Najgroźniejszy narkotyk - dokument o wzroście popularności amfetaminy i konsekwencjach jej stosowania

Najgroźniejszy narkotyk to film dokumentalny, który pokaże jak produkuje się, dystrybuuje, zażywa i zwalcza amfetaminę - jeden z najbardziej niebezpiecznych środków psychoaktywnych w historii.

 
Amfetamina to wynalazek, który funkcjonuje w nielegalnej dystrybucji od ponad 50 lat. Udokumentowane są przypadki, kiedy kazano ją zażywać żołnierzom, a nawet, że stosował ją... Adolf Hitler. Dziś zasięg wpływu tego niebezpiecznego środka zaczyna się rozszerzać - znają ją praktycznie na każdym kontynencie, a wśród konsumentów znajdują się nie tylko ludzie marginesu, ale również bardzo wpływowe i odnoszące sukcesy jednostki.Na krótką metę rozjaśnia umysł i pozwala zwiększyć swoją aktywność, a jednorazowe zażycie działa przez niemal 12 godzin. Problemy pojawiają się z czasem.

W programie Najgroźniejszy narkotyk producenci zajmują się m.in. osobami uzależnionymi od środka, badaniem mózgu i tego w jaki sposób wpływa on na naszą psychikę i organizm, ale również przedstawia pracę policjantów, towarzyszy im przy zajmowaniu laboratoriów.

 

Redakcja 30/04/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!