Najgroźniejszy narkotyk - dokument o wzroście popularności amfetaminy i konsekwencjach jej stosowania

Najgroźniejszy narkotyk to film dokumentalny, który pokaże jak produkuje się, dystrybuuje, zażywa i zwalcza amfetaminę - jeden z najbardziej niebezpiecznych środków psychoaktywnych w historii.

 
Amfetamina to wynalazek, który funkcjonuje w nielegalnej dystrybucji od ponad 50 lat. Udokumentowane są przypadki, kiedy kazano ją zażywać żołnierzom, a nawet, że stosował ją... Adolf Hitler. Dziś zasięg wpływu tego niebezpiecznego środka zaczyna się rozszerzać - znają ją praktycznie na każdym kontynencie, a wśród konsumentów znajdują się nie tylko ludzie marginesu, ale również bardzo wpływowe i odnoszące sukcesy jednostki.Na krótką metę rozjaśnia umysł i pozwala zwiększyć swoją aktywność, a jednorazowe zażycie działa przez niemal 12 godzin. Problemy pojawiają się z czasem.

W programie Najgroźniejszy narkotyk producenci zajmują się m.in. osobami uzależnionymi od środka, badaniem mózgu i tego w jaki sposób wpływa on na naszą psychikę i organizm, ale również przedstawia pracę policjantów, towarzyszy im przy zajmowaniu laboratoriów.

 

Redakcja 30/04/2014

Zobacz też

Jakie są SKUTKI astronomicznej wiosny? Zobacz, jak radzić sobie ze zmianami klimatu Jakie są SKUTKI astronomicznej wiosny? Zobacz, jak radzić sobie ze zmianami klimatu Dzień Wagarowicza, prima aprilis, majówka, długi weekend, Wielkanoc – jednym słowem - WIOSNA! Astronomiczna wiosna wystartowała 20 marca o 6:14 rano, od tej chwili dni stały się dłuższe, a noce krótsze. Jednak wiosna astronomiczna to nie jedyny początek wiosny, jest jeszcze wiosna fenologiczna, termiczna, klimatyczna i przyrodnicza. Jakie są skutki wiosny? Mówimy, co nas czeka w nadchodzących miesiącach. Wielkanoc w w Szwecji – jak się ją obchodzi? Wielkanoc w w Szwecji – jak się ją obchodzi? Co kraj to obyczaj – to stare polskie przysłowie można odnieść nie tylko do codziennych ludzkich zwyczajów, ale również do tradycji świątecznych. Dlatego sprawdzamy, jak Wielkanoc obchodzą Szwedzi. Czy również święcą jajka? Czy Zmartwychwstanie Chrystusa celebrują w specjalny sposób? Co to jest Misterium Męki Pańskiej? Jak będzie wyglądało w Warszawie? Co to jest Misterium Męki Pańskiej? Jak będzie wyglądało w Warszawie? Każdy przeżywa święta na swój własny, indywidualny sposób. Jednak istnieje taki dzień, kiedy wszyscy, niezależnie od wiary i częstotliwości, z jaką chodzą do kościoła, będą mogli razem zobaczyć Misterium Męki Pańskiej. Kiedy i gdzie? Co to w ogóle jest Misterium? Wielkanoc w Meksyku – jak się ją obchodzi? Wielkanoc w Meksyku – jak się ją obchodzi? Inaczej niż w sąsiednim USA, w Meksyku Wielkanoc uchodzi za największe i najbardziej oczekiwane święto. Tamtejsze wielkanocne obyczaje potrafią zadziwić niejednego turystę, bowiem świąteczne obchody trwają aż 14 dni! Czym jeszcze zachwyca wielkanocny Meksyk?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!