Najdziwniejsze zjawiska natury – eksplodujące ropuchy i martwe ptaki spadające na ziemię

Wydaje wam się, że w świat przyrodniczy niczym nie może was już zaskoczyć? Obejrzyjcie program „Najdziwniejsze zjawiska natury", a przekonacie się, jak kreatywna i pomysłowa może być przyroda. Eksplodujące ropuchy, martwe ptaki spadające na ziemię, czerwony deszcz... nie uwierzycie własnym oczom!
Eksplodujące ropuchy, ptaki umierające podczas lotu, czerwony deszcz – tego rodzaju rzadko występujące fenomeny przyrodnicze zadziwiają, a zarazem przerażają zarówno ich naocznych świadków, jak i naukowców. W programie „Najdziwniejsze zjawiska natury" zobaczymy unikalne materiały filmowe nakręcone przez przypadkowych świadków tych niecodziennych zdarzeń, wysłuchamy wypowiedzi ekspertów i przyjrzymy się grafikom komputerowym, które pozwolą przyjrzeć im się z bliska.

W podróży szlakiem niecodziennych zjawisk odwiedzimy miasteczko w Szwajcarii, które pewnego dnia pokryło się grubą warstwą lodu. Zobaczymy, jak wygląda purpurowa noc w australijskim Sydney. Przeniesiemy się też do Ameryki Południowej, gdzie z nieba pewnego dnia spadły tysiące martwych ptaków, wywołując panikę wśród miejscowej ludności. Takie zjawiska zdarzają się zresztą nie tylko na odległych pustkowiach. Pewnego dnia martwe ryby spadły z nieba w jednej z dzielnic Londynu.

Udamy się także w miejsca, w których zapadła się ziemia, wchłaniając budynki, drzewa, a nawet całe jeziora. Przyjrzymy się także spustoszeniom, jakie poczyniły plagi myszy, szarańczy oraz biedronek. Przyczyn wielu z tych tajemniczych zjawisk wciąż nie udaje się ustalić.

Redakcja 14/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!