Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?

Dubaj - jedno z najbajeczniejszych miast świata powstało na pustynnych wydmach. Potworny upał, burze piaskowe, niestabilne podłoże z wiecznie przemieszczającego się piasku - z tym wszystkim musiały zmierzyć się Zjednoczone Emiraty Arabskie i każdy z twórców tego miasta, których dzieło można nazwać prawdziwym cudem techniki! Przyjrzyjmy się Dubajowi z bardzo bliska w kolejnym odcinku programu „Nagie miasto"!
Zdjęcie z artykułu: Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?
Nagie miasto, odc. 1.: Dubaj. Jak powstało miasto na pustyni i jakie kryje tajemnice?źródło:3112014/Pixabay.com

Wszystko, co najwyższe

Zjednoczone Emiraty Arabskie - to właśnie tu znajduje się jedno z budzących ostatnio najwięcej emocji miast na kuli ziemskiej. Fascynujące nowoczesnym charakterem, rozmachem inwestycyjnym, orientalnym przepychem. Dubaj to prawdziwa perła na pustyni - miasto zbudowane na piasku! Ta niesamowita metropolia wyrosła z ziemi w ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci. Choć dookoła szaleją burze piaskowe, a z nieba leje się potworny upał, wciąż pnie się do góry. To właśnie tu znajduje się najwyższy budynek świata - Burj Dubaj, jeden z największych portów lotniczych, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie Burdż al-Arab oraz bajeczne sztuczne wyspy.

Pod szklaną fasadą

W kolejnym odcinku fascynującego programu „Nagie miasto" zajrzymy pod skórę tego tętniącego życiem pustynnego miasta, będącego prawdziwym cudem inżynierii i umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Dzięki animacjom komputerowym zajrzymy pod szklane elewacje drapaczy chmur i dowiemy się, jak możliwe jest stworzenie tak wysokich budowli w tak niegościnnym otoczeniu. Odgarniemy też warstwę piasku, by zobaczyć, w jaki sposób budynki te zakorzenione są w podłożu. Przygotujcie się na wycieczkę do Dubaju, na jaką nigdy nie zabierze Was żadne biuro podróży! FOKUS TV, bezpłatna telewizja, poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Nagie miasto", w którym pokażemy Wam najbajeczniejsze miasto świata - Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Redakcja 01/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!