Naturalne sposoby na komary - domowe rozwiązania

Każdego lata rozpoczynamy zażartą walkę z komarami. Uciążliwi krwiopijcy uprzykrzają każdą wieczorną imprezę i wypoczynek nad wodą. Jak sobie z nimi radzić?
Zdjęcie z artykułu: Naturalne sposoby na komary - domowe rozwiązania
Naturalne sposoby na komary - domowe rozwiązaniaźródło:pixabay.com/ Hans

Sezon na komary rozpoczął się na dobre. Upalne dni i nadchodzące po nich chłodne wieczory, to idealne środowisko dla komarów. Jeśli dołożymy do tego miło spędzony wieczór nad jeziorem, to możemy mieć pewność, że zostaniemy zjedzeni przez te owady. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z uporczywymi komarami. Jak zwalczać komary domowymi sposobami?

Najlepszym wabikiem na komara jest kwas mlekowy zawarty w pocie. Owady lgną do spoconego, gorącego ciała, dlatego najlepiej utrzymywać higienę i brać częste prysznice w okresie największych upałów. Bezpieczeństwo we własnych czterech ścianach zapewnią też siatki w oknach i drzwiach, a także rozwieszone moskitiery. Jednak najlepiej sprawdzają się stare domowe sposoby, często stosowane przez nasze babcie.

Olejki zapachowe

Istnieją naturalne zapachy, których nie cierpią komary. Aplikowanie takich zapachów na skórę lub rozpylanie ich w pomieszczeniach powinno skutecznie odstraszyć komary.

- Olejek migdałowy,
- olejek lawendowy,
- olejek cynamonowy,
- olejek cytrynowy,
- olejek waniliowy,
- olejek eukaliptusowy,
- olejek sosnowy,
- olejek pomarańczowy,
- olejek anyżowy i herbaciany,
- waleriana.

.. Jak radzić sobie z molami w domu?

Rośliny

Niektóre rośliny wydzielają soki, olejki i zapachy, które również drażnią komary. Wystarczy wyhodować roślinkę w domu lub w ogrodzie, aby na dobre pozbyć się komarów.

- Kocimiętka,
- pelargonia,
- bodziszek cuchnący,
- mirt,
- bazylia,
- pomidory - a właściwie liście pomidora,
- mięta.

Innym zapachem, którego nie lubią komary jest woń cebuli, a także terpentyna (bezbarwna ciecz używana jako rozpuszczalnik farb). Stosowanie suplementów z witaminą B również powinno osłabić zainteresowanie komarów. Innym sposobem jest nasączanie gąbki octem i układanie jej przy oknie w strategicznych miejscach w mieszkaniu - ocet działa jak straszak na komary.

Redakcja 19/06/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!