Nagie miasto – poznajcie wielkie sekrety wielkich miast!

Ukryta pod warstwą tynku i pod trotuarami wewnętrzna infrastruktura miast tworzy niezwykle skomplikowaną sieć. Wodociągi, kable elektryczne, rury kanalizacyjne i poszczególne warstwy geologiczne przeplatają się, tworząc fascynującą strukturę. FOKUS TV zaprasza do oglądania serii „Nagie miasto". Odkryjcie wraz z nami wielkie sekrety największych światowych metropolii!Czy zastanawialiście się, co się kryje pod płytami miejskich chodników, które codziennie przemierzacie? Czy próbowaliście kiedyś odtworzyć w myślach przebieg sieci kanalizacyjnej i elektrycznej, jaką kryją ściany waszych domów? Ukryta infrastruktura miejska tworzy niezwykle skomplikowaną sieć, z której istnienia zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy.

Dzięki grafikom komputerowym, wykorzystanych w programie „Nagie miasto", możecie się dowiedzieć, jakie tajemnice kryją domy i ulice największych miast świata. W kolejnych odcinkach serii poznamy „od środka" takie metropolie, jak Dubaj, Rzym, Londyn, San Francisco, Sydney czy Toronto, pozbawione stali, betonu, wód i warstw skalnych. Odkryjemy tajemnice związane z ich początkami, geologią, archeologią, klimatem oraz zastosowanymi w trakcie ich budowy rozwiązaniami inżynieryjnymi. Największe miasta świata ukażą przed wami swoją ukrytą strukturę! Zapraszamy przed ekrany do FOKUS TV, telewizji, która zachwyca, zaciekawia, pomaga w odkrywaniu świata i budzi ciekawość!

Redakcja 09/06/2015

Zobacz też

TRZĘSIENIE ZIEMI w Indonezji. Jakie są skutki trzęsienia? Gdzie sprawdzić, kto jest wśród ofiar? TRZĘSIENIE ZIEMI w Indonezji. Jakie są skutki trzęsienia? Gdzie sprawdzić, kto jest wśród ofiar? Kolejna katastrofa nawiedziła wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Co się stało w Indonezji? Co wywołało trzęsienie ziemi? Co to znaczy, że trzęsienie ziemi miało siłę 8, 9 w skali Richtera? Ilu ludzi może zginąć przy tak silnych wstrząsach? W 2004 roku TSUNAMI na Oceanie Indyjskim zabiło 250 tysięcy osób. Co się stało podczas trzęsienia ziemi w Indonezji 2012? Matura. Jak uczelnie techniczne zachęcają maturzystki do studiów? Matura. Jak uczelnie techniczne zachęcają maturzystki do studiów? Akcja, której organizatorem jest Politechnika Łódzka, ma na celu zachęcić maturzystki do studiowania na uczelniach technicznych. W jaki sposób uczelnie kuszą maturzystki? Mówimy, jak jeszcze politechniki zabiegają o względy przyszłych studentek. Co może pralka czyli JAK PRAĆ SPORTOWE OBUWIE, SKÓRZANĄ TORBĘ i puchową KOŁDRĘ? Co może pralka czyli JAK PRAĆ SPORTOWE OBUWIE, SKÓRZANĄ TORBĘ i puchową KOŁDRĘ? Co robisz ze sportowym obuwiem, które domaga się czyszczenia? A co zabrudzoną skórzaną torbą, z którą wstyd wyjść do ludzi? Nie wyrzucaj ich na śmietnik, wrzuć... do pralki. Tej zwykłej najzwyklejszej pralki, którą masz w domu. I upierz! Jak? Przeczytaj nasz przewodnik. Insekty - JAK SIĘ POZBYĆ: mrówek, muszek owocówek i mklika mącznego? Insekty - JAK SIĘ POZBYĆ: mrówek, muszek owocówek i mklika mącznego? Z insektami wszelkiej maści: mklikiem mącznym - częstym gościem naszych kuchni, mrówkami - które okupują całe mieszkanie oraz muszkami owocówkami - degustatorkami świeżych owoców, można walczyć. Metody są zaskakująco łatwe i co najważniejsze skuteczne. Jak pozbyć się mrówek z mieszkania? Jak wytępić muszki owocówki, mklika mącznego?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!