Myślisz, że jesteś bezpieczny? Czy to prawda, że najgroźniejsze wypadki przytrafiają się w domach?

W domu, w autobusie, na ulicy czyhają na nas tysiące zagrożeń, z których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Chcecie wiedzieć, na co jesteście narażeni we własnej łazience, podczas podróży autobusem lub gdy wypoczywacie na plaży? Obejrzyjcie program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" i już nigdy nie przekroczycie spokojnie progu własnego domu!Kąpiel w wannie, szybki prysznic, koszenie trawy, wyrzucanie śmieci, opalanie się na strzeżonej plaży... Czy takie z pozoru niewinne czynności mogą nieść ze sobą jakiekolwiek zagrożenie? Czy podczas tak banalnych czynności, jak surfowanie po internecie, gotowanie, robienie zakupów czy spacer parkową aleją może nam się przytrafić coś złego?

Zawsze myjecie ręce przed jedzeniem i nie wbiegacie na jezdnię na czerwonym świetle? Uważacie na wszelkiego rodzaju zagrożenia i nie podejmujecie zbędnego ryzyka? Program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" może wam dać do myślenia! W oparciu o statystyki, mówiące o wypadkach, które zdarzają się w życiu codziennym, autorzy cyklu w kolejnych odcinkach programu odtwarzają wypadki, które zdarzyły się ludziom w z pozoru bezpiecznych okolicznościach. Pokazują, jak niebezpieczna może być rutyna, a także doradzają, co zrobić, żeby uniknąć zagrożenia.

Redakcja 01/02/2015

Zobacz też

„Dług” – historia bez wyjścia, która ściąga na samo dno „Dług” – historia bez wyjścia, która ściąga na samo dno „Dług” to poruszający, oparty na faktach, thriller Krzysztofa Krauzego, uważany za jeden z najważniejszych polskich filmów nakręconych po 1989 roku. Opowiada o dwóch biznesmenach, którzy doprowadzeni do ostateczności przez bezwzględnego szantażystę Gerarda (Andrzej Chyra), wplątują się w sytuacje, które ściągną ich na samo dno. Abby i Brittany – życie w jednym ciele. Codzienność bliźniąt syjamskich. WIDEO Abby i Brittany – życie w jednym ciele. Codzienność bliźniąt syjamskich. WIDEO Abby i Brittany Hensel to 11-letnie bliźniaczki syjamskie. Są inteligentne, pełne energii i wesołe. Tak jak rówieśnicy chcą się bawić, uprawiać sport i być szczęśliwe. Rodzice dziewczynek zgodzili się, aby kamera towarzyszyła córkom w ich codzienności przez 12 miesięcy. Rembrandt – holenderski geniusz, którego obrazy można zobaczyć w Ermitażu Rembrandt – holenderski geniusz, którego obrazy można zobaczyć w Ermitażu Rembrandt Harmenszoon van Rijn to holenderski malarz, rysownik i grafik. Jeden z największych artystów europejskich i światowych. Jeden z najważniejszych malarzy holenderskiego „złotego wieku”. Najbardziej słynne prace Rembrandta można zobaczyć m.in. w Petersburgu, w słynnym rosyjskim muzeum Ermitaż. Oscar Pistorius – brzemię prawdy. Cała prawda o słynnym sportowcu. WIDEO Oscar Pistorius – brzemię prawdy. Cała prawda o słynnym sportowcu. WIDEO Ta historia wstrząsnęła całym światem. Znany i uwielbiany paraolimpijczyk Oscar Pistorius został oskarżony o brutalny mord na swojej dziewczynie, modelce Reevie Steenkamp. Dokument ukazuje szczegóły tego dramatycznego wydarzenia i odrywa dotąd nieznane fakty. Twórcy próbują znaleźć odpowiedź, co takiego powoduje, że człowiek jest zdolny do najpotworniejszych czynów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!