Najczęstsze zaburzenia seksualne kobiet: dyspaurenia, brak orgazmu, pochwica. WIDEO

Gdy pani nie ma ochoty na seks - przyczyny mogą być bardzo różne. Ciągły stres, nieporozumienia między partnerami, obawa przed ciążą czy niska samoocena sprawiają, że możemy nie mieć ochoty na seks. Ale czasem przyczyna tkwi gdzieś indziej. Warto przełamać wstyd i zasięgnąć porady specjalisty, bo wiele problemów da się rozwiązać.

Niebywałe choroby – 100 orgazmów dziennie

Niebywałe choroby – 100 orgazmów dziennie
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:47:39

Dyspareunia - zaburzenie seksualne kobiet

Do najczęstszych zaburzeń seksualnych u kobiet należy dyspareunia, czyli bolesne współżycie. Może to być skutek słabego nawilżenia pochwy, infekcji intymnych, zrostów po zabiegach ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej, pęknięcia krocza w czasie porodu. Nierzadko dyspareunia ma tło nerwicowe. Pomóc może zmiana metody antykoncepcji lub wyleczenie infekcji, używanie preparatów nawilżających pochwę, a także czułość i wyrozumiałość partnera.

Zaburzenia orgazmu - zaburzenie seksualne kobiet

Częstym problemem są zaburzenia orgazmu - niektóre kobiety nie szczytują wcale albo trudno jest im osiągnąć orgazm mimo silnego podniecenia i wystarczającego pobudzenia. Najczęściej powodem kłopotów są zaburzone relacje między partnerami, doświadczenie przemocy seksualnej, monotonia w seksie, rzadziej - zaburzenia hormonalne, osłabienie mięśni Kegla po porodzie czy zabiegi operacyjne w dole brzucha. Konieczne może być leczenie hormonalne, trening mięśni dna miednicy albo wsparcie psychologa. Warto też wzbogacić sztukę miłosną i uprawiać seks w pozycjach, które stymulują punkt G (np. na jeźdźca).

Pochwica - zaburzenie seksualne kobiet

Kobiecą dysfunkcją jest też pochwica. Polega ona na mimowolnym skurczu mięśni otaczających wejście do pochwy, co utrudnia albo uniemożliwia wprowadzenie do niej członka (pojawia się przy tym silny ból). Problem często ma podłoże psychologiczne - może być związany z nerwicą lękową, niedojrzałością, zaburzonymi relacjami partnerskimi albo też traumatycznymi przeżyciami (np. gwałt). Czasem przyczyną bywa nieprawidłowa budowa pochwy. Aby ocenić nasilenie pochwicy, trzeba iść do ginekologa. Potrzebna będzie też wizyta u psychologa i seksuologa.

Redakcja 01/12/2016

Zobacz też

AGNIESZKA RADWAŃSKA PRYWATNIE - jaka jest? Z kim się przyjaźni? Na co przeznacza wygrane w turniejach pieniądze? AGNIESZKA RADWAŃSKA PRYWATNIE - jaka jest? Z kim się przyjaźni? Na co przeznacza wygrane w turniejach pieniądze? Agnieszce Radwańskiej kibicują nie tylko Polacy, ale także fani mądrego tenisa na całym świecie. Nasza najlepsza zawodniczka słynie ze sprytnych zagrań i chłodnej głowy. Czy jest taka na codzień? Jak wygląda codzienność polskiej milionerki? Czy w życiu stawia tylko na tenis? Jakie są jej słabości? JAK CHRONIĆ SPRZĘT PRZED BURZĄ? Jak chronić komputer przed burzą? JAK CHRONIĆ SPRZĘT PRZED BURZĄ? Jak chronić komputer przed burzą? W ostatnich latach częstotliwość występowania burz i intensywność towarzyszących im wyładowań atmosferycznych wyraźnie wzrosła. Coraz częściej myślimy więc o tym, jak się zabezpieczyć przed ich skutkami. Jak chronić komputer i sprzęt domowy przed burzą? JAK CHRONIĆ KOMPUTER PRZED BURZĄ? Jak zabezpieczyć ELEKTRONIKĘ i sprzęt przed wyładowaniami? JAK CHRONIĆ KOMPUTER PRZED BURZĄ? Jak zabezpieczyć ELEKTRONIKĘ i sprzęt przed wyładowaniami? Boisz się burzy? Słusznie – gdy szaleje, lepiej siedzieć w domu. Ale i w nim grozi niebezpieczeństwo. Na szczęście nie Tobie, tylko Twoim elektronicznym zabawkom. Zobacz jak ochronić komputer przed burzą. Jak zabezpieczyć elektronikę i sprzęt przed wyładowaniami? BURZA - ZWIERZĘTA SIĘ JEJ BOJĄ. Co robić z psem lub kotem w trakcie burzy? BURZA - ZWIERZĘTA SIĘ JEJ BOJĄ. Co robić z psem lub kotem w trakcie burzy? Polskę nawiedza ostatni bardzo wiele burz i nawałnic. Niestety bardzo mocno przeżywają je też domowe zwierzęta takiej jak psy i koty. Objawy lęku przed burzą bardzo łatwo u nich zaobserwować. Są to: drżenie ciała, stawianie uszu, piszczenie, skomlenie, szukanie schronienia, próby ucieczki, podwijanie ogona. Jak postępować ze zwierzętami w czasie burzy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!