Neurolodzy, odc. 2. Co się wydarzy?

W ludzkim mózgu jest aż sto miliardów neuronów, które czynią umysł najpotężniejszym narzędziem nauki na świecie, a jednocześnie narządem nadzwyczaj delikatnym. Gdy atakuje go choroba, do gry wkraczają niezwykli specjaliści: neurolodzy i neurochirurdzy.

Neurochirurg dziecięcy Jay Jayamohan przygotowuje się do bardzo trudnej operacji, która maleńkiemu pacjentowi - noworodkowi - grozi paraliżem oraz poważnymi infekcjami. Interwencja chirurgiczna jest jednak niezbędna, ponieważ u chłopca zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa.

Dwoje neurochirurgów zajmujących się pacjentami dorosłymi, Tipu i Alex, zajmują się z kolei Siobhan,  Irlandką wymagającą głębokiej stymulacji mózgu.

Młody chłopak zostaje zakwalifikowany do ryzykownej operacji agresywnego nowotworu mózgu. Po trudnej scenie pożegnania z matką, gdy jej dziecko zostaje przekazane w ręce anestezjologa, następuje wzruszający i tak wyczekiwany moment ponownego spotkania. 

Kolejna trudna operacja czekająca neurochirurgów to usunięcie skrzepu z mózgu dziecka. Jak przebiegnie?
 

Redakcja 09/06/2015

Zobacz też

Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Pies to stworzenie niezwykle rozumne. Ma też swoje uczucia i humory - potrafi okazywać miłość oraz obrazić się na swojego pana - na szczęście ten stan nie trwa długo, gdyż z reguły psy łatwo wybaczają. Czy wiesz jak rozpoznać humor swojego psa? Podpowiadamy, jakie symptomy towarzyszą konkretnemu nastrojowi pupila! Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy uważać wybierając psa to przede wszystkim: jego wygląd, usposobienie, odpowiednie dokumenty i wiek. Jednak nie jest wcale łatwo obliczyć wiek psa. Mówimy, jak wybrać zdrowego szczeniaka i jak obliczyć jego wiek! Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Michał Kulesza zmarł w wieku 65 lat, 13 stycznia 2013. Kulesza przez ostatnie lata doradzał w sprawach samorządu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Michał Kulesza był przede wszystkim autorem reformy samorządowej, dzięki której mamy w Polsce m.in. powiaty i mniej województw.  Jakie pupy kochają faceci? Jak powiększyć sobie pupę, aby była ponętna i też bardzo sexy? Jakie pupy kochają faceci? Jak powiększyć sobie pupę, aby była ponętna i też bardzo sexy? Aby dużą pupę mieć, warto dużo ćwiczyć i koniecznie tańczyć sambę. - Obserwujemy duży odwrót od anorektycznych sylwetek, na rzecz naprawdę kobiecych kształtów – zapewnia nas Sylwia Lula Raźna z tancerze.pl. - Zadbana i duża pupa staje się, na wzór krajów latynoskich, symbolem atrakcyjności kobiety.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!