Myślisz, że jesteś bezpieczny? Czy to prawda, że najgroźniejsze wypadki przytrafiają się w domach?

W domu, w autobusie, na ulicy czyhają na nas tysiące zagrożeń, z których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Chcecie wiedzieć, na co jesteście narażeni we własnej łazience, podczas podróży autobusem lub gdy wypoczywacie na plaży? Obejrzyjcie program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" i już nigdy nie przekroczycie spokojnie progu własnego domu!Kąpiel w wannie, szybki prysznic, koszenie trawy, wyrzucanie śmieci, opalanie się na strzeżonej plaży... Czy takie z pozoru niewinne czynności mogą nieść ze sobą jakiekolwiek zagrożenie? Czy podczas tak banalnych czynności, jak surfowanie po internecie, gotowanie, robienie zakupów czy spacer parkową aleją może nam się przytrafić coś złego?

Zawsze myjecie ręce przed jedzeniem i nie wbiegacie na jezdnię na czerwonym świetle? Uważacie na wszelkiego rodzaju zagrożenia i nie podejmujecie zbędnego ryzyka? Program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" może wam dać do myślenia! W oparciu o statystyki, mówiące o wypadkach, które zdarzają się w życiu codziennym, autorzy cyklu w kolejnych odcinkach programu odtwarzają wypadki, które zdarzyły się ludziom w z pozoru bezpiecznych okolicznościach. Pokazują, jak niebezpieczna może być rutyna, a także doradzają, co zrobić, żeby uniknąć zagrożenia.

Redakcja 01/02/2015

Zobacz też

Jak zrobić świecący słoik? Oryginalny lampion nie tylko na Halloween Jak zrobić świecący słoik? Oryginalny lampion nie tylko na Halloween Świecący słoik to ciekawa dekoracja na Halloween, ale nie tylko. Taki oryginalny, świecący w ciemnościach lampion jest przede wszystkim wielką atrakcją dla dzieci, choć dorosłych zachwyca równie mocno. Świecący słoik może być dekoracją parapetu, balkonu, ogrodu, ale też może się stać elementem wystroju imprezy urodzinowej czy halloweenowej! Jego wykonanie jest proste i tanie. Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić świecący słoik. 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? 30 października - Dzień Spódnicy - dlaczego warto nosić spódniczkę? Nogi – jeden z największych kobiecych atutów. Niestety jest to jeden z tych atutów, które kobiety lekceważą i chowają pod spodniami. Spódnice panie noszą ewentualnie do pracy (jeśli muszą) lub z okazji większego wyjścia. A dlaczego nie możemy chodzić w nich na codzień? Przypominamy o Dniu Spódnicy i mówimy, dlaczego warto nosić spódniczkę Jak kierowcy ostrzegają się przed niebezpieczeństwem lub kontrolą drogową? Jak kierowcy ostrzegają się przed niebezpieczeństwem lub kontrolą drogową? Mruganie światłami z jednej strony ostrzega przed złośliwie zaczajoną kontrolą drogówki, a z drugiej pozwala uniknąć odpowiedzialności piratom drogowym, złodziejom aut. Mrugać czy nie?   Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Psa najlepiej przewozić w specjalnej tylko do tego celu przeznaczonej klatce. Duże zwierzaki doskonale czują się w samochodach typu kombi. Można także przypiąć psa specjalnymi pasami. Mówimy, jak wozić psa samochodem

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!