Najlepsze kierunki na urlop zimą: 5 destynacji

Dokąd zimą wybrać się na wakacje? Przedstawiamy 5 najlepszych kierunków na urlop zimą.

1) Tajlandia

To idealne miejsce na zimowy wyjazd. Przede wszystkim ze względu na rajskie plaże, krystaliczną wodę i liczne parki narodowe, w których żyją egzotyczne gatunki zwierząt. Zimą w Tajlandii panuje pora sucha, a temperatura powietrza wynosi ok. 30 stopni C. Najpopularniejszym tajskim kurortem, który słynie z nurkowania, jest wyspa Phuket.

2) Sri Lanka

Sri Lanka jest warta zobaczenia ze względu na bujną, tropikalną roślinność i szerokie, piaszczyste plaże. Od stycznia do marca występuje tu najmniejsza ilosć opadów w całym roku.

3) Meksyk

Poza wylegiwaniem się na plaży, w Meksyku trzeba koniecznie zwiedzić dziedzictwo Majów i całej kultury latynoskiej. Warto odwiedzić również Acapulco, będące największym ośrodkiem turystycznym na południowo-zachodnim wybrzeżu.Średnia temperatura zimą w Meksyku wynosi ok. 27 stopni C.

4) Kenia

Rafy koralowe, zabytki kultury Masajów i zachwycajaca przyroda przyciągają wielu turystów do Kenii. Kraj ten ma do zaoferowania również przepiękne plaże nad ciepłym oceanem i safari w środku afrykańskiej sawanny. Warto udać się do Parku Narodowego Amboseli, wpisanego na listę UNESCO. Znakomicie widać stąd Kilimandżaro.

5) Dominikana

To właśnie tu, w Punta Cana na wschodzie wyspy, rozciąga się słynna Bavaro Beach, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Na Dominikanie warto wybrać się również do Santo Domingo, którego kolonialna część znajduje się na liście UNESCO.

Tagi: urlop, zima,

Redakcja 04/02/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!