Najdziwniejsze zjawiska natury – eksplodujące ropuchy i martwe ptaki spadające na ziemię

Wydaje wam się, że w świat przyrodniczy niczym nie może was już zaskoczyć? Obejrzyjcie program „Najdziwniejsze zjawiska natury", a przekonacie się, jak kreatywna i pomysłowa może być przyroda. Eksplodujące ropuchy, martwe ptaki spadające na ziemię, czerwony deszcz... nie uwierzycie własnym oczom!
Eksplodujące ropuchy, ptaki umierające podczas lotu, czerwony deszcz – tego rodzaju rzadko występujące fenomeny przyrodnicze zadziwiają, a zarazem przerażają zarówno ich naocznych świadków, jak i naukowców. W programie „Najdziwniejsze zjawiska natury" zobaczymy unikalne materiały filmowe nakręcone przez przypadkowych świadków tych niecodziennych zdarzeń, wysłuchamy wypowiedzi ekspertów i przyjrzymy się grafikom komputerowym, które pozwolą przyjrzeć im się z bliska.

W podróży szlakiem niecodziennych zjawisk odwiedzimy miasteczko w Szwajcarii, które pewnego dnia pokryło się grubą warstwą lodu. Zobaczymy, jak wygląda purpurowa noc w australijskim Sydney. Przeniesiemy się też do Ameryki Południowej, gdzie z nieba pewnego dnia spadły tysiące martwych ptaków, wywołując panikę wśród miejscowej ludności. Takie zjawiska zdarzają się zresztą nie tylko na odległych pustkowiach. Pewnego dnia martwe ryby spadły z nieba w jednej z dzielnic Londynu.

Udamy się także w miejsca, w których zapadła się ziemia, wchłaniając budynki, drzewa, a nawet całe jeziora. Przyjrzymy się także spustoszeniom, jakie poczyniły plagi myszy, szarańczy oraz biedronek. Przyczyn wielu z tych tajemniczych zjawisk wciąż nie udaje się ustalić.

Redakcja 08/08/2014

Zobacz też

Jaki prezent na Dzień Kobiet? Zrób TEST i dowiedz się, co kupić Jaki prezent na Dzień Kobiet? Zrób TEST i dowiedz się, co kupić Wybór prezentu z okazji Dnia Kobiet nie jest łatwy. Zanim więc podejmiesz decyzję, co sprezentować ukochanej 8 marca rozwiąż test - odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy prezent na Dzień Kobiet dla twojej wybranki nasunie Ci się sama! 5 pomysłów na udany Dzień Kobiet. Co zaplanować na 8 marca? 5 pomysłów na udany Dzień Kobiet. Co zaplanować na 8 marca? Choć wiele kobiet twierdzi, że Dzień Kobiet to przeżytek, to jednak wszystkie lubią być w tym dniu celebrowane. Nie masz pomysłu na 8 marca? Nie wiesz, jaki prezent wręczyć ukochanej kobiecie? Skorzystaj z naszych rad i zdobądź się na coś ekstra. Kim był TOMASZ KOWALSKI, zaginiony himalaista? Kim był TOMASZ KOWALSKI, zaginiony himalaista? Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka to polscy himalaiści, którzy zaginęli zaledwie dzień po historycznym wydarzeniu, jakim było zimowe zdobycie ośmiotysięcznika Broad Peak - 12 szczytu świata. Po kilku dniach kierownik wyprawy uznał ich za zmarłych. Kim był młodszy z dwóch zaginionych Polaków, Tomasz Kowalski? Mówimy, kim był himalaista z Dąbrowy Górniczej Tomasz Kowalski. Kim był MACIEJ BERBEKA, zaginiony himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników? Kim był MACIEJ BERBEKA, zaginiony himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników? Maciej Berbeka - zdobywca 5 ośmiotysięczników, nestor polskiego himalaizmu - zaginął razem z Tomaszem Kowalskim podczas schodzenia z Broad Peak (8047 m n.p.m.) w górach Karakorum. Polscy himalaiści weszli na niezdobyty do tej pory zimą ośmiotysięcznik. Mieli problemy z powrotem i zatrzymali się na noc na przełęczy. 8 marca 2013 zostali uznani przez kierownika wyprawy za zmarłych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!