Najdziwniejsze zjawiska natury – eksplodujące ropuchy i martwe ptaki spadające na ziemię

Wydaje wam się, że w świat przyrodniczy niczym nie może was już zaskoczyć? Obejrzyjcie program „Najdziwniejsze zjawiska natury", a przekonacie się, jak kreatywna i pomysłowa może być przyroda. Eksplodujące ropuchy, martwe ptaki spadające na ziemię, czerwony deszcz... nie uwierzycie własnym oczom!
Eksplodujące ropuchy, ptaki umierające podczas lotu, czerwony deszcz – tego rodzaju rzadko występujące fenomeny przyrodnicze zadziwiają, a zarazem przerażają zarówno ich naocznych świadków, jak i naukowców. W programie „Najdziwniejsze zjawiska natury" zobaczymy unikalne materiały filmowe nakręcone przez przypadkowych świadków tych niecodziennych zdarzeń, wysłuchamy wypowiedzi ekspertów i przyjrzymy się grafikom komputerowym, które pozwolą przyjrzeć im się z bliska.

W podróży szlakiem niecodziennych zjawisk odwiedzimy miasteczko w Szwajcarii, które pewnego dnia pokryło się grubą warstwą lodu. Zobaczymy, jak wygląda purpurowa noc w australijskim Sydney. Przeniesiemy się też do Ameryki Południowej, gdzie z nieba pewnego dnia spadły tysiące martwych ptaków, wywołując panikę wśród miejscowej ludności. Takie zjawiska zdarzają się zresztą nie tylko na odległych pustkowiach. Pewnego dnia martwe ryby spadły z nieba w jednej z dzielnic Londynu.

Udamy się także w miejsca, w których zapadła się ziemia, wchłaniając budynki, drzewa, a nawet całe jeziora. Przyjrzymy się także spustoszeniom, jakie poczyniły plagi myszy, szarańczy oraz biedronek. Przyczyn wielu z tych tajemniczych zjawisk wciąż nie udaje się ustalić.

Redakcja 08/08/2014

Zobacz też

NAJPIĘKNIEJSZA STORCZYKARNIA w Polsce – gdzie obejrzeć najstarsze storczyki w Polsce w wyjątkowej, współczesnej szklarni? NAJPIĘKNIEJSZA STORCZYKARNIA w Polsce – gdzie obejrzeć najstarsze storczyki w Polsce w wyjątkowej, współczesnej szklarni? Zamek w Łańcucie to jeden z najbardziej znanych zabytków w Polsce, obowiązkowy cel wycieczek. Będąc w Łańcucie nie przegap przepięknej szklarni o współczesnej formie architektonicznej z egzotycznymi roślinami i kawiarnią na dziedzińcu Czy kapłan może być ojcem? Czy ksiądz katolicki może mieć dzieci? Czy kapłan może być ojcem? Czy ksiądz katolicki może mieć dzieci? Kościół rzymskokatolicki zabrania duchownym zawierania małżeństw, nakazuje żyć w celibacie, a co za tym idzie zakazuje posiadania potomstwa. Ale ksiądz też człowiek i różnie z tym życiem w czystości u niego bywa. I gdy ksiądz spłodzi dziecię, to kościół też dość tolerancyjnie podchodzi do przypadku. Jak kościół reaguje na potomstwo księży? Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Jaki PREZENT DLA ARCHITEKTA? Lego Architecture to strzał w 10-tkę! Architekt jest wybredny, architekt jest wymagający, architekt interesuje się... architekturą, architekt chciałby... budować ikony, architekt nie ma czasu na nic, co nie wiąże się z budowaniem, architekt lubi wyzwania, cokolwiek wymyślisz LEGO Architecture będzie najlepszym prezentem. Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Jak nauczyć dziecko oszczędzania? [SKO - Szkolne Kasy Oszczędności] Szkolne Kasy Oszczędności powstały w 1927 r. Tworzyła je Pocztowa Kasa Oszczędności, której następcą jest PKO Bank Polski, kontynuujący tradycje swojej poprzedniczki w zakresie finansowej edukacji uczniów szkół podstawowych. Do 1939 r. Szkolne Kasy Oszczędności działały w niemal 14 tysiącach szkół i zrzeszały ponad milion członków. Obecnie w programie uczestniczy blisko 2 tys. szkół. W SKO oszczędza ok. 150 tys. dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy.  

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!