Na czym polega seks oralny? Jak uprawiać seks oralny?

Seks oralny, zwany też miłością francuską, jest bardzo rozpowszechnioną formą stymulacji seksualnej partnera i stanowi duże urozmaicenie życia seksualnego. Sprawdź, co i jak w seksie oralnym.

Seks oralny - czyli pieszczenie narządów płciowych i stref erogennych partnera za pomocą języka i ust  - jest praktykowany niezależnie od orientacji seksualnej.

Jak robić seks oralny? Jak zrobić loda, a jak zrobić minetkę?

Wyróżniamy  tzw. fellatio, czyli oralne pieszczenie męskich narządów płciowych ( w języku polskim potocznie zwane „obciąganiem” lub „robieniem loda”, jako że język polski, oprócz fachowej terminologii medycznej i wulgaryzmów nie obfituje w określenia dotyczące seksu) oraz cunnilingus, czyli ustne pieszczenie kobiecych narządów płciowych (popularnie zwane „minetką”).

Osoba wykonująca fellatio pieści penisa, ale też mosznę partnera, używając warg i języka, ssie, całuje, liże, bierze do ust (najczęściej w trakcie wykonywane są ruchy frykcyjne lub ruchy głową w tył i w przód). Możliwa jest też stymulacja żołędzi poprzez okrężne ruchy języka. Często stymulacji oralnej towarzyszy pieszczenie genitaliów za pomocą rąk.

W przypadku cunnilingus największą rolę odgrywa pieszczenie łechtaczki (często połączony jest z penetracją pochwy za pomocą palców).

Seks oralny daje możliwość doprowadzenie partnera do orgazmu, najczęściej jest jednak traktowany jako element gry wstępnej urozmaicający pożycie. Stanowi bardzo intymną formę zbliżenia, ponieważ partnerzy mają bezpośredni kontakt z zapachem i smakiem swoich genitaliów. W niektórych kulturach seks oralny nie jest tolerowany.

Czy seks oralny jest bezpieczny?

Choć seks oralny stanowi popularną formę współżycia za względu na oczywisty brak ryzyka zajścia w ciążę (dlatego jest często praktykowany wśród młodzieży, przed podjęciem stosunków seksualnych). Często zapominamy jednak, że seks oralny stwarza ryzyko przeniesienia chorób płciowych, szczególnie takich jak opryszczka, kiła, rzeżączka oraz zapalenia wątroby typu A i B. Ryzyko zakażenia się HiV przy seksie oralnym jest niewielkie, ale istnieje (głównie dla partnera, który jest stroną czynną), dlatego bezpieczniej jest używać prezerwatyw.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!