Nagie miasto: Londyn. Poznaj tajemnice Londynu

Nagie miasto Londyn to film, który pokazuje „podziemne miasto"  Londyn. Jego stal, beton, drogi, rzeki i skały – warstwa po warstwie – abyśmy mogli poznać tajne technologie i infrastrukturę, która utrzymuje go przy życiu.Pod ulicami Londynu znajduje się równoległy wszechświat. na powierzchni budynki stolicy Wielkiej Brytanii są coraz wyższe,  a pod powierzchnią jego tunele coraz głębsze. Londyn ma więcej infrastruktury podziemnej niż inne miasta na świecie. To londyńskie miasto podziemne stanowi klucz sukcesu metropolii.

Film Nagie miasto: Londyn ukazuje nam wewnętrzne funkcjonowanie miasta oraz prezentuje pomysłowych inżynierów, twórców technologii, które pomogły zbudować jedno z największych miast na Ziemi. Poznajemy inżynierów pracujących w tym ogromnym podziemnym mieście - od budowniczych tuneli kopiących nowiutkie linie metra 40 m pod ziemią, do oddziałów pracowników kanalizacji, którzy dbają o takie utrzymanie tego systemu, aby zapobiec epidemii choroby.

W filmie odsłonięta zostanie rzeka i pokazane innowacyjne techniki których użyto do budowy nowiutkiego portu miejskiego. W swej animacji twórcy filmu usuwają most Tower Bridge, aby odsłonić prawdziwą skalę Tamizy – bynajmniej nie tak spokojnej  i posłusznej, jak by się to mogło wydawać. A później  pozbawiają dodatków stali i szkła najwyższy wieżowiec w Europie Shard 

– aby ujawniać jego wewnętrzne funkcjonowanie.

Redakcja 24/06/2015

Zobacz też

II wojna – sensacyjne wykopaliska. Jakie tajemnice światowego konfliktu kryje ziemia? II wojna – sensacyjne wykopaliska. Jakie tajemnice światowego konfliktu kryje ziemia? Historyk Dan Snow przemierza Europę, Amerykę Północną oraz wody Atlantyku, aby odkryć nieznane oblicze II wojny światowej. Przeprowadzi wnikliwe śledztwa, które pozwolą ujawnić fakty jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości, pozostające do tej pory w ukryciu. Waga najcięższa. Jak ze swą tuszą radzą sobie naprawdę otyli ludzie? OPISY ODCINKÓW Waga najcięższa. Jak ze swą tuszą radzą sobie naprawdę otyli ludzie? OPISY ODCINKÓW Otyłość, uznawana za jedną z chorób cywilizacyjnych, to problem coraz większej liczby ludzi. Wielu przechodzi na restrykcyjne diety, po których jednak pojawia się efekt jojo. Inni decydują się na operacje zmniejszenia żołądka – nie zawsze przynoszące oczekiwane skutki. Podczas gdy szereg ekstremalnie otyłych osób ma problem z wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności, jak choćby jedzenie albo załatwianie potrzeb fizjologicznych, niektóre stają się celebrytami i żyją z eksponowania swych obfitych wdzięków. NOWA TV: nowa telewizja w rodzinie. Co w programie? NOWA TV: nowa telewizja w rodzinie. Co w programie? Telewizja NOWA TV jest stacją o charakterze uniwersalnym. Znajdują się w niej propozycje adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Jej oferta programowa powstała w oparciu o cztery filary: informacje, kabarety, filmy i seriale. Pod lupą – nowy, 4. sezon! Kuba zagląda do wielkich fabryk. TRAILER Pod lupą – nowy, 4. sezon! Kuba zagląda do wielkich fabryk. TRAILER Co kryje się za drzwiami wielkich koncernów produkcyjnych? Jak wygląda proces tworzenia przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie życia codziennego? Kuba Marcinowicz wraz z ekipą magazynu „Pod lupą” wyruszy w Polskę, aby zajrzeć do wielkich zakładów przemysłowych i poznać tajniki powstawania przeróżnych rzeczy – od klocków, przez rajstopy, miód i makarony, po... szybowce!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!