Naj… na maj! Premiery w FOKUS TV

FOKUS TV świętuje swoje pierwsze urodziny. Z okazji jubileuszu zapraszamy widzów na weekend majowy pod znakiem premier! Od 1 do 3 maja w bloku specjalnym w godzinach 18:00-23;00, pokażemy nowe serie, między innymi: „Ikony”, „Sekrety luksusowych hoteli”, „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”, „Brudne miasta” i „Rzadkie choroby”.Festiwal fascynujących programów!

Pierwszego dnia maja FOKUS TV wyemituje premierowy odcinek nowego cyklu „Ikony”. Czy dobrze znasz Marilyn Monroe, Che Guevarę, Muhammada Ali i innych? Jak zostali ikonami naszych czasów? „Ikony” będą się pojawiać w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18:25. Tuż potem, o godz. 19:00 startuje nowa seria „Sekrety luksusowych hoteli” odkrywająca tajemnice najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie. W podróż po ich wyjątkowych wnętrzach zabierze widzów gospodarz programu, aktor Richard E. Grant. Podzieli się również „smaczkami” z życia celebrytów. Dowiemy się między innymi, w którym hotelu dla Elizabeth Taylor przygotowano apartament z łazienką z różowego marmuru, a gdzie gwiazdor muzyki Mick Jagger zawarł pierwszy związek małżeński. „Sekrety luksusowych hoteli” w piątek, sobotę i niedzielę o 19:00

Wielkie pojazdy na antenie!

Pierwszego maja o godz. 20:00 zostanie wyemitowany serial idealny dla wielbicieli wielkich pojazdów, czyli „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy”. Brytyjski aktor Will Mellor i dziennikarka Kirsten O'Brien przesiądą się z wygodnych osobówek do nieco cięższych aut… Niezwykłych przeżyć dostarczy im nie tylko kierowanie czołgiem czy olbrzymią wywrotką, ale też warunki, w jakich przyjdzie im funkcjonować. W każdym odcinku spotkają pasjonatów, którzy pomogą im okiełznać wielkie maszyny. „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy” w piątek, sobotę i niedzielę o 20:00.

Podróże w czasie

W sobotę 2 maja o godz. 21.00 zobaczymy pierwszy odcinek z cyklu „Brudne miasta”. Brytyjski historyk i popularny prezenter telewizyjny Dan Snow zaprosi na fascynujący spacer dawnymi ulicami Londynu, Nowego Jorku i Paryża. Zajrzy w najbardziej mroczne zakamarki tych miast i pokaże, jak z brudu i wszędobylskich odpadów wyrosły one na modelowe współczesne metropolie. W pierwszym odcinku przeniesiemy się do średniowiecznego Londynu, by przyjrzeć się życiu jego mieszkańców oraz codziennym zmaganiom z plagą brudu i epidemii, które były nieodłącznym elementem ówczesnego miasta. Kolejną premierową pozycją w tym dniu będzie „Niezwykła broń” (godz. 22:00). Plecak o napędzie odrzutowym, nadmuchiwany samolot, bomba naprowadzana przez gołębie czy kot podsłuchujący wroga - ludzka pomysłowość w sztuce wojennej nie zna granic! Zajrzymy na zaplecze linii frontowych II wojny światowej i zimnej wojny, ukazując najbardziej niezwykły sprzęt wojskowy, jaki kiedykolwiek skonstruowano.

Medyczne perypetie

Natomiast w niedzielę, 3 maja, o godz. 22.00 FOKUS TV rozpoczyna emisję programu poświęconego rzadko występującym jednostkom chorobowym i nietypowym przypadkom medycznym - „Rzadkie choroby”. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik animacyjnych twórcy programu zabiorą widzów w podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Pokażą fizjologię krwi, kości, mięśni i skóry osób, których dotknęły niespotykane choroby genetyczne. Zapraszamy przed ekrany!


OBEJRZYJCIE ZAPOWIEDŹ MAJÓWKI FOKUSA
 

Redakcja 29/04/2015

Zobacz też

Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne Idiota za granicą – komediowy program podróżniczy z Karlem Pilkingtonem w roli główne Tytułowy idiota za granicą to Karl Pilkington, pracownik techniczny radia, bez wykształcenia, który zyskał sławę, uwielbienie i międzynarodową popularność dzięki absurdalnym i ignoranckim spostrzeżeniom na rozliczne tematy, które wygłaszał w audycji radiowej The Ricky Gervais Show. Pilkington wyrusza w podróż dookoła świata, żeby z właściwą sobie ignorancją i we właściwym sobie stylu komentować to, co tam zobaczy. W czwartym odcinku programu czeka go wycieczka do Meksyku. Matchmaker, czyli nowoczesne biuro matrymonialne. Jak pomaga znaleźć idealnego partnera? Matchmaker, czyli nowoczesne biuro matrymonialne. Jak pomaga znaleźć idealnego partnera? Matchmaker to z języka angielskiego swat, swatka, ale tak naprawdę to nowoczesne biuro matrymonialne, pomagające znaleźć idealnego partnera życiowego, kandydata na męża lub żonę. Czy warto skorzystać z usług biura matrymonialnego typu matchmaker i w jaki sposób pomaga singlom? Rosyjskie dziewczyny - jak działają rosyjskie szkoły powabu, czyli jak uwieść mężczyznę w Rosji Rosyjskie dziewczyny - jak działają rosyjskie szkoły powabu, czyli jak uwieść mężczyznę w Rosji W kraju, w którym korzystne małżeństwo wielu kobietom wydaje się jedyną drogą społecznego i ekonomicznego awansu, znalezienie odpowiedniego mężczyzny to bezcenna umiejętność. Wraz z twórcami dokumentu odwiedzamy szkoły powabu w Rosji, gdzie dowiemy się, jak uwieść mężczyznę w Rosji. Siostra Anny Przybylskiej - kim jest Agnieszka? Siostra Anny Przybylskiej - kim jest Agnieszka? Dla Anny Przybylskiej nie kariera zawodowa, sukcesy i blichtr były najważniejsze -  postawiła na rodzinę. To dzieci, partner, ale też bliska rodzina i przyjaciele byli dla niej na pierwszym miejscu, choć kariera zawodowa daławała jej dużo satysfakcji. Co wiemy o siostrze Anny Przybylskiej, Agnieszce?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!