Najstarsza znana orka została uznana za martwą. Miała ponad sto lat?

Orka nosząca wdzięczne imię Babcia J2, uważana była za najdłużej żyjącą ze znanych orek na świecie. Ostatni raz widziana była przez naukowców latem 2016 roku w pobliżu Rezerwatu San Juan Island (SRKW).

Jednak podczas końcowo rocznych obliczeń populacji ssaków tego gatunku, w porównaniu z rokiem ubiegłym brakowało jednej orki. Obserwacje i poszukiwania ostatecznie wskazały, że niestety chodzi o J2.

„Orka w przeciągu ostatnich czterdziestu lat była widziana tysiące razy, znajdując się tym samym w czołówce najczęściej dostrzeganych ssaków przez obserwatorów od waleni, jednak w przeciągu kilku ostatnich miesięcy nie była widziana absolutnie przez nikogo” przyznała dyrektor wykonawcza Centrum Badań nad Waleniami, Kenneth C. Balcomb.

Populacje orek w SRKW na dzień 31 grudnia 2016 roku szacuje się na 78 osobników, w tym tylko 24 osobników stałych, reszta jest wędrująca.

Orka Network w ubiegłym roku poinformował, że wiek Babci J2 szacuje się na około 105 lat, ale niewykluczone, że może być 12 lat młodsza, gdyż taki margines błędu przyjmuje się przy określaniu życia dorosłych już orek.

Średnia długość życia dzikich Orek wynosi od 60 do 80 lat.

Tagi: orka,

Redakcja 03/01/2017

Zobacz też

Jak zarejestrować samochód używany? Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji używanego auta? Jak zarejestrować samochód używany? Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji używanego auta? Kupując auto używane, musimy zadbać, żeby mieć odpowiednie dokumenty. Do zarejestrowania niezbędna będzie umowa bądź faktura, dowód rejestracyjny i karta pojazdu oraz tablice rejestracyjne i ważne ubezpieczenie auta. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu, który kupiłeś, podpisując umowę kupna-sprzedaży, a jakie gdy auto kupiłeś na fakturę VAT lub rejestrujesz samochód używany sprowadzony z zagranicy. Jak LPG wpływa na zużycie silnika? Gaz czy benzyna? Jak LPG wpływa na zużycie silnika? Gaz czy benzyna? Nie milkną dyskusje o tym, czy LPG nadaje się do samochodów, czy też nie. Oto zestawienie faktów, jak LPG wpływa na zużycie silnika. Obserwowanie forów dyskusyjnych może przyprawić o zawrót głowy. Rozwiewamy niejasności i odpowiadamy na nurtujące pytania.  Jak uzyskać prawo jazdy na motocykl? Jak uzyskać prawo jazdy na motocykl? Prawo jazdy na motocykl w dobie paraliżujących ulice korków to kusząca alternatywa dla samochodu. Nawet jeśli jesteś kierowcą dwuśladu, żeby przesiąść się na dwa kółka, potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Wyjaśniamy, jakie formalności trzeba spełnić, żeby uzyskać prawo jazdy kategorii A, a także z czym zetkniesz się na kursie i egzaminie. Jak przygotować auto do długiej trasy, aby podróż była bezpieczna? Jak przygotować auto do długiej trasy, aby podróż była bezpieczna? Do długiej jazdy samochodem trzeba odpowiednio przygotować zarówno siebie, jak i auto. Przeczytaj, jak przygotować samochód do długiej trasy? Na co zwrócic uwagę, aby jazda obyła się bez nieprzyjemnych niespodzianek?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!