Myślisz, że jesteś bezpieczny? Czy to prawda, że najgroźniejsze wypadki przytrafiają się w domach?

W domu, w autobusie, na ulicy czyhają na nas tysiące zagrożeń, z których najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Chcecie wiedzieć, na co jesteście narażeni we własnej łazience, podczas podróży autobusem lub gdy wypoczywacie na plaży? Obejrzyjcie program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" i już nigdy nie przekroczycie spokojnie progu własnego domu!Kąpiel w wannie, szybki prysznic, koszenie trawy, wyrzucanie śmieci, opalanie się na strzeżonej plaży... Czy takie z pozoru niewinne czynności mogą nieść ze sobą jakiekolwiek zagrożenie? Czy podczas tak banalnych czynności, jak surfowanie po internecie, gotowanie, robienie zakupów czy spacer parkową aleją może nam się przytrafić coś złego?

Zawsze myjecie ręce przed jedzeniem i nie wbiegacie na jezdnię na czerwonym świetle? Uważacie na wszelkiego rodzaju zagrożenia i nie podejmujecie zbędnego ryzyka? Program „Myślisz, że jesteś bezpieczny?" może wam dać do myślenia! W oparciu o statystyki, mówiące o wypadkach, które zdarzają się w życiu codziennym, autorzy cyklu w kolejnych odcinkach programu odtwarzają wypadki, które zdarzyły się ludziom w z pozoru bezpiecznych okolicznościach. Pokazują, jak niebezpieczna może być rutyna, a także doradzają, co zrobić, żeby uniknąć zagrożenia.

Redakcja 01/02/2015

Zobacz też

Czy rodzice przeszkadzają w karierze sportowej? Co łączy Kubicę z Radwańską? Czy rodzice przeszkadzają w karierze sportowej? Co łączy Kubicę z Radwańską? W świecie sportu zawodnicy często zawdzięczają swoje sukcesy rodzicom. To oni w dzieciństwie zarażają ich pasją, od małego dowożą na treningi, inwestują w sprzęty i nauczycieli. Ale czy ambitni rodzice to zawsze plus dla młodego zawodnika? Jak ten problem wygląda u współczesnych gwiazd sportu? Czy Agnieszka Radwańska zawdzięcza start swojemu ojcu? Spis powszechny Polaków. Ile nas jest? Ilu przybędzie, a ilu odejdzie? Spis powszechny Polaków. Ile nas jest? Ilu przybędzie, a ilu odejdzie? Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Spis powszechny Polaków był przeprowadzony pierwszy raz od przystąpienia Polski do UE. Jakie są wyniki spis powszechnego 2011? Ilu jest Polaków? Czy liczba ludności w Polsce się zwiększa czy zmniejsza? JAK DOJECHAĆ na otwarcie Mostu Północnego w Warszawie 24.03.2012? JAK DOJECHAĆ na otwarcie Mostu Północnego w Warszawie 24.03.2012? Most Północny oficjalnie otwarty 24 marca 2012 roku połączył dwie ważne dzielnice Stolicy: Białołękę i Bemowo. Mieszkańcy dzielnic, warszawiacy, turyści mogą tego dnia, w sobotę przybyć na imprezę z okazji otwarcia. Do mostu można dojechać autobusami. Samochodem dopiero 25 marca, w niedzielę. W pobliżu mostu niestety nie ma parkingów. GDZIE w internecie zobaczyć otwarcie mostu Północnego 24.03.2012? GDZIE w internecie zobaczyć otwarcie mostu Północnego 24.03.2012? Długo wyczekiwany przez Warszawiaków, ale nie tylko, Most Północny wreszcie od 24 marca dostępny będzie dla podróżnych. Imprezę z okazji otwarcia mostu można śledzić w internecie. Program uroczystości przewiduje symboliczne połącznie brzegów Wisły: dzielnic Białołęki oraz Bemowa. Przewidziano również duży pokaz fajerwerków.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!