Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką?

Sydney niemalże pęka w szwach – jest domem dla jednej piątek populacji Australii, a liczba jego mieszkańców wciąż rośnie. Uwięzione pomiędzy Górami Błękitnymi a oceanem, rozkwita na najsuchszym zamieszkałym kontynencie na Ziemi, otaczając jedną z największych na Ziemi naturalnych zatok. Jak to możliwe, że Sydney rozwinęło się w tak niegościnnym miejscu?

Program Nagie miasto zagląda pod skórę Sydney, aby odkryć tajemnice cudów inżynierii, które umożliwiają metropolii rozwój oraz sił geologicznych, które ten rozwój warunkują. Oszałamiające animacje CGI zdejmuje z zabudowań Sydney warstwy szkła, stali i betonu, a słynny gmach opery odziera z eleganckich okładzin, by ukazać nam wewnętrzne funkcjonowanie tych obiektów od jego drapaczy chmur i kamienia przy słynnej opery ujawnić swoje wewnętrzne funkcjonowanie.

Animacje CGI na naszych oczach także osuszą Port Jackson, by pokazać skaliste fundamenty miasta. Zedrą asfalt z jezdni i bruk z placów. Odsłonią kolejne warstwy geologiczne terenów nad zatoką, które zdeterminowały przeszłość Sydney i wpływają na jego przyszłość.

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!