Najdziwniejsze zjawiska natury – eksplodujące ropuchy i martwe ptaki spadające na ziemię

Wydaje wam się, że w świat przyrodniczy niczym nie może was już zaskoczyć? Obejrzyjcie program „Najdziwniejsze zjawiska natury", a przekonacie się, jak kreatywna i pomysłowa może być przyroda. Eksplodujące ropuchy, martwe ptaki spadające na ziemię, czerwony deszcz... nie uwierzycie własnym oczom!

Superpająk

Superpająk
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:52:00
Eksplodujące ropuchy, ptaki umierające podczas lotu, czerwony deszcz – tego rodzaju rzadko występujące fenomeny przyrodnicze zadziwiają, a zarazem przerażają zarówno ich naocznych świadków, jak i naukowców. W programie „Najdziwniejsze zjawiska natury" zobaczymy unikalne materiały filmowe nakręcone przez przypadkowych świadków tych niecodziennych zdarzeń, wysłuchamy wypowiedzi ekspertów i przyjrzymy się grafikom komputerowym, które pozwolą przyjrzeć im się z bliska.

W podróży szlakiem niecodziennych zjawisk odwiedzimy miasteczko w Szwajcarii, które pewnego dnia pokryło się grubą warstwą lodu. Zobaczymy, jak wygląda purpurowa noc w australijskim Sydney. Przeniesiemy się też do Ameryki Południowej, gdzie z nieba pewnego dnia spadły tysiące martwych ptaków, wywołując panikę wśród miejscowej ludności. Takie zjawiska zdarzają się zresztą nie tylko na odległych pustkowiach. Pewnego dnia martwe ryby spadły z nieba w jednej z dzielnic Londynu.

Udamy się także w miejsca, w których zapadła się ziemia, wchłaniając budynki, drzewa, a nawet całe jeziora. Przyjrzymy się także spustoszeniom, jakie poczyniły plagi myszy, szarańczy oraz biedronek. Przyczyn wielu z tych tajemniczych zjawisk wciąż nie udaje się ustalić.

Redakcja 14/08/2014

Zobacz też

Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Czy można pobierać emeryturę zagranicą? Jeśli masz prawo do emerytury z ZUS, możesz ją pobierać w dowolnym państwie Unii Europejskiej. Świadczenie przysługuje też, gdy mieszkasz w Szwajcarii, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależącym do UE oraz w kraju, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym. Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest? Córka rotmistrza Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz nie została zaproszona na dzisiejsze obchody 70-tej rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Polscy politycy nie kryją oburzenia. Kim jest córka rotmistrza, co o niej wiemy? Kim był rotmistrz Witold Pilecki? Kim był rotmistrz Witold Pilecki? Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej oraz żołnierzem Armii Krajowej. Był autorem wysyłanych z okupowanej Polski na zachód raportów o Holocauście. W obozie organizował ruch oporu. Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia? Ostatnie 24 godziny: jak umarł perkusista The Who – Keith Moon? Jak wyglądała ostatnia doba jego życia? Był jednym z najlepszych perkusistów w historii rocka. Swoją karierę zawdzięczał temu, że w wieku 14 lat wyrzucono go ze szkoły. Matka kupiła mu wówczas perkusję, żeby się nie nudził i czymś się zajął. Na swoim zestawie – perłowo niebieskim Premierze – przyszły perkusista The Who grał odtąd całymi dnami. FOKUS TV zaprasza na program „Ostatnie 24 godziny", którego bohaterem będzie Keith Moon.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!