Mordercze przeprawy: opis serii

Chwiejne bambusowe mostki rozciągnięte nad przepaściami, kręte i wąskie skaliste ścieżki pod górę, przeprawy oblodzonymi drogami... Przejście z punktu A do B często jest trudne, a nawet niemożliwe. Tajemniczy instynkt jednak każe ludziom nieustannie się przemieszczać i podejmować ryzykowne wyprawy, wbrew wszelkim niebezpieczeństwom, które czyhają na nich po drodze.
Zdjęcie z artykułu: Mordercze przeprawy: opis serii
Mordercze przeprawyźródło:Java Films

Poszczególne odcinki serii „Mordercze przeprawy" poświęcone są niebezpiecznym trasom, na których znaleźli się ludzie mieszkający w różnych częściach świata, na różnych szerokościach i długościach geograficznych. Jedni z bohaterów programu decydują się na ryzykowną wyprawę, bo pcha ich do tego tajemniczy instynkt ekspansji. Inni są zmuszeni, by wyruszyć w drogę.

W poszczególnych odcinkach programu zobaczymy, jak ryzykowne mogą być przeprawy przez tereny górzyste czy poprzecinane siecią rzek. Przekonamy się, jak niebezpieczne może być podróżowanie również i w tych rejonach, w których istnieją już drogi i mosty. Wydaje wam się, że w dzisiejszych czasach podróże są łatwe, szybkie i przyjemne? Obejrzyjcie „Mordercze przeprawy", a przekonacie się, jak bardzo się myliliście.
 

Redakcja 01/12/2014

Zobacz też

Kim był Michał Sumiński? Za co cieszył się sympatią i pamięcią? Kim był Michał Sumiński? Za co cieszył się sympatią i pamięcią? Jednym z najpopularniejszych programów dla dzieci w latach 70. i 80. był Zwierzyniec. Kto nie pamięta piosenki z czołówki "I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają na nasz program zapraszają"? Choć jej słowa napisała Maria Terlikowska, wszyscy, którzy oglądali Zwierzyniec pamiętają do dziś jego twórcę  - zmarłego w wieku 97 lat Michała Sumińskiego. Sprawdź, co o nim wiesz. Wyglądać jak Kate i William. Jak to zrobić? Wyglądać jak Kate i William. Jak to zrobić? Być jak księżniczka czy być jak książę - to marzenia pięcio-, sześciolatków po lekturze albo obejrzeniu pobudzających wyobraźnię baśni. Z czasem zaczynamy rozumieć, że księżniczką lub księciem jesteśmy najwyżej raz w roku - na balu karnawałowym. Jeśli po skończeniu szkół nadal mamy złudzenie, że możemy jakoś tajemniczo zmienić swoje pochodzenie i społeczny status i na zawsze stać się księżniczką lub księciem - pora dorosnąć.  Czy na pewno chcesz wyglądać jak Kate i William? Czy sądzisz, że ich życie polega tylko na wyglądaniu? Zastanów się nad tym! Ferie w Beskidzie Śląskim - co robić, gdy w górach nie ma śniegu? Ferie w Beskidzie Śląskim - co robić, gdy w górach nie ma śniegu? Jeśli chodzi o śnieg, zima w tym roku nie jest hojna. Co napada, to zaraz stopnieje. Wyjazd w góry bez śniegu to jednak nie tragedia. Jeśli na ferie wybierasz się do Beskidu Śląskiego, nie powinieneś się nudzić - ten region ma wiele do zaoferowania. Jak powstaje RANKING FIFA? Jak powstaje RANKING FIFA? Ranking FIFA to przede wszystkim prestiż i możliwość gry w eliminacjach do różnych imprez z teoretycznie słabszymi drużynami. Najwięcej punktów można w nim zdobyć, wygrywając mecze w Mistrzostwach Świata. Jak dokładnie układany jest ranking FIFA?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!