Najtańszy market spożywczy: RANKING. Gdzie zrobimy najtańsze zakupy?

Produkty spożywcze są coraz droższe. Różnica cenowa przy zakupie kilkudziesięciu produktów jest znaczna, bo może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Warto dowiedzieć się, gdzie zrobimy najtańsze zakupy.

Znaczna część Polaków zazwyczaj robi zakupy w dużych sklepach spożywczych lub hipermarketach. Dowiedz się, które sklepy oferują najlepsze ceny produktów kupowanych najczęściej. 

Ranking najtańszych hipermarketów

W pierwszej trójce niezmiennie znajdują się Kaufland, Auchan i Simply Market. Według ostatnich badań 24 najczęściej kupowane produkty najtaniej dostaniemy w Simply Market, chociaż to w Auchan liczba najtańszych produktów jest największa. Na dalszych miejscach znalazł się kolejno E.Leclerc, Tesco, Biedronka i Lidl. W rankingu pod uwagę brane były tylko najtańsze produkty. 

Trzeba pamiętać, że w zestawieniu nie jest brana pod uwagę jakość, którą trudno jest obiektywnie zmierzyć. Co ciekawe, inflacja w sierpniu wyniosła 1,1 proc., a ceny porównywanych produktów spadły w ciągu tego roku.

Najdroższymi sklepami pozostały Alma, Piotr i Paweł, Delima, Carrefour Market i Real. Ceny w Almie oraz w Piotrze i Pawle nie powinny jednak dziwić ze względu na asortyment wysokiej jakości.

>>> Jak kupować tanio z drugiej ręki? [KLIKNIJ!]

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!