Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej

Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej.


Jak przedstawiał się prawdziwy obraz relacji między Hitlerem i Mussolinim w okresie poprzedzającym II wojnę światową i w trakcie konfliktu? Celem twórców filmu „Mussolini - Hitler: opera zabójców" jest obnażenie fałszu, jaki kryje się za postrzeganą jako zgodna unią dwóch nacji poprzez analizę osobowości ich dwóch ówczesnych przywódców - Mussoliniego i Hitlera.

W okresie między dojściem Hitlera do władzy w styczniu 1933 roku a śmiercią obydwu dyktatorów w kwietniu 1945 r. Hitler i Mussolini spotkali się około 20 razy. W trakcie tych spotkań mężczyźni stali się sobie bliscy, zacieśnił się nie tylko ich polityczny sojusz, ale także relacje osobiste. Ale te ciepłe stosunki ustąpiły miejsca wzajemnym pretensjom i zawiści, gdy stało się jasne, że katastrofa ich wspólnego projektu jest nieuchronna.

Jakim fluktuacjom podlegały relacje Mussoliniego i Hitlera począwszy od ich pierwszego spotkania? Jak pod wpływem zmieniającej się sytuacji politycznej ewoluowały ich emocje? Program powstał w oparciu o autentyczne materiały filmowe oraz fotografie. Pochodzą one z archiwów w Niemczech, Włoszech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Izraelu. Są wśród nich filmy propagandowe, kroniki filmowe, prywatne fotografie, a także amatorskie nagrania filmowe.

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Mussolini - Hitler: opera zabójców", poświęcony złożonym relacjom między dwoma dyktatorami z okresu II wojny światowej.

Redakcja 02/02/2015

Zobacz też

Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Michał Kulesza zmarł w wieku 65 lat, 13 stycznia 2013. Kulesza przez ostatnie lata doradzał w sprawach samorządu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Michał Kulesza był przede wszystkim autorem reformy samorządowej, dzięki której mamy w Polsce m.in. powiaty i mniej województw.  Jakie pupy kochają faceci? Jak powiększyć sobie pupę, aby była ponętna i też bardzo sexy? Jakie pupy kochają faceci? Jak powiększyć sobie pupę, aby była ponętna i też bardzo sexy? Aby dużą pupę mieć, warto dużo ćwiczyć i koniecznie tańczyć sambę. - Obserwujemy duży odwrót od anorektycznych sylwetek, na rzecz naprawdę kobiecych kształtów – zapewnia nas Sylwia Lula Raźna z tancerze.pl. - Zadbana i duża pupa staje się, na wzór krajów latynoskich, symbolem atrakcyjności kobiety. Jak być radosnym i zadowolonym? Wg św. Tomasza Jak być radosnym i zadowolonym? Wg św. Tomasza Po pierwsze każda rzecz musi miec swoje miejsce. Po drugie każda rzecz musi być na swoim miejscu. Jak sie zatem okazuje te dwie proste zasady życia człowieka stosuje się do życia duchowego. W duszy Bóg zawsze na pierwszym miejscu, a grzech na ostatnim. Według św. Tomasza wtedy panuje pokój i radość. Czy w Piśmie Świętym są przekłamania na temat małżeństwa? Czy w Piśmie Świętym są przekłamania na temat małżeństwa? Zgubny wpływ na pierwszych chrześcijan jak się okazuje miał filozof Platon, który uważał, że ciało jest więzieniem duszy. Za jego przykładem chrześcijańscy teologowie zabraniali małżonkom współżyć kilka dni przed przyjęciem komunii świętej i uważali akt miłości za akt zwierzęcej prokreacji.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!