Mordercze przeprawy: opis serii

Chwiejne bambusowe mostki rozciągnięte nad przepaściami, kręte i wąskie skaliste ścieżki pod górę, przeprawy oblodzonymi drogami... Przejście z punktu A do B często jest trudne, a nawet niemożliwe. Tajemniczy instynkt jednak każe ludziom nieustannie się przemieszczać i podejmować ryzykowne wyprawy, wbrew wszelkim niebezpieczeństwom, które czyhają na nich po drodze.
Zdjęcie z artykułu: Mordercze przeprawy: opis serii
Mordercze przeprawyźródło:Java Films

Poszczególne odcinki serii „Mordercze przeprawy" poświęcone są niebezpiecznym trasom, na których znaleźli się ludzie mieszkający w różnych częściach świata, na różnych szerokościach i długościach geograficznych. Jedni z bohaterów programu decydują się na ryzykowną wyprawę, bo pcha ich do tego tajemniczy instynkt ekspansji. Inni są zmuszeni, by wyruszyć w drogę.

W poszczególnych odcinkach programu zobaczymy, jak ryzykowne mogą być przeprawy przez tereny górzyste czy poprzecinane siecią rzek. Przekonamy się, jak niebezpieczne może być podróżowanie również i w tych rejonach, w których istnieją już drogi i mosty. Wydaje wam się, że w dzisiejszych czasach podróże są łatwe, szybkie i przyjemne? Obejrzyjcie „Mordercze przeprawy", a przekonacie się, jak bardzo się myliliście.
 

Redakcja 03/03/2016

Zobacz też

VII rocznica katastrofy smoleńskiej - co stało się 10 kwietnia 2010 roku? VII rocznica katastrofy smoleńskiej - co stało się 10 kwietnia 2010 roku? Minęło siedem lat od wielkiej tragedii narodowej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną. Wszyscy mieli zamiar uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nikomu do głowy nie przyszło, że właśnie ruszyli w swoją ostatnią drogę... Co faktycznie wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku? Ostatnia misja promu Discovery. Historia kultowego wahadłowca Ostatnia misja promu Discovery. Historia kultowego wahadłowca Wahadłowiec Discovery to ikona amerykańskich projektów kosmicznych. Służył przez 27 lat, odbył 39 misji, przeleciał 148 milionów mil, ponad 5 tysięcy razy wchodził na orbitę okołoziemską. Zobaczcie, jak wyrusza w swój ostatni „lot”. Wewnętrzna budowa Ziemi: skorupa, płaszcz i jądro. WIDEO Wewnętrzna budowa Ziemi: skorupa, płaszcz i jądro. WIDEO Na śmiałka, który tak jak bohater powieści Juliusza Verne’a chciałby dotrzeć do wnętrza naszej planety, czekałyby cztery przystanki. Pierwszy z nich jest niewielkim przystaneczkiem zajmującym zaledwie 1,4 proc. objętości naszego globu. Najszerzej znaną jest skorupa ziemska, po której chodzimy. Pod nią jednak kryje się płaszcz Ziemi, a jeszcze niżej jądro zewnętrzne i jądro wewnętrzne. Bociania noga. Dlaczego bociany utrzymują się na jednej nodze? Bociania noga. Dlaczego bociany utrzymują się na jednej nodze? Staw piętowy ptaków wyposażony jest w zatrzask przytrzymujący ścięgna i unieruchamiający mięśnie. Zgięcie nogi bociana w kolanie i uniesienie jej wysoko z jednoczesnym silnym zgięciem w stawie piętowym sprawia, że ścięgna przytrzymują nogę w takiej pozycji bez konieczności ciągnięcia jej ku górze za pomocą mięśni.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!