Mroźna planeta, odc. 2. - Wiosna. Jak wygląda na Antarktydzie? WIDEO

Wiosna w regionach polarnych pojawia się, gdy Słońce po pięciu miesiącach nieobecności wraca na niebo. Oznacza to ciepło i magiczny powrót życia tego świata lodu. Następuje największa i najszybsza sezonowa transformacja na naszej planecie.

Mroźna planeta, odcinek 2: Wiosna

Mroźna planeta, odcinek 2: Wiosna
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:48:00Mroźna planeta to serial dokumentalny ukazujący życie poza kręgiem polarnym. Na wiosnę pierwsze na Antarktydę przybywają samce pingwinów Adeli. Zamierzają znaleźć dogodne miejsce na gniazda - dobry obiekt przyciąga wiele ptaków i samce zaczynają walki o najlepszą lokalizację. Ale oprócz tego ptaki muszą zmierzyć się z najsilniejszymi burzami na planecie.

Lód na zamarzniętych rzekach zaczyna się topić i kry zderzają się w największym polarnym spektaklu. Hektolitry wody ze stopionego lodu trafiają do Oceanu Arktycznego, a niesione przez nie resztki roślin karmią ogromne ławice dorszy arktycznych i narwali. Napływ słodkiej wody przyspiesza topienie lodu z wody morskiej. Obszar lodu wielkości Australii wkrótce zniknie z Antarktydy.

Gąsienice, które spędziły zimę zmrożone, wychodzą ze śniegu. Normalnie zmieniają się w motyle lub ćmy przez kilka miesięcy - zanim dojdzie do wyklucia - ale życie tutaj jest tak trudne, że przemiana niektórych owadów do osiągnięcia dorosłości trwa 14 lat!

Białe wilki polarne nie ustają w wyścigu, by wychować swoje urocze szczeniaki przed powrotem zimna. Niedźwiedzica polarna zaczyna uczyć polowania swoje młode. Ogromne stada ptaków morskich docierają do Antarktydy, by tam łączyć się w pary i wychować potomstwo - są między nimi albatrosy i pingwiny królewskie, które zostały tam całą zimę. Słonie morskie toczą na plaży wściekłe bitwy o względy swoich samic. Wreszcie przybywają samice pingwinów Adeli, które z wody wypędzają krwiożercze orki. Przed pingwinami czas na gody i odchowanie piskląt. Niedźwiedzica polarna zaczyna uczyć polowania swoje młode.

Redakcja 10/09/2015

Podobne

Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda – największy wróg pilotów? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Katastrofy lotnicze Pogoda to jeden z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na bezpieczeństwo lotów. Złe warunki atmosferyczne są przyczyną jednego na trzy wypadków, do jakich dochodzi w przestworzach. Czy pasażerowie samolotu uderzonego piorunem mają szansę przeżyć? Czy nowoczesne urządzenia montowane w samolotach faktycznie pozwalają na bezpieczne lądowanie we mgle i podczas burzy? Mroźna planeta, odc. 2. - Wiosna. Jak wygląda na Antarktydzie? WIDEO Mroźna planeta, odc. 2. - Wiosna. Jak wygląda na Antarktydzie? WIDEO Wiosna w regionach polarnych pojawia się, gdy Słońce po pięciu miesiącach nieobecności wraca na niebo. Oznacza to ciepło i magiczny powrót życia tego świata lodu. Następuje największa i najszybsza sezonowa transformacja na naszej planecie. Troje uczonych wchodzi do baru 5: Trójkąt Bermudzki, duchy i nawiedzone domy. WIDEO Troje uczonych wchodzi do baru 5: Trójkąt Bermudzki, duchy i nawiedzone domy. WIDEO Co można powiedzieć o tajemniczym blasku, który występuje przed trzęsieniem ziemi? Czy to możliwe, aby dom był nawiedzony? Co tak naprawdę powoduje, żew Trójkącie Bermudzkim znikają łodzie? Czy światła z Marfy są dowodem życia pozaziemskiego? W tym odcinku dowiemy się, że nadnaturalne zjawiska mogą być wyłącznie... naturalne. LIPIEC i SIERPIEŃ 2012 - jaka POGODA będzie w Polsce podczas WAKACJI? LIPIEC i SIERPIEŃ 2012 - jaka POGODA będzie w Polsce podczas WAKACJI? Osoby, które w lecie wypoczywają w kraju od lat mają ten sam problem, w którym miesiącu wziąć urlop, aby móc cieszyć się dobrą pogodą. Jakie będzie tegoroczne lato? Jaką pogodą będziemy cieszyli się w lipcu i sierpniu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!