Najlepszy sposób na MOLE SPOŻYWCZE, jaki?

Niestety nie ma jednego, skutecznego i ostatecznego sposobu na pozbycie się moli spożywczych z naszego domu. Nawet, gdy się wydaje, że ten problem nas nie dotyczy, możemy przynieść nieproszonych gości ze sklepu w produktach spożywczych.

Mole spożywcze zagnieżdżają się w suchych produktach spożywczych, takich jak cukier, mąka, kasze, suszone owoce czy karma dla psa. Samica składa setki jaj, z których wylęgają się larwy. Te, żerując zanieczyszczają żywność wytwarzanymi przez siebie specyficznymi pajęczynami, odchodami, resztkami jaj i zrzucaną przez siebie skórą. Oczywiście produkty, w których zagnieździły się mole spożywcze nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia i to jest podstawowy sposób pozbycia się tych uciążliwych szkodników.

Ale konieczne jest podjęcie kolejnych kroków – odkurzenie szafek i umycie ich ciepłą wodą z mydłem. Warto potem spryskać je lub przetrzeć wodą z octem albo olejkami eterycznymi, by stworzyć środowisko nieprzyjazne molom spożywczym.

Owady te nie lubią też zapachu mocno pachnących przypraw, np. goździków, odstrasza je zapach skórki pomarańczowej lub z cytryny.

Gdy domowe środki zawiodą, można skorzystać z oferty firm, które proponują specjalne plastry-pułapki (np. Raid), wabiące zapachem samce owadów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!