Nagie miasto, odc. 3.: Sydney. Jakie sekrety kryją gmachy i ulice metropolii nad zatoką?

Sydney niemalże pęka w szwach – jest domem dla jednej piątek populacji Australii, a liczba jego mieszkańców wciąż rośnie. Uwięzione pomiędzy Górami Błękitnymi a oceanem, rozkwita na najsuchszym zamieszkałym kontynencie na Ziemi, otaczając jedną z największych na Ziemi naturalnych zatok. Jak to możliwe, że Sydney rozwinęło się w tak niegościnnym miejscu?

Program Nagie miasto zagląda pod skórę Sydney, aby odkryć tajemnice cudów inżynierii, które umożliwiają metropolii rozwój oraz sił geologicznych, które ten rozwój warunkują. Oszałamiające animacje CGI zdejmuje z zabudowań Sydney warstwy szkła, stali i betonu, a słynny gmach opery odziera z eleganckich okładzin, by ukazać nam wewnętrzne funkcjonowanie tych obiektów od jego drapaczy chmur i kamienia przy słynnej opery ujawnić swoje wewnętrzne funkcjonowanie.

Animacje CGI na naszych oczach także osuszą Port Jackson, by pokazać skaliste fundamenty miasta. Zedrą asfalt z jezdni i bruk z placów. Odsłonią kolejne warstwy geologiczne terenów nad zatoką, które zdeterminowały przeszłość Sydney i wpływają na jego przyszłość.

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

Wielkie małe stworzenia – owady w 3D. Fascynujący film przyrodniczy na antenie FOKUS TV! Wielkie małe stworzenia – owady w 3D. Fascynujący film przyrodniczy na antenie FOKUS TV! Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do świata owadów. Podczas tej fascynującej podróży pokażemy owady w 3D, a na filmie w zwolnionym tempie – motyli „balet", ptaki w locie polujące na swoje małe ofiary oraz ryby, które chwytają insekty zwisające z gałęzi nad lustrem wody. Zapraszamy! Jak poprawić wentylację w łazience, żeby nie napływało do niej zimne powietrze? Jak poprawić wentylację w łazience, żeby nie napływało do niej zimne powietrze? Jeśli w łazience przez kratkę wentylacyjną wpada chłodne powietrze, to jest błąd w układzie wentylacyjnym. Aby poprawić wentylację w łazience, trzeba najpierw zlokalizować co jest tego przyczyną. Napływające zimne powietrze do łazienki może być spowodowane przez kilka czynników. Krzysztof Król – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Krzysztof Król – kim jest? [KARIERA, RODZINA] Krzysztof Król od najmłodszy lat wyrastał na gwiazdę polskiej piłki nożnej. Kiedy młodemu piłkarzowi zaproponowano grę w Realu Madryt wydawało się to przepustką do światowej kariery. Jednak po drodze Krzysztof Król nie zawsze dokonywał trafnych wyborów. Mówimy, kim jest Krzysztof Król. Tamara Gee - kim jest? [KARIERA, RODZINA, POLSKIE KORZENIE] Tamara Gee - kim jest? [KARIERA, RODZINA, POLSKIE KORZENIE] Tamara Gee, lepiej znana polskiej publiczności jako Isis Gee, jest amerykańską wokalistką, autorką muzyki i tekstów. Reprezentowala Polskę na Eurowizji w 2008 r. i wzięła udział w Tańcu z gwiazdami. Ostatnio wokalistka przeszła wielką metamorfozę i zdecydowała się powrócić do polskiego show-biznesu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!