Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?

Dubaj - jedno z najbajeczniejszych miast świata powstało na pustynnych wydmach. Potworny upał, burze piaskowe, niestabilne podłoże z wiecznie przemieszczającego się piasku - z tym wszystkim musiały zmierzyć się Zjednoczone Emiraty Arabskie i każdy z twórców tego miasta, których dzieło można nazwać prawdziwym cudem techniki! Przyjrzyjmy się Dubajowi z bardzo bliska w kolejnym odcinku programu „Nagie miasto"!
Zdjęcie z artykułu: Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?
Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?źródło:3112014/Pixabay.com

Wszystko, co najwyższe

Zjednoczone Emiraty Arabskie - to właśnie tu znajduje się jedno z budzących ostatnio najwięcej emocji miast na kuli ziemskiej. Fascynujące nowoczesnym charakterem, rozmachem inwestycyjnym, orientalnym przepychem. Dubaj to prawdziwa perła na pustyni - miasto zbudowane na piasku! Ta niesamowita metropolia wyrosła z ziemi w ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci. Choć dookoła szaleją burze piaskowe, a z nieba leje się potworny upał, wciąż pnie się do góry. To właśnie tu znajduje się najwyższy budynek świata - Burj Dubaj, jeden z największych portów lotniczych, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie Burdż al-Arab oraz bajeczne sztuczne wyspy.

Pod szklaną fasadą

W kolejnym odcinku fascynującego programu „Nagie miasto" zajrzymy pod skórę tego tętniącego życiem pustynnego miasta, będącego prawdziwym cudem inżynierii i umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Dzięki animacjom komputerowym zajrzymy pod szklane elewacje drapaczy chmur i dowiemy się, jak możliwe jest stworzenie tak wysokich budowli w tak niegościnnym otoczeniu. Odgarniemy też warstwę piasku, by zobaczyć, w jaki sposób budynki te zakorzenione są w podłożu. Przygotujcie się na wycieczkę do Dubaju, na jaką nigdy nie zabierze Was żadne biuro podróży! FOKUS TV, bezpłatna telewizja, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Nagie miasto", w którym pokażemy Wam najbajeczniejsze miasto świata - Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Redakcja 01/10/2015

Zobacz też

Sedna 30 – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Jacht Sedna 30: opinie Sedna 30 – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Jacht Sedna 30: opinie SEDNA 30. W 2009 roku na Mazurach pojawiła się nowa polska jednostka, bardzo wyróżniająca się kształtami na tle innych. To Sedna 30, zaprojektowana przez Leszka Gonciarza, a wykonana przez stocznię Sedna Yachts. Obecnie śródziemnomorski styl Sedn można podziwiać na niemal wszystkich akwenach na Mazurach. Katamaran NaWiatr 700K – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? NaWiatr 700K: recenzja, opinie Katamaran NaWiatr 700K – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? NaWiatr 700K: recenzja, opinie Szybki katamaran do turystyki śródlądowej i przybrzeżnej – tak najkrócej można opisać Nawiatr 700K. Jacht zwodowano jesienią ubiegłego roku i pierwsze próby za Zalewie Zegrzyńskim potwierdziły jego potencjał prędkościowy. A jak wyglądają jego cechy hotelowe? Jak będzie pływał po Mazurach? Jacht Balt 26 – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Balt 26: recenzja, opinie Jacht Balt 26 – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Balt 26: recenzja, opinie Po zeszłorocznej premierze morskiego Balta 27, stocznia Balt Yacht przygotowała na nadchodzący sezon śródlądową wersję tej jednostki, Balta 26. Ten jacht wyróżnia się przede wszystkim łatwością transportowania na przyczepie, jego szerokość nie przekracza bowiem 2,53 m (maks. bez pozwolenia to 2,5m). Jacht Antila 26cc – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Antila 26cc: recenzja, opinie Jacht Antila 26cc – dla kogo? Jaki jacht na Mazury? Antila 26cc: recenzja, opinie Nowy jacht z dobrze znanej radomskiej stoczni Antila Yachts – Antila 26cc (występującą czasem pod roboczą nazwą Antila 780) - ma z czasem zastąpić wysłużoną już i bardzo dobrze znaną na Mazurach Antilę 26. Czy ten nowy elegancki „drapieżnik” powtórzy sukces poprzednika?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!