Na tropie kopalni króla Salomona – film o pracach misji archeologicznej i odkrytych przez nią kopalniach

Król Salomon, syn Dawida, był władcą Zjednoczonego Królestwa Izraela i wybudował Świątynię Jerozolimską. Według Biblii, Salomon był nie tylko najmądrzejszym ale również najbogatszym ze wszystkich królów. Ale skąd pochodziło jego bogactwo?
Legendy o bajecznych kopalniach złota i miedzi króla Salomona krążą od wieków. Czy tkwi w nich ziarno prawdy? Gdzie mogły się znajdować szyby kopalniane? Poza Biblią nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że Salomon był prawdziwa postacią. Wabieni wizją fantastycznych bogactw badacze i poszukiwacze skarbów szukają najsłynniejszych kopalń w historii, ale jak dotąd nie udało im się odnaleźć żadnych śladów na potwierdzenie ich istnienia. Czy uda się to współczesnym archeologom?

W programie towarzyszymy ekspedycji archeologów – Yosefa Garfinkela i Thomasa Levy’ego, którzy na pustyniach Jordanii odkrywają szyby kopalniane rzeźbione w skale, głębokie na 30 metrów oraz pozostałości starożytnego hutnictwa. W starożytności produkowano tu metale na skalę przemysłową. Czy to są kopalnie króla Salomona? Czy znalezione kości należą do jego górników?

Redakcja 01/10/2014

Zobacz też

Jaki jacht na Mazury? Czy wielki Janmor 32 to jacht godny polecenia na polskie jeziora? Jaki jacht na Mazury? Czy wielki Janmor 32 to jacht godny polecenia na polskie jeziora? Janmor 32 powstał w najstarszej polskiej stoczni jachtowej JANMOR. Przeznaczony jest do żeglowania czarterowego i armatorskiego na większych jeziorach i po morzu. To jedna z największych jednostek, jakie można spotkać na Mazurach. Czy tak duży jacht sprawdzi się na Mazurach? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Jak unikać urazów podczas ćwiczeń? Aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, ale należy pamiętać o tym, że niewłaściwie wykonywanie ćwiczeń może doprowadzić do urazów lub groźnych kontuzji. Jak ćwiczyć bez uszczerbku na zdrowiu? Jak uniknąć urazów podczas ćwiczeń? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Zakupy przez ALLEGRO na raty. Z jakich ofert pożyczkowych możemy skorzystać na Allegro.pl? Ile wynosi oprocentowanie? Ostatnio na Allegro.pl sporo się dzieje. Wdrożone zostały m.in. nowa szata graficzna serwisu aukcyjnego oraz udogodnienia pozwalające na przyjemniejsze i bardziej intuicyjne dokonywanie zakupów bądź licytowanie. Jednym z nich jest właśnie opcja zakupów na raty. Jak kupować na Allegro na raty i ile wynosi oprocentowanie? Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Czy warto korzystać z gwarancji bankowych dla firm? Zasady udzielania gwarancji bankowych Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach. Co rusz otrzymujemy niepokojące sygnały na temat tego, że polska gospodarka zwalnia. Słyszymy o zwolnieniach grupowych, zwiększającym się bezrobociu, upadłości firm, zatorach płatniczych… Dlatego też tak ważna jest dzisiaj wiarygodność firmy w oczach jej kontrahentów. Sposobem na jej zwiększenie może być skorzystanie z gwarancji bankowych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!