Najgroźniejszy narkotyk - dokument o wzroście popularności amfetaminy i konsekwencjach jej stosowania

Najgroźniejszy narkotyk to film dokumentalny, który pokaże jak produkuje się, dystrybuuje, zażywa i zwalcza amfetaminę - jeden z najbardziej niebezpiecznych środków psychoaktywnych w historii.

 
Amfetamina to wynalazek, który funkcjonuje w nielegalnej dystrybucji od ponad 50 lat. Udokumentowane są przypadki, kiedy kazano ją zażywać żołnierzom, a nawet, że stosował ją... Adolf Hitler. Dziś zasięg wpływu tego niebezpiecznego środka zaczyna się rozszerzać - znają ją praktycznie na każdym kontynencie, a wśród konsumentów znajdują się nie tylko ludzie marginesu, ale również bardzo wpływowe i odnoszące sukcesy jednostki.Na krótką metę rozjaśnia umysł i pozwala zwiększyć swoją aktywność, a jednorazowe zażycie działa przez niemal 12 godzin. Problemy pojawiają się z czasem.

W programie Najgroźniejszy narkotyk producenci zajmują się m.in. osobami uzależnionymi od środka, badaniem mózgu i tego w jaki sposób wpływa on na naszą psychikę i organizm, ale również przedstawia pracę policjantów, towarzyszy im przy zajmowaniu laboratoriów.

 

Redakcja 30/04/2014

Zobacz też

Jak dojechać na mecz NIEMCY - WŁOCHY i jak wrócić ze Stadionu Narodowego? Jak dojechać na mecz NIEMCY - WŁOCHY i jak wrócić ze Stadionu Narodowego? Najłatwiej dojechać do Stadionu tramwajem lub pociągiem, a wrócić pieszo lub koleją. Zdecydowanie odradzamy przyjazd na mecz samochodem - wszystkie ulice w pobliżu stadionu będą zamknięte. Najszybszym środkiem lokomocji w dniu meczowym ma być komunikacja miejska. Zobacz, którymi liniami tramwajowymi i autobusowymi dojedziesz na mecz i czym wrócisz ze Stadionu Narodowego po meczu NIEMCY - WŁOCHY 28 czerwca 2012. Jak skutecznie SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Jak zaplanować porządki? Jak walczyć z kurzem? Jak skutecznie SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Jak zaplanować porządki? Jak walczyć z kurzem? Obchodzony 13 czerwca Dzień Dobrych Rad jest świetnym pretekstem do zweryfikowania naszej wiedzy na temat domowych porządków. Czy naprawdę wiemy, jak sprawić, aby drewniane podłogi przykuwały wzrok satynowym połyskiem, a tłusty nalot z kratki wentylacyjnej zniknął w mgnieniu oka? Jeśli nie, nic nie szkodzi. Z okazji tego nietuzinkowego święta, przygotowaliśmy zestaw praktycznych porad dotyczących sprzątania. W jakich angielskich miejscowościach łatwo znaleźć noclegi na czas Olimpiady? W jakich angielskich miejscowościach łatwo znaleźć noclegi na czas Olimpiady? Igrzyska Olimpijskie przyciągają do Wielkiej Brytanii tłumy kibiców. Sam Londyn jest jednak zatłoczony i drogi. Gdzie więc zamieszkać w trakcie igrzysk, by nie zbankrutować, a poczuć smak sportowych emocji? Jak podróżować do Anglii na Igrzyska Olimpijskie w Londynie?    Jak podróżować do Anglii na Igrzyska Olimpijskie w Londynie? Trzecia olimpiada, która odbędzie się w wakacje 2012 w Londynie, to nie lada atrakcja, jeżeli mamy trochę wolnego. Do stolicy Anglii łatwo będzie dotrzeć głównie liniami lotniczymi, które nastawione są na szybki i łatwy zarobek.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!