Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką?

Sydney niemalże pęka w szwach – jest domem dla jednej piątek populacji Australii, a liczba jego mieszkańców wciąż rośnie. Uwięzione pomiędzy Górami Błękitnymi a oceanem, rozkwita na najsuchszym zamieszkałym kontynencie na Ziemi, otaczając jedną z największych na Ziemi naturalnych zatok. Jak to możliwe, że Sydney rozwinęło się w tak niegościnnym miejscu?

Program Nagie miasto zagląda pod skórę Sydney, aby odkryć tajemnice cudów inżynierii, które umożliwiają metropolii rozwój oraz sił geologicznych, które ten rozwój warunkują. Oszałamiające animacje CGI zdejmuje z zabudowań Sydney warstwy szkła, stali i betonu, a słynny gmach opery odziera z eleganckich okładzin, by ukazać nam wewnętrzne funkcjonowanie tych obiektów od jego drapaczy chmur i kamienia przy słynnej opery ujawnić swoje wewnętrzne funkcjonowanie.

Animacje CGI na naszych oczach także osuszą Port Jackson, by pokazać skaliste fundamenty miasta. Zedrą asfalt z jezdni i bruk z placów. Odsłonią kolejne warstwy geologiczne terenów nad zatoką, które zdeterminowały przeszłość Sydney i wpływają na jego przyszłość.

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German? Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German? Śmierć Anny German nastąpiła dopiero 10 lat po wykryciu u piosenkarki groźnej choroby. Czy wiesz, na co zmarła Anna German i gdzie została pochowana? Mówimy, jak i kiedy umarła bohaterka serialu "Anna German. Tajemnica Białego Anioła". Znęcanie się nad zwierzętami: Gdzie zgłosić, jakie służby zawiadomić Znęcanie się nad zwierzętami: Gdzie zgłosić, jakie służby zawiadomić Widziałeś bite lub zagłodzone zwierzęta? Nie wiesz, czy trzymanie psa w budzie na mrozie na łańcuchu to naruszanie jego praw? Jest wiele sposobów maltretowania czworonogów. Niestety, nie każdy z nas wie, jak powinien zareagować. Podpowiadamy, gdzie należy zgłosić znęcanie się nad zwierzętami. Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Większość rodziców nie chce, aby ich sześcioletnie dzieci musiały obowiązkowo iść do szkoły. Mają poparcie psychologów, którzy uważają, że dzieci w tym wieku nie są jeszcze emocjonalnie dojrzałe, by rozpocząć naukę w szkole -  i przeciwko sobie minister edukacji i reformę. Ruszyła akcja "Ratuj maluchy" zorganizowana przez Stowarzyszenie i Fundację  Rzecznika Praw Rodziców i wspierana przez znanych rodziców  m.in.  Anetę Zając, Dariusza Basińskiego, Jacka Borusińskiego, Marcina Dorocińskiego i Mariusza Jakusa.  Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Na wrzesień 2013 r. planowane jest wprowadzenie nowych przepisów dających możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Dowiedz się, jakie zmiany szykują się w kodeksie pracy!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!