Mordercze przeprawy: opis serii

Chwiejne bambusowe mostki rozciągnięte nad przepaściami, kręte i wąskie skaliste ścieżki pod górę, przeprawy oblodzonymi drogami... Przejście z punktu A do B często jest trudne, a nawet niemożliwe. Tajemniczy instynkt jednak każe ludziom nieustannie się przemieszczać i podejmować ryzykowne wyprawy, wbrew wszelkim niebezpieczeństwom, które czyhają na nich po drodze.
Zdjęcie z artykułu: Mordercze przeprawy: opis serii
Mordercze przeprawyźródło:Java Films

Poszczególne odcinki serii „Mordercze przeprawy" poświęcone są niebezpiecznym trasom, na których znaleźli się ludzie mieszkający w różnych częściach świata, na różnych szerokościach i długościach geograficznych. Jedni z bohaterów programu decydują się na ryzykowną wyprawę, bo pcha ich do tego tajemniczy instynkt ekspansji. Inni są zmuszeni, by wyruszyć w drogę.

W poszczególnych odcinkach programu zobaczymy, jak ryzykowne mogą być przeprawy przez tereny górzyste czy poprzecinane siecią rzek. Przekonamy się, jak niebezpieczne może być podróżowanie również i w tych rejonach, w których istnieją już drogi i mosty. Wydaje wam się, że w dzisiejszych czasach podróże są łatwe, szybkie i przyjemne? Obejrzyjcie „Mordercze przeprawy", a przekonacie się, jak bardzo się myliliście.
 

Redakcja 03/03/2016

Zobacz też

Zagadkowe masakry w świecie zwierząt: co je powoduje? Zagadkowe masakry w świecie zwierząt: co je powoduje? Plaże pokryte tysiącem nieżywych krabów. Miliony śniętych ryb unoszących się na wodzie. Deszcz martwych ptaków. Setki osobników antylopy gnu utopionych w rzekach. Coraz częściej na całym świecie – od Kenii przez Stany Zjednoczone aż po Tasmanię - dochodzi do nagłych fal masowego wymierania różnych gatunków zwierząt. Co jest bezpośrednim powodem tej katastrofy ekologicznej? A może to zapowiedź światowej Apokalipsy? Wojny o skarby, odc. 4 - Przekopywanie terenu bitwy nad Antietam Wojny o skarby, odc. 4 - Przekopywanie terenu bitwy nad Antietam Wojny o skarby - tym razem trzy dwuosobowe zespoły biorące udział w programie, będą prowadziły poszukiwania w pobliżu miejsca jednej z najbardziej krwawych bitew wojny sececyjnej - bitwy nad Antietam (znanej też jako bitwa pod Sharpsburgiem). Poszukiwaczom skarbów nie sprzyja zimno i deszcz, niesprawny sprzęt, uważają, że prześladuje ich pech. Czy tym razem można się spodziewać jakiś niezwykłych znalezisk? Wojny o skarby, odc. 3 - Poszukiwania na Eastover Plantation Wojny o skarby, odc. 3 - Poszukiwania na Eastover Plantation Tym razem rywalizujące w programie zespoły będą kopać w pobliżu miejsca najstarszego osadnictwa europejskiego w Ameryce. W rywalizacji sięgną po brudne sztuczki, użyją techonologicznych gadżetów - bo stawka jest wysoka. Czy jedna z drużyn zdobędzie wielką niespodziankę? Megafabryki: Frito Lay. Jak powstają czipsy? Megafabryki: Frito Lay. Jak powstają czipsy? Tym razem ekipa programu Megafabryki odwiedziła fabrykę czipsów Frito Lay w Perry w amerykańskim stanie Georgia. Codziennie przerabia się tu 500 ton ziemniaków, z których powstają uwielbiane przez wiele osób czipsy. Ale w fabryce Frito Lay powstają także inne produkty. Dowiedz się jakie!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!