Najlepsze kierunki na urlop zimą: 5 destynacji

Dokąd zimą wybrać się na wakacje? Przedstawiamy 5 najlepszych kierunków na urlop zimą.

1) Tajlandia

To idealne miejsce na zimowy wyjazd. Przede wszystkim ze względu na rajskie plaże, krystaliczną wodę i liczne parki narodowe, w których żyją egzotyczne gatunki zwierząt. Zimą w Tajlandii panuje pora sucha, a temperatura powietrza wynosi ok. 30 stopni C. Najpopularniejszym tajskim kurortem, który słynie z nurkowania, jest wyspa Phuket.

2) Sri Lanka

Sri Lanka jest warta zobaczenia ze względu na bujną, tropikalną roślinność i szerokie, piaszczyste plaże. Od stycznia do marca występuje tu najmniejsza ilosć opadów w całym roku.

3) Meksyk

Poza wylegiwaniem się na plaży, w Meksyku trzeba koniecznie zwiedzić dziedzictwo Majów i całej kultury latynoskiej. Warto odwiedzić również Acapulco, będące największym ośrodkiem turystycznym na południowo-zachodnim wybrzeżu.Średnia temperatura zimą w Meksyku wynosi ok. 27 stopni C.

4) Kenia

Rafy koralowe, zabytki kultury Masajów i zachwycajaca przyroda przyciągają wielu turystów do Kenii. Kraj ten ma do zaoferowania również przepiękne plaże nad ciepłym oceanem i safari w środku afrykańskiej sawanny. Warto udać się do Parku Narodowego Amboseli, wpisanego na listę UNESCO. Znakomicie widać stąd Kilimandżaro.

5) Dominikana

To właśnie tu, w Punta Cana na wschodzie wyspy, rozciąga się słynna Bavaro Beach, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Na Dominikanie warto wybrać się również do Santo Domingo, którego kolonialna część znajduje się na liście UNESCO.

Tagi: urlop, zima,

Redakcja 04/02/2016

Zobacz też

Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 4: Marc Dutroux i morderstwa, które wstrząsnęły Belgią. WIDEO Wielkie zbrodnie i procesy, odcinek 4: Marc Dutroux i morderstwa, które wstrząsnęły Belgią. WIDEO W marcu 2004 roku zaczyna się europejski proces stulecia. Przed belgijskim sądem staje Marc Dutroux, oskarżony o zbrodnie przeciwko młodym dziewczętom, tak niesłychane, że wstrząsnęły belgijską opinią publiczną. Proces Dutroux stał się okazją do postawienia organom ścigania zarzutów niekompetencji i tuszowania sprawy... Odtajnione akcje CIA, odcinek 4: Prawdziwa operacja Argo Odtajnione akcje CIA, odcinek 4: Prawdziwa operacja Argo W 1979 roku rozpoczęła się okupacja ambasady USA w Teheranie. Iraccy studenci zamknęli w niej 52 zakładników, ale sześciu osobom udało się uciec i schować w domu kanadyjskiego ambasadora. CIA wysłało do Iraku Tonego Mendeza, który miał za zadanie przetransportować te osoby do USA. MegaDrwale, sezon 1. Jak powstają wille z drewnianych bali? WIDEO, OPISY ODCINKÓW MegaDrwale, sezon 1. Jak powstają wille z drewnianych bali? WIDEO, OPISY ODCINKÓW Najbardziej niesamowite domy z bali na świecie wykonują na zamówienie mistrzowie tej technologii z miasteczka Williams Lake. Poznajcie ich bliżej dzięki serii MegaDrwale – na www.fokus.tv/vod jak zawsze za darmo! Dwie siostry, jedno serce: operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. WIDEO, ZDJĘCIA Dwie siostry, jedno serce: operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. WIDEO, ZDJĘCIA Emma i Taylor Bailey, bohaterki dokumentu „Dwie siostry, jedno serce”, to siostry syjamskie z Arizony. Mają wspólne serce i wątrobę. Życie tych  radosnych i pełnych życia bliźniaczek z każdym miesiącem jest coraz bardziej zagrożone. Dlatego czekają na skomplikowaną operację rozdzielenia – tym trudniejszą i bardziej ryzykowną, że obie dziewczynki muszą dostać nowe serca!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!