Nagie miasto: Londyn. Poznaj tajemnice Londynu

Nagie miasto Londyn to film, który pokazuje „podziemne miasto"  Londyn. Jego stal, beton, drogi, rzeki i skały – warstwa po warstwie – abyśmy mogli poznać tajne technologie i infrastrukturę, która utrzymuje go przy życiu.Pod ulicami Londynu znajduje się równoległy wszechświat. na powierzchni budynki stolicy Wielkiej Brytanii są coraz wyższe,  a pod powierzchnią jego tunele coraz głębsze. Londyn ma więcej infrastruktury podziemnej niż inne miasta na świecie. To londyńskie miasto podziemne stanowi klucz sukcesu metropolii.

Film Nagie miasto: Londyn ukazuje nam wewnętrzne funkcjonowanie miasta oraz prezentuje pomysłowych inżynierów, twórców technologii, które pomogły zbudować jedno z największych miast na Ziemi. Poznajemy inżynierów pracujących w tym ogromnym podziemnym mieście - od budowniczych tuneli kopiących nowiutkie linie metra 40 m pod ziemią, do oddziałów pracowników kanalizacji, którzy dbają o takie utrzymanie tego systemu, aby zapobiec epidemii choroby.

W filmie odsłonięta zostanie rzeka i pokazane innowacyjne techniki których użyto do budowy nowiutkiego portu miejskiego. W swej animacji twórcy filmu usuwają most Tower Bridge, aby odsłonić prawdziwą skalę Tamizy – bynajmniej nie tak spokojnej  i posłusznej, jak by się to mogło wydawać. A później  pozbawiają dodatków stali i szkła najwyższy wieżowiec w Europie Shard 

– aby ujawniać jego wewnętrzne funkcjonowanie.

Redakcja 29/06/2015

Zobacz też

MAREK PLURA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Raciborza. Zobacz SYLWETKĘ posła MAREK PLURA, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Raciborza. Zobacz SYLWETKĘ posła Marek Plura, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Pedagog i psychoterapeuta z wykształcenia, aktywnie pomaga osobom niepełnosprawnym, w Sejmie dba też o interesy ukochanego Śląska. Plura mimo swojej choroby jest silny i wytrwały w dążeniu do celu. Często mówi, że źródłem jego siły jest wiara: "Jeśli ja wybieram cele i do nich dążę, to Bóg dopisuje to, co jest w nich działaniem dla innych ludzi. I w ten sposób kieruje moim życiem". Poseł udowodnił, że siła człowieka płynie z serca i duszy. KRYSTYNA POŚLEDNIA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Wrześni. Zobacz SYLWETKĘ posła KRYSTYNA POŚLEDNIA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Wrześni. Zobacz SYLWETKĘ posła Krystyna Poślednia, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 37 (OKW Konin). Ekspert do spraw ochrony środowiska i samorządowiec z dużym doświadczeniem. Trzy razy startowała w wyborach parlamentarnych, dopiero za trzecim razem jej się udało. Krystyna Poślednia w jednym z wywiadów mówiła, że polityka to "gra zespołowa, a ja potrafię grać w drużynie".   AGNIESZKA POMASKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła AGNIESZKA POMASKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła Agnieszka Pomaska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Była sportsmenka i utytułowana zawodniczka żeglarstwa, a także działaczka regionalnych i wojewódzkich struktur partii.  Media bardzo szybko zainteresowały się młodą panią polityk - głównie ze względu na urodę. Agnieszka Pomaska przez wielu nazywana jest "tajną bronią PO". Zobacz sylwetkę posłanki. WITOLD PAHL, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wrocławia. Zobacz SYLWETKĘ posła WITOLD PAHL, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Wrocławia. Zobacz SYLWETKĘ posła Witold Pahl, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Radca prawny, społecznik i członek regionalnych struktur partii.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!