalu Johna Radcliffe’a w Oxfordzie. Poznamy w nim kolejne dramatyczne historie – np. 2-letniego Raja, czy ciężarnej, która dowiaduje się o upośledzeniach nienarodzonego dziecka.Twórcy serialu Neurolodzy przez 7 miesięcy towarzyszyli lekarzom, dokumentując ich najtrudniejsze operacje. W każdym odcinku pokazane są różnorodne, skomplikowane przypadki medyczne. Mózg jest najbardziej skomplikowanym i tajemniczym organem w ciele człowieka. Każda operacja na nim wymaga niezwykłej precyzji, a najmniejsza pomyłka może skończyć się nieodwracalnym kalectwem lub śmiercią. Nie tylko lekarze stoją przed trudnymi wyborami, ale również sami pacjenci i ich rodziny.

Tym razem poznamy między innymi historię 2-letniego Raja. Jego rodzice boją się, że operacja usunięcia guza mózgu może spowodować poważny paraliż ich syna. Kobieta w ciąży dowiaduje się, że jej dziecko ma rozszczep kręgosłupa i guza na plecach, lekarze przedstawiają rokowania. Czy kobieta podejmie próbę leczenia, czy zdecyduje się na aborcję?

W serialu Neurolodzy zobaczymy, że jak bardzo od umiejętności lekarzy zależy zdrowie i życie pacjentów oraz ich bliskich.
 

Redakcja 17/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!