Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu!

Twórcy serialu Nagie miasto używają wspaniałej animacji CGI, by zajrzeć pod podszewkę starożytnego miasta, jakim jest Rzym. Zdejmują warstwa po warstwie drogi, betonowe współczesne budynki - i poznają tajne technologie i infrastrukturę, które umożliwiły w starożytności powstanie tej metropolii.Starożytny Rzym był prototypem wszystkich nowoczesnych miast. 2000 lat temu było to największe na świecie miasto - dom dla milionów ludzi. Rzym przetrwał burze dziejowe lepiej niż inne starożytne miasta na ziemi, a dziś jest domem dla 3 mln obywateli.

Jak Rzym stał się "Wiecznym Miastem"? Film Nagie miasto pozbawia Rzym zewnętrznych dekoracyjnych cech, by miasto mogło nam ujawnić tajemnice swojego funkcjonowania i pomysłowe technologie, które pozwoliły inżynierom zbudować Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi i Via Appia.
Mistrzostwo rzymskich inżynierów w tworzeniu budynków, dróg i wiaduktów pozwoliło zbudować miasto, które było stolicą największego imperium, jakie świat kiedykolwiek widział.

Przez badania struktury podłoża głęboko pod miastem możemy poznać rolę jaką odegrały w rozwoju miasta wulkany. Zejdziemy też w dół do tuneli łączących jaskinie, które znajdują się pod większą częścią starożytnego Rzymu, a także do starożytnego akweduktu. Zbadamy też, jak jest budowane nowe metro. Poznamy też geologiczną przeszłość miasta, wulkaniczny charakter podłoża pod Rzymem, które ukształtowało przeszłość miasta i tworzy jego przyszłość - choćby przez popiół, który jest kluczowym składnikiem betonu , do lawy, która stanowi podstawę do budowy jego dróg.

Nagie miasto: Rzym na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player w piątek 18 września o godzinie 19:00
 

Redakcja 15/09/2015

Podobne

Nagie miasto – poznajcie wielkie sekrety wielkich miast! Nagie miasto – poznajcie wielkie sekrety wielkich miast! Ukryta pod warstwą tynku i pod trotuarami wewnętrzna infrastruktura miast tworzy niezwykle skomplikowaną sieć. Wodociągi, kable elektryczne, rury kanalizacyjne i poszczególne warstwy geologiczne przeplatają się, tworząc fascynującą strukturę. FOKUS TV zaprasza do oglądania serii „Nagie miasto". Odkryjcie wraz z nami wielkie sekrety największych światowych metropolii! Nagie miasto: Toronto. Jakie tajemnice skrywa metropolia? Nagie miasto: Toronto. Jakie tajemnice skrywa metropolia? W kolejnym odcinku serii Nagie miasto animacja komputerowa warstwa po warstwie zdejmuje z Toronto beton, stal i skały. Dzięki temu naszym oczom ukazuje się infrastruktura techniczna, która tę wielką kanadyjską metropolię utrzymuje w ciągłym ruchu. Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu! Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu! Twórcy serialu Nagie miasto używają wspaniałej animacji CGI, by zajrzeć pod podszewkę starożytnego miasta, jakim jest Rzym. Zdejmują warstwa po warstwie drogi, betonowe współczesne budynki - i poznają tajne technologie i infrastrukturę, które umożliwiły w starożytności powstanie tej metropolii. Nagie miasto, odc. 2.: San Francisco. Co kryją chodniki, jezdnie i mury domów Frisco? Nagie miasto, odc. 2.: San Francisco. Co kryją chodniki, jezdnie i mury domów Frisco? W drugim odcinku programu Nagie miasto przekonamy się, dzięki jakim rozwiązaniom technicznym infrastruktura i zabudowa San Francisco jest w stanie przetrwać trzęsienia ziemi. Oszałamiające animacje CGI warstwa po warstwie zdejmą z miasta beton, szkło, stal, a także wody oceanu i skaliste podłoże, by odsłonić przed nami sekrety funkcjonowania Miasta nad Zatoką.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!