Na tropie kopalni króla Salomona – film o pracach misji archeologicznej i odkrytych przez nią kopalniach

Król Salomon, syn Dawida, był władcą Zjednoczonego Królestwa Izraela i wybudował Świątynię Jerozolimską. Według Biblii, Salomon był nie tylko najmądrzejszym ale również najbogatszym ze wszystkich królów. Ale skąd pochodziło jego bogactwo?
Legendy o bajecznych kopalniach złota i miedzi króla Salomona krążą od wieków. Czy tkwi w nich ziarno prawdy? Gdzie mogły się znajdować szyby kopalniane? Poza Biblią nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że Salomon był prawdziwa postacią. Wabieni wizją fantastycznych bogactw badacze i poszukiwacze skarbów szukają najsłynniejszych kopalń w historii, ale jak dotąd nie udało im się odnaleźć żadnych śladów na potwierdzenie ich istnienia. Czy uda się to współczesnym archeologom?

W programie towarzyszymy ekspedycji archeologów – Yosefa Garfinkela i Thomasa Levy’ego, którzy na pustyniach Jordanii odkrywają szyby kopalniane rzeźbione w skale, głębokie na 30 metrów oraz pozostałości starożytnego hutnictwa. W starożytności produkowano tu metale na skalę przemysłową. Czy to są kopalnie króla Salomona? Czy znalezione kości należą do jego górników?

Redakcja 01/10/2014

Zobacz też

KSW 22. Jakie są kategorie wagowe w KSW? W jakiej kategorii wagowej walczy Nastula? KSW 22. Jakie są kategorie wagowe w KSW? W jakiej kategorii wagowej walczy Nastula? Zawodnicy KSW walczą w różnych kategoriach wagowych. Jakie wagi rozróżnia się na KSW? 16 marca w warszawskiej hali Torwar odbędzie się, kolejna już, 22. edycja KSW. Walką wieczoru będzie pojedynek Jana Błachowicza z Goranem Reljiciem oraz pojedynek Pawła Nastuli z Kevinem Asplundem. W jakiej kategorii wagowej będą walczyć zawodnicy KSW? KSW 22. Co to jest walka w parterze? Na czym polega? KSW 22. Co to jest walka w parterze? Na czym polega? Gale KSW czyli Konfrontacje Sztuk Walki, propagujące walki MMA dostarczają wielu emocji. Wszystko zaczyna się oczywiście w pozycji stojącej, ale często przechodzi do tak zwanego parteru. Czym jest walka w parterze? Jak może się zakończyć? KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę? Najbardziej efektowne walki KSW to te, które zawodnicy najczęściej wygrywają przez nokaut. Zdecydowanie mniej podobają się pojedynki, które przerywają sędziowie, jednocześnie podejmując decyzję o wyłonieniu zwycięzcy. Mówimy, kiedy sędzie może przerwać walkę. KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? KSW 22. Jakie chwyty i akcje są niedozwolone w KSW? Jakie są zasady KSW? Jakie chwyty są zabronione? Podczas KSW 22, 16 marca 2013 roku, do walki stanie 12 zawodników w 6 kategoriach wagowych. Każdy z nich marzy o zdobyciu mistrzowskiego pasa, podobnie jak każdy chciałby spektakularnie pokonać rywala. Czasem nawet zawodnicy próbują walczyć wbrew panującym zasadom. Mówimy, jakie chwyty są niedozwolone podczas pojedynków w KSW.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!