Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką?

Sydney niemalże pęka w szwach – jest domem dla jednej piątek populacji Australii, a liczba jego mieszkańców wciąż rośnie. Uwięzione pomiędzy Górami Błękitnymi a oceanem, rozkwita na najsuchszym zamieszkałym kontynencie na Ziemi, otaczając jedną z największych na Ziemi naturalnych zatok. Jak to możliwe, że Sydney rozwinęło się w tak niegościnnym miejscu?

Program Nagie miasto zagląda pod skórę Sydney, aby odkryć tajemnice cudów inżynierii, które umożliwiają metropolii rozwój oraz sił geologicznych, które ten rozwój warunkują. Oszałamiające animacje CGI zdejmuje z zabudowań Sydney warstwy szkła, stali i betonu, a słynny gmach opery odziera z eleganckich okładzin, by ukazać nam wewnętrzne funkcjonowanie tych obiektów od jego drapaczy chmur i kamienia przy słynnej opery ujawnić swoje wewnętrzne funkcjonowanie.

Animacje CGI na naszych oczach także osuszą Port Jackson, by pokazać skaliste fundamenty miasta. Zedrą asfalt z jezdni i bruk z placów. Odsłonią kolejne warstwy geologiczne terenów nad zatoką, które zdeterminowały przeszłość Sydney i wpływają na jego przyszłość.

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

RAJMUND MILLER, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kielc. Zobacz SYLWETKĘ posła RAJMUND MILLER, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kielc. Zobacz SYLWETKĘ posła Rajmund Miller, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 21 (OKW Opole). Lekarz medycyny i założyciel lokalnych struktur PO w Opolu. ELŻBIETA PIERZCHAŁA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sosnowca. Zobacz SYLWETKĘ posła ELŻBIETA PIERZCHAŁA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sosnowca. Zobacz SYLWETKĘ posła Elżbieta Pierzchała, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Inżynier transportu kolejowego, wysoko postawiony członek zarządu PKP oraz działaczka regionalnych i krajowych struktur partii. DANUTA PIETRASZEWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Rudy Śląskiej. Zobacz SYLWETKĘ posła DANUTA PIETRASZEWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Rudy Śląskiej. Zobacz SYLWETKĘ posła Danuta Pietraszewska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Nauczycielka z 30-letnim stażem, była działaczka Solidarności, a także członek regionalnych struktur partii. KAZIMIERZ PLOCKE, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Domatowa. Zobacz SYLWETKĘ posła KAZIMIERZ PLOCKE, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Domatowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Kazimierz Plocke, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 26 (OKW Gdynia). Aktywista, doktor nauk rolniczych oraz działacz regionalnych struktur partii. W trakcie V kadencji Sejmu RP, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaś w poprzedniej kadencji Sejmu pełnieł funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku zdobył aż 18 452 głosów. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!