Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej

Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej.


Jak przedstawiał się prawdziwy obraz relacji między Hitlerem i Mussolinim w okresie poprzedzającym II wojnę światową i w trakcie konfliktu? Celem twórców filmu „Mussolini - Hitler: opera zabójców" jest obnażenie fałszu, jaki kryje się za postrzeganą jako zgodna unią dwóch nacji poprzez analizę osobowości ich dwóch ówczesnych przywódców - Mussoliniego i Hitlera.

W okresie między dojściem Hitlera do władzy w styczniu 1933 roku a śmiercią obydwu dyktatorów w kwietniu 1945 r. Hitler i Mussolini spotkali się około 20 razy. W trakcie tych spotkań mężczyźni stali się sobie bliscy, zacieśnił się nie tylko ich polityczny sojusz, ale także relacje osobiste. Ale te ciepłe stosunki ustąpiły miejsca wzajemnym pretensjom i zawiści, gdy stało się jasne, że katastrofa ich wspólnego projektu jest nieuchronna.

Jakim fluktuacjom podlegały relacje Mussoliniego i Hitlera począwszy od ich pierwszego spotkania? Jak pod wpływem zmieniającej się sytuacji politycznej ewoluowały ich emocje? Program powstał w oparciu o autentyczne materiały filmowe oraz fotografie. Pochodzą one z archiwów w Niemczech, Włoszech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Izraelu. Są wśród nich filmy propagandowe, kroniki filmowe, prywatne fotografie, a także amatorskie nagrania filmowe.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Mussolini - Hitler: opera zabójców", poświęcony złożonym relacjom między dwoma dyktatorami z okresu II wojny światowej.

Redakcja 23/01/2015

Zobacz też

Co oznaczają SNY EROTYCZNE? Sennik - jaka symbolika snów erotycznych? Co oznaczają SNY EROTYCZNE? Sennik - jaka symbolika snów erotycznych? Sny o seksie dotyczą twoich relacji z innymi - zapowiadają zarówno kłótnie, jak i harmonijne pożycie. Ale równie ważne jest drugie ich znaczenie - mówią o niezrealizowanych marzeniach i tym, co cię ogranicza, nie tylko w łóżku, ale i na przykład w pracy. Świadczą o braku i dojmujących tęsknotach. Sennik. Co oznaczają sny o pławieniu się w luksusie? Sennik. Co oznaczają sny o pławieniu się w luksusie? Kto by nie chciał żyć w luksusie? Nawet jeśli na jawie daleko nam do tego, we śnie często pławimy się w luksusie. Sny o pławieniu się w luksusie są zapowiedzią ciekawego życia, bogatego w dobra i przygody, ale też niebezpieczeństwa, intrygi, wzloty i upadki. Dowiedz się, co dokoładnie mówią "luksusowe" sny? Sennik – interpretacja snów więziennych. Co znaczy, gdy śni ci się więzienie? Sennik – interpretacja snów więziennych. Co znaczy, gdy śni ci się więzienie? Sny więzienne są niepokojące, ale to nie znaczy, że złe. Rzeczywiście czasem wskazują, że coś w Twoim życiu nie idzie jak trzeba – ale można to naprawić! W większości jednak przypadków zapowiadają pomyślność, pieniądze i miłość – z zastrzeżeniem, że trzeba o nie powalczyć. IGŁA, NITKA, GUZIK we śnie SENNIK. Jak interpretować sny krawieckie? IGŁA, NITKA, GUZIK we śnie SENNIK. Jak interpretować sny krawieckie? Sny o krawiectwie, tak jak większość snów, nie ma jednej interpretacji. Wszystko zależy od tego, co dokładnie ci się śni. Sny o krawiectwie związane są często z tajemnicami, intrygami, manipulowaniem ludźmi, spory. Zwiastują snucie planów, które mają doprowadzić do zdobycia majątku i atrakcyjnych partnerów seksualnych. Co oznaczają sny krawieckie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!