Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu!

Twórcy serialu Nagie miasto używają wspaniałej animacji CGI, by zajrzeć pod podszewkę starożytnego miasta, jakim jest Rzym. Zdejmują warstwa po warstwie drogi, betonowe współczesne budynki - i poznają tajne technologie i infrastrukturę, które umożliwiły w starożytności powstanie tej metropolii.Starożytny Rzym był prototypem wszystkich nowoczesnych miast. 2000 lat temu było to największe na świecie miasto - dom dla milionów ludzi. Rzym przetrwał burze dziejowe lepiej niż inne starożytne miasta na ziemi, a dziś jest domem dla 3 mln obywateli.

Jak Rzym stał się "Wiecznym Miastem"? Film Nagie miasto pozbawia Rzym zewnętrznych dekoracyjnych cech, by miasto mogło nam ujawnić tajemnice swojego funkcjonowania i pomysłowe technologie, które pozwoliły inżynierom zbudować Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi i Via Appia.
Mistrzostwo rzymskich inżynierów w tworzeniu budynków, dróg i wiaduktów pozwoliło zbudować miasto, które było stolicą największego imperium, jakie świat kiedykolwiek widział.

Przez badania struktury podłoża głęboko pod miastem możemy poznać rolę jaką odegrały w rozwoju miasta wulkany. Zejdziemy też w dół do tuneli łączących jaskinie, które znajdują się pod większą częścią starożytnego Rzymu, a także do starożytnego akweduktu. Zbadamy też, jak jest budowane nowe metro. Poznamy też geologiczną przeszłość miasta, wulkaniczny charakter podłoża pod Rzymem, które ukształtowało przeszłość miasta i tworzy jego przyszłość - choćby przez popiół, który jest kluczowym składnikiem betonu , do lawy, która stanowi podstawę do budowy jego dróg.

Nagie miasto: Rzym na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player w piątek 18 września o godzinie 19:00
 

Redakcja 15/09/2015

Podobne

Nagie miasto – poznajcie wielkie sekrety wielkich miast! Nagie miasto – poznajcie wielkie sekrety wielkich miast! Ukryta pod warstwą tynku i pod trotuarami wewnętrzna infrastruktura miast tworzy niezwykle skomplikowaną sieć. Wodociągi, kable elektryczne, rury kanalizacyjne i poszczególne warstwy geologiczne przeplatają się, tworząc fascynującą strukturę. FOKUS TV zaprasza do oglądania serii „Nagie miasto". Odkryjcie wraz z nami wielkie sekrety największych światowych metropolii! Nagie miasto: Toronto. Jakie tajemnice skrywa metropolia? Nagie miasto: Toronto. Jakie tajemnice skrywa metropolia? W kolejnym odcinku serii Nagie miasto animacja komputerowa warstwa po warstwie zdejmuje z Toronto beton, stal i skały. Dzięki temu naszym oczom ukazuje się infrastruktura techniczna, która tę wielką kanadyjską metropolię utrzymuje w ciągłym ruchu. Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu! Nagie miasto: Rzym. Poznaj tajemnice Rzymu! Twórcy serialu Nagie miasto używają wspaniałej animacji CGI, by zajrzeć pod podszewkę starożytnego miasta, jakim jest Rzym. Zdejmują warstwa po warstwie drogi, betonowe współczesne budynki - i poznają tajne technologie i infrastrukturę, które umożliwiły w starożytności powstanie tej metropolii. Nagie miasto, odc. 2.: San Francisco. Co kryją chodniki, jezdnie i mury domów Frisco? Nagie miasto, odc. 2.: San Francisco. Co kryją chodniki, jezdnie i mury domów Frisco? W drugim odcinku programu Nagie miasto przekonamy się, dzięki jakim rozwiązaniom technicznym infrastruktura i zabudowa San Francisco jest w stanie przetrwać trzęsienia ziemi. Oszałamiające animacje CGI warstwa po warstwie zdejmą z miasta beton, szkło, stal, a także wody oceanu i skaliste podłoże, by odsłonić przed nami sekrety funkcjonowania Miasta nad Zatoką.

Zobacz też

Jak pozbierać się po ROZSTANIU? Jak zrobiła to Joanna KORONIEWSKA? Jak pozbierać się po ROZSTANIU? Jak zrobiła to Joanna KORONIEWSKA? Joanna Koroniewska początkowo nie mogła pogodzić się z odejściem Macieja Dowbora. Para była ze sobą 9 lat, a niedawno na świat przyszła ich córka Janinka. Z upływem miesięcy aktorka grająca Małgosię Mostowiak w „M jak miłość" zaczęła nabierać dystansu do swego życia, a na rozstanie z Maćkiem patrzy już dziś inaczej. Jak? Co zrobić, by pozbierać się po rozstaniu? Mówimy, jak Joanna Koroniewska radzi sobie po rozstaniu. Elektrownia wiatrowa - co to jest i na czym polega jej działanie? Elektrownia wiatrowa - co to jest i na czym polega jej działanie? Elektrownie wiatrowe należą do rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zagospodarowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Jednym z takich źródeł jest wiatr, którego energia wykorzystywana jest przez elektrownie wiatrowe do produkcji czystej energii elektrycznej. Jak zbudować taką elektrownię i kto może z niej korzystać? Co to jest FILMASTER? Czy to najlepszy polski startup? Mówimy, jak korzystać z Filmaster Co to jest FILMASTER? Czy to najlepszy polski startup? Mówimy, jak korzystać z Filmaster Jeśli nie potrafisz się zdecydować na to jaki film wybrać w wolnej chwili wystarczy zarejestrować się do Filmaster.tv, ocenić 15 filmów, a system wybierze nam odpowiednie filmy pasujące do naszego gustu, ale nie tylko. Filmaster wybierze też filmy pasujące do naszego nastroju i może to zrobić polegając na tym co polecają Twoi przyjaciele.  Jak naostrzyć zęby piły łańcuchowej? Jak zrobić to ręcznie, a jak za pomocą ostrzałki elektrycznej? Jak naostrzyć zęby piły łańcuchowej? Jak zrobić to ręcznie, a jak za pomocą ostrzałki elektrycznej? Piła łańcuchowa dobrze sobie radzi z cięciem grubych bali drewna, dopóki jej łańcuch ma należycie naostrzone zęby. Podpowiadamy, jak bezpiecznie doprowadzić uzębienie łańcucha do właściwego stanu. Jak naostrzyć piłę łańcuchową ręcznie, a jak za pomocą ostrzałki elektrycznej? Ile kosztują narzędzia do ostrzenia?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!