Nagie miasto: Londyn. Poznaj tajemnice Londynu

Nagie miasto Londyn to film, który pokazuje „podziemne miasto"  Londyn. Jego stal, beton, drogi, rzeki i skały – warstwa po warstwie – abyśmy mogli poznać tajne technologie i infrastrukturę, która utrzymuje go przy życiu.Pod ulicami Londynu znajduje się równoległy wszechświat. na powierzchni budynki stolicy Wielkiej Brytanii są coraz wyższe,  a pod powierzchnią jego tunele coraz głębsze. Londyn ma więcej infrastruktury podziemnej niż inne miasta na świecie. To londyńskie miasto podziemne stanowi klucz sukcesu metropolii.

Film Nagie miasto: Londyn ukazuje nam wewnętrzne funkcjonowanie miasta oraz prezentuje pomysłowych inżynierów, twórców technologii, które pomogły zbudować jedno z największych miast na Ziemi. Poznajemy inżynierów pracujących w tym ogromnym podziemnym mieście - od budowniczych tuneli kopiących nowiutkie linie metra 40 m pod ziemią, do oddziałów pracowników kanalizacji, którzy dbają o takie utrzymanie tego systemu, aby zapobiec epidemii choroby.

W filmie odsłonięta zostanie rzeka i pokazane innowacyjne techniki których użyto do budowy nowiutkiego portu miejskiego. W swej animacji twórcy filmu usuwają most Tower Bridge, aby odsłonić prawdziwą skalę Tamizy – bynajmniej nie tak spokojnej  i posłusznej, jak by się to mogło wydawać. A później  pozbawiają dodatków stali i szkła najwyższy wieżowiec w Europie Shard 

– aby ujawniać jego wewnętrzne funkcjonowanie.

Redakcja 29/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!