Nagie miasto: Londyn. Poznaj tajemnice Londynu

Nagie miasto Londyn to film, który pokazuje „podziemne miasto"  Londyn. Jego stal, beton, drogi, rzeki i skały – warstwa po warstwie – abyśmy mogli poznać tajne technologie i infrastrukturę, która utrzymuje go przy życiu.Pod ulicami Londynu znajduje się równoległy wszechświat. na powierzchni budynki stolicy Wielkiej Brytanii są coraz wyższe,  a pod powierzchnią jego tunele coraz głębsze. Londyn ma więcej infrastruktury podziemnej niż inne miasta na świecie. To londyńskie miasto podziemne stanowi klucz sukcesu metropolii.

Film Nagie miasto: Londyn ukazuje nam wewnętrzne funkcjonowanie miasta oraz prezentuje pomysłowych inżynierów, twórców technologii, które pomogły zbudować jedno z największych miast na Ziemi. Poznajemy inżynierów pracujących w tym ogromnym podziemnym mieście - od budowniczych tuneli kopiących nowiutkie linie metra 40 m pod ziemią, do oddziałów pracowników kanalizacji, którzy dbają o takie utrzymanie tego systemu, aby zapobiec epidemii choroby.

W filmie odsłonięta zostanie rzeka i pokazane innowacyjne techniki których użyto do budowy nowiutkiego portu miejskiego. W swej animacji twórcy filmu usuwają most Tower Bridge, aby odsłonić prawdziwą skalę Tamizy – bynajmniej nie tak spokojnej  i posłusznej, jak by się to mogło wydawać. A później  pozbawiają dodatków stali i szkła najwyższy wieżowiec w Europie Shard 

– aby ujawniać jego wewnętrzne funkcjonowanie.

Redakcja 29/06/2015

Zobacz też

Dlaczego Agnieszka Radwańska to Isia? Skąd wziął się pseudonim tenisistki? Dlaczego Agnieszka Radwańska to Isia? Skąd wziął się pseudonim tenisistki? Agnieszka Radwańska walczy właśnie w wielkoszlemowym turnieju w Paryżu. W Polsce nasza największa gwiazda tenisa znana jest głównie jako Isia. Skąd ten przydomek? Wyjaśniamy dlaczego czwarta rakieta świata to Isia. Zagadkowe masakry w świecie zwierząt: co je powoduje? Zagadkowe masakry w świecie zwierząt: co je powoduje? Plaże pokryte tysiącem nieżywych krabów. Miliony śniętych ryb unoszących się na wodzie. Deszcz martwych ptaków. Setki osobników antylopy gnu utopionych w rzekach. Coraz częściej na całym świecie – od Kenii przez Stany Zjednoczone aż po Tasmanię - dochodzi do nagłych fal masowego wymierania różnych gatunków zwierząt. Co jest bezpośrednim powodem tej katastrofy ekologicznej? A może to zapowiedź światowej Apokalipsy? Wojny o skarby, odc. 4 - Przekopywanie terenu bitwy nad Antietam Wojny o skarby, odc. 4 - Przekopywanie terenu bitwy nad Antietam Wojny o skarby - tym razem trzy dwuosobowe zespoły biorące udział w programie, będą prowadziły poszukiwania w pobliżu miejsca jednej z najbardziej krwawych bitew wojny sececyjnej - bitwy nad Antietam (znanej też jako bitwa pod Sharpsburgiem). Poszukiwaczom skarbów nie sprzyja zimno i deszcz, niesprawny sprzęt, uważają, że prześladuje ich pech. Czy tym razem można się spodziewać jakiś niezwykłych znalezisk? Wojny o skarby, odc. 3 - Poszukiwania na Eastover Plantation Wojny o skarby, odc. 3 - Poszukiwania na Eastover Plantation Tym razem rywalizujące w programie zespoły będą kopać w pobliżu miejsca najstarszego osadnictwa europejskiego w Ameryce. W rywalizacji sięgną po brudne sztuczki, użyją techonologicznych gadżetów - bo stawka jest wysoka. Czy jedna z drużyn zdobędzie wielką niespodziankę?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!