Tuż przed tragedią: najgorsza akcja FBI. Sekta z Waco i próba jej unicestwienia

Najgorsza akcja FBI? To prawdopodobnie oblężenie sekty z Waco na farmie w Teksasie. Próba zatrzymania lidera Gałęzi Dawidowej - apokaliptycznej grupy religijnej zakończyła się śmiercią około 80 osób.

Członkowie radykalnej sekty religijnej Gałąź Dawidowa okazali się być bardziej zdeterminowani, niż mogło się wydawać agentom FBI. A może po prostu ta akcja była źle przygotowana i fatalnie przeprowadzona? O jej całkowitym fiasku mogło zadecydować to, że członkowie Gałęzi Dawidowej wierzyli w zbliżającą się wielkimi krokami apokalipsę. Skoro zatem koniec świata ma nadejść lada dzień, nie ma sensu bać się śmierci! Ale równie dobrze o blamażu agentów FBI mogła zdecydować ich indolencja, zbytnia pewność siebie, zła organizacja i złe przygotowanie operacji, nieumiejętność adekwatnej reakcji w zmieniających się okolicznościach? Dość, że próba zatrzymania lidera sekty - charyzmatycznego Davida Koresha zakończyła się tragicznym niepowodzeniem. Koresh wraz z około setką wyznawców swojej religii zabarykadował się na farmie w Waco w Teksasie, przybyłe na miejsce jednostki sił specjalnych rozpoczęły oblężenie budynku, w którym w pewnym momencie wybuchł pożar, a wyznawcy tajemniczej religii woleli zginąć w płomieniach niż dostać się w ręce śledczych. W oblężeniu zginęło około 80 osób, w tym kobiety i dzieci.

FOKUS TV, stacja, która zachwyca, zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata, zaprasza na kolejny odcinek serialu „Tuż przed tragedią", poświęcony obławie na sektę z Waco. W programie przedstawiona zostanie rekonstrukcja zdarzeń, twórcy podejmą także próbę odpowiedzi na pytanie, co wpłynęło na taki a nie inny obrót spraw i czy tragedii, do której doszło, można było zapobiec.


 

Redakcja 24/03/2015

Zobacz też

Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o grzybach – co oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co oznacza, gdy śnią mi się grzyby? Grzyby widziane we śnie to symbol seksualności. Okazuje się, że najczęściej śnią się one leśniczym albo młodym kobietom. Jakie dokładnie jest znaczenie snu o grzybach? Barszcz czerwony – przepis Magdy Gessler. Na wigilię i nie tylko! Barszcz czerwony – przepis Magdy Gessler. Na wigilię i nie tylko! Podstawą barszczu czerwonego z przepisu Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji jest odpowiednio przyrządzony smak z buraków. Przekonali się o tym pracownicy restauracji Pod Łosiem w podgorzowskim Wawrowie, której rewolucję robiła Magda Gessler. Zobacz, jak przygotować buraczaną esencję według przepisu Magdy Gessler i jak ugotować prawdziwy barszcz! Sala operacyjna 2 sezon, odcinek 12 - Guz jelita grubego. Opis odcinka. Objawy nowotworu, rokowania, leczenie Sala operacyjna 2 sezon, odcinek 12 - Guz jelita grubego. Opis odcinka. Objawy nowotworu, rokowania, leczenie Pan Jacek, emerytowany inżynier, zgłosił do szpitala na ostry dyżur z powodu krwotoku z przewodu pokarmowego. Po badaniach okazało się, że ma guza jelita grubego i wymaga natychmiastowej operacji. Ale to nie koniec jego problemów - zanim chirurdzy przystąpią do operacji - czeka go jeszcze zabieg kardiologiczny. Kim był święty Mikołaj? Dlaczego dał nazwę mikołajkom? WIDEO Kim był święty Mikołaj? Dlaczego dał nazwę mikołajkom? WIDEO Święty Mikołaj kojarzony jest obecnie z dobrotliwym grubasem w czerwonym stroju, obładowanym prezentami przeznaczonymi dla grzecznych dzieci. Cóż.... to w dużym stopniu kolejna kreacja specjalistów od PR. Jak z Mikołajem było naprawdę - przeczytasz w "Złotej Legendzie” Jakuba de Voragine.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!