Naj… na maj! Premiery w FOKUS TV

FOKUS TV świętuje swoje pierwsze urodziny. Z okazji jubileuszu zapraszamy widzów na weekend majowy pod znakiem premier! Od 1 do 3 maja w bloku specjalnym w godzinach 18:00-23;00, pokażemy nowe serie, między innymi: „Ikony”, „Sekrety luksusowych hoteli”, „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”, „Brudne miasta” i „Rzadkie choroby”.Festiwal fascynujących programów!

Pierwszego dnia maja FOKUS TV wyemituje premierowy odcinek nowego cyklu „Ikony”. Czy dobrze znasz Marilyn Monroe, Che Guevarę, Muhammada Ali i innych? Jak zostali ikonami naszych czasów? „Ikony” będą się pojawiać w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18:25. Tuż potem, o godz. 19:00 startuje nowa seria „Sekrety luksusowych hoteli” odkrywająca tajemnice najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. W podróż po ich wyjątkowych wnętrzach zabierze widzów gospodarz programu, aktor Richard E. Grant. Podzieli się również „smaczkami” z życia celebrytów. Dowiemy się między innymi, w którym hotelu dla Elizabeth Taylor przygotowano apartament z łazienką z różowego marmuru, a gdzie gwiazdor muzyki Mick Jagger zawarł pierwszy związek małżeński. „Sekrety luksusowych hoteli” w piątek, sobotę i niedzielę o 19:00

Wielkie pojazdy na antenie!

Pierwszego maja o godz. 20:00 zostanie wyemitowany serial idealny dla wielbicieli wielkich pojazdów, czyli „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”. Brytyjski aktor Will Mellor i dziennikarka Kirsten O'Brien przesiądą się z wygodnych osobówek do nieco cięższych aut… Niezwykłych przeżyć dostarczy im nie tylko kierowanie czołgiem czy olbrzymią wywrotką, ale też warunki, w jakich przyjdzie im funkcjonować. W każdym odcinku spotkają pasjonatów, którzy pomogą im okiełznać wielkie maszyny. „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy” w piątek, sobotę i niedzielę o 20:00.

Podróże w czasie

W sobotę 2 maja o godz. 21.00 zobaczymy pierwszy odcinek z cyklu „Brudne miasta”. Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprosi na fascynujący spacer dawnymi ulicami Londynu, Nowego Jorku i Paryża. Zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki tych miast i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie. W pierwszym odcinku przeniesiemy się do średniowiecznego Londynu, by przyjrzeć się życiu jego mieszkańców oraz codziennym zmaganiom z plagą brudu i epidemii, które były nieodłącznym elementem ówczesnego miasta. Kolejną premierową pozycją w tym dniu będzie „Niezwykła broń” (godz. 22:00). Plecak o napędzie odrzutowym, nadmuchiwany samolot, bomba naprowadzana przez gołębie czy kot podsłuchujący wroga - ludzka pomysłowość w sztuce wojennej nie zna granic! Zajrzymy na zaplecze linii frontowych II wojny światowej i zimnej wojny, ukazując najbardziej niezwykły sprzęt wojskowy, jaki kiedykolwiek skonstruowano.

Medyczne perypetie

Natomiast w niedzielę, 3 maja, o godz. 22.00 FOKUS TV rozpoczyna emisję programu poświęconego rzadko występującym jednostkom chorobowym i nietypowym przypadkom medycznym - „Rzadkie choroby”. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik animacyjnych twórcy programu zabiorą widzów w podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Pokażą fizjologię krwi, kości, mięśni i skóry osób, których dotknęły niespotykane choroby genetyczne. Zapraszamy przed ekrany!


OBEJRZYJCIE ZAPOWIEDŹ MAJÓWKI FOKUSA
 

Redakcja 29/04/2015

Zobacz też

Czy musisz odśnieżyć chodnik przed domem? Kto odśnieża chodnik przed domem jednorodzinnym? Czy musisz odśnieżyć chodnik przed domem? Kto odśnieża chodnik przed domem jednorodzinnym? Czyj jest ten kawałek chodnika - chce się zawołać, przedzierając się przez biały puch w zimowy ranek. Niestety, nie każdy bierze sobie do serca wers z piosenki Mr Zoob, którzy całą mocą gardeł śpiewali: „Mój jest ten kawałek podłogi!” Większość pamięta inny: „nie mówcie mi więc, co mam robić”! Zanim jednak tak zaśpiewasz - upewnij się - musisz odśnieżać chodnik czy nie? UWAGA (NIE)SAMOTNI RODZICE! Urząd Skarbowy kontroluje rodziców. Kto powinien się obawiać? UWAGA (NIE)SAMOTNI RODZICE! Urząd Skarbowy kontroluje rodziców. Kto powinien się obawiać? Urzędnicy skarbowi zaczęli kontrolować rodziców wykorzystujących ulgę dla samotnie wychowujących dziecko. Kto powinien się obawiać, a kto może spać spokojnie? Czy w 2012 roku Polska będzie zieloną wyspą? Czy nasz PKB urośnie? Czy w 2012 roku Polska będzie zieloną wyspą? Czy nasz PKB urośnie? Komisja Europejska przewiduje, że polska gospodarka w przyszłym roku wyraźnie zwolni, jednak na tle innych państw Unii Europejskiej zanotuje bardzo dobry wynik. Wzrost PKB rzędu 2,5% postawi nas w gronie czterech najszybciej rozwijających się gospodarek wspólnoty. A jak będzie w innych krajach Unii, czy grozi im powrót recesji? Namolne MOLE - jak się pozbyć MOLI, nieproszonych gości z szafy? Namolne MOLE - jak się pozbyć MOLI, nieproszonych gości z szafy? Gdy na twoich ubraniach tu i tam pojawiły się niewielkie dziurki - oznacza to, że wprowadziły się do ciebie mole! Jak to możliwe, żebyś nic o tym nie wiedział? Jak się pozbyć moli - niepożądanych gości? Nie będzie to łatwe, ale gdy sięgniesz po broń biologiczną lub chemiczną - na pewno się uda pokonać mole.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!