Najczęstsze zaburzenia seksualne kobiet: dyspaurenia, brak orgazmu, pochwica. WIDEO

Gdy pani nie ma ochoty na seks - przyczyny mogą być bardzo różne. Ciągły stres, nieporozumienia między partnerami, obawa przed ciążą czy niska samoocena sprawiają, że możemy nie mieć ochoty na seks. Ale czasem przyczyna tkwi gdzieś indziej. Warto przełamać wstyd i zasięgnąć porady specjalisty, bo wiele problemów da się rozwiązać.

Niebywałe choroby – 100 orgazmów dziennie

Niebywałe choroby – 100 orgazmów dziennie
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:39

Dyspareunia - zaburzenie seksualne kobiet

Do najczęstszych zaburzeń seksualnych u kobiet należy dyspareunia, czyli bolesne współżycie. Może to być skutek słabego nawilżenia pochwy, infekcji intymnych, zrostów po zabiegach ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej, pęknięcia krocza w czasie porodu. Nierzadko dyspareunia ma tło nerwicowe. Pomóc może zmiana metody antykoncepcji lub wyleczenie infekcji, używanie preparatów nawilżających pochwę, a także czułość i wyrozumiałość partnera.

Zaburzenia orgazmu - zaburzenie seksualne kobiet

Częstym problemem są zaburzenia orgazmu - niektóre kobiety nie szczytują wcale albo trudno jest im osiągnąć orgazm mimo silnego podniecenia i wystarczającego pobudzenia. Najczęściej powodem kłopotów są zaburzone relacje między partnerami, doświadczenie przemocy seksualnej, monotonia w seksie, rzadziej - zaburzenia hormonalne, osłabienie mięśni Kegla po porodzie czy zabiegi operacyjne w dole brzucha. Konieczne może być leczenie hormonalne, trening mięśni dna miednicy albo wsparcie psychologa. Warto też wzbogacić sztukę miłosną i uprawiać seks w pozycjach, które stymulują punkt G (np. na jeźdźca).

Pochwica - zaburzenie seksualne kobiet

Kobiecą dysfunkcją jest też pochwica. Polega ona na mimowolnym skurczu mięśni otaczających wejście do pochwy, co utrudnia albo uniemożliwia wprowadzenie do niej członka (pojawia się przy tym silny ból). Problem często ma podłoże psychologiczne - może być związany z nerwicą lękową, niedojrzałością, zaburzonymi relacjami partnerskimi albo też traumatycznymi przeżyciami (np. gwałt). Czasem przyczyną bywa nieprawidłowa budowa pochwy. Aby ocenić nasilenie pochwicy, trzeba iść do ginekologa. Potrzebna będzie też wizyta u psychologa i seksuologa.

Redakcja 01/12/2016

Zobacz też

Czy MAM TALENT to faktycznie szansa na karierę? Jak sobie radzą zwycięzcy poprzednich edycji MAM TALENT? Czy MAM TALENT to faktycznie szansa na karierę? Jak sobie radzą zwycięzcy poprzednich edycji MAM TALENT? "Mam talent" gromadzi przed telewizorami milionową publiczność. Widzowie zazdroszczą wygranym pieniędzy, a uczestnikom talentu. O niektórych pamiętają nawet po zakończeniu programu. Czy to wina uczestników, czy raczej formuły programu, w jakim biorą udział? Zdania są podzielone. SENNNIK. Horoskop. Jak interpretować sny? Jakie jest znaczenie snów, co znaczą sny? SENNNIK. Horoskop. Jak interpretować sny? Jakie jest znaczenie snów, co znaczą sny? Znaczenie snów i ich symbolika fascynuje wiele osób na całym świecie. Senniki tworzone na podstawie obserwacji i doświadczenia starają się przyjść nam z pomocą w zrozumieniu wskazówek, które wysyła nam podświadomość. Poznaj znaczenie najpopularniejszych snów - interpretacja snów! BILET LOTNICZY - ile to kosztuje i dlaczego tak drogo? Jak drogi jest naprawdę koszt lotu? BILET LOTNICZY - ile to kosztuje i dlaczego tak drogo? Jak drogi jest naprawdę koszt lotu? Możemy latać już za kilkanaście złotych! Takie promocje oferują nam tani przewoźnicy, których pełno na polskim rynku. Niektóre połączenia mogą konkurować z transportem drogowym czy szynowym, ale nie wszystkim się to opłaca. Zobacz, co składa się na cenę biletu. Po czym poznać, że ktoś kłamie? Jak sposób mówienia zdradza kłamcę? Po czym poznać, że ktoś kłamie? Jak sposób mówienia zdradza kłamcę? Jak poznać kłamcę? Jest wiele naukowo udowodnionych symptomów kłamstwa. Wystarczy dokładnie obserwować rozmówcę, aby je wychwycić i stwierdzić, czy ktoś nas okłamuje, czy nie. Chyba że trafiliśmy na wyćwiczonego kłamcę, kłamiącego „bez mrugnięcia okiem”. W takich przypadkach naukowe teorie zawodzą.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!