Moje wakacje w Korei Północnej. Jak odwiedzić Koreę Północną i... przeżyć?

W biurach podróży, także polskich, pojawiają się czasem oferty wyjazdu do Korei Północnej. Ten kraj wielu z nas jawi się jako jeden wielki obóz koncentracyjny, w którym zniewoleni i głodni ludzie pracują na rzecz komunistycznego reżimu. Czy warto pojechać tam na wakacje? Zobaczcie!


Niełatwo wyjechać do Korei Północnej, szczególnie indywidualnie, a wyjazdy grupowe są rzadko organizowane i nie należą do tanich - to koszt ok. 15 000 zł za osobę. Każdy zagraniczny obywatel, któremu uda się przekroczyć granicę tego tajemniczego kraju jest pilnie strzeżony, a rolę aniołów stróżów pełnią ich – z pozoru niewinnie wyglądający – przewodnicy. Czy zatem warto słono opłacić wyjazd w to mało gościnne miejsce?

Korea Północna to jeden z najpilniej strzegących swoich tajemnic krajów na świecie. Jedynie nielicznym przybyszom z zagranicy udało się poznać prawdziwe oblicze tego tajemniczego państwa i codzienne życie jego mieszkańców. Ale podróżnicy ciekawi świata nie ustają w wysiłkach, żeby choć na kilka dni przekroczyć koreańską granicę i zobaczyć na własne oczy, jak żyje się w tym wschodnioazjatyckim kraju. To właśnie na ich potrzeby odpowiadają biura podróży organizujące wycieczki do jednego z ostatnich państw totalitarnych na świecie.

W ofertach turystycznych nie bez racji akcentuje się, że Korea Północna kraj o wspaniałych warunkach przyrodniczych, pięknych krajobrazach i ze śladami starej, bo liczącej sobie 5000 lat, cywilizacji. Ale to także państwo policyjne, w którym turyści są nadzorowani jakby byli przestępcami. Do takiego nadzoru nad odwiedzającymi nie posuwają się ani Kubańczycy, ani Birmańczycy, ani Syryjczycy. Czy za fasadą jaką są koreańskie miasta, pod czujnym okiem całodobowo zaangażowanych przewodników da się dostrzec prawdziwą Koreę Północną? I czy pobyt w takim miejscu można nazwać wakacjami?

Ekipa filmu „Moje wakacje w Korei Północnej" przyłącza się do jednej z takich „ekstremalnych" wypraw, której trzej członkowie chcą na własne oczy zobaczyć „ostatnich sowietów". Jak się wkrótce okaże, podróżnicy nie zamierzają bynajmniej spędzić całej wyprawy pod czujnym okiem swojego przewodnika. Czy uda im się pozbyć niewygodnego towarzysza i poznać życie w Korei takim, jakie jest ono naprawdę?

Redakcja 08/07/2015

Podobne

Korea Północna z ukrycia. Jak wygląda ukryte przed oczyma świata życie tego kraju? Korea Północna z ukrycia. Jak wygląda ukryte przed oczyma świata życie tego kraju? Korea Północna to jeden z najpilniej strzegących swoich tajemnic krajów na świecie. Niewiele o nim wiadomo. Zrealizowanie filmu w obiektywny sposób pokazującego prawdziwe oblicze tego państwa i codzienne życie jego mieszkańców to nie lada wyzwanie. Mimo to czasami udaje się tego dokonać. Zajrzyjmy za niewidzialną zasłonę skrywającą prawdziwe życie mieszkańców tego tajemniczego azjatyckiego państwa. Moje wakacje w Korei Północnej. Jak odwiedzić Koreę Północną i... przeżyć? Moje wakacje w Korei Północnej. Jak odwiedzić Koreę Północną i... przeżyć? W biurach podróży, także polskich, pojawiają się czasem oferty wyjazdu do Korei Północnej. Ten kraj wielu z nas jawi się jako jeden wielki obóz koncentracyjny, w którym zniewoleni i głodni ludzie pracują na rzecz komunistycznego reżimu. Czy warto pojechać tam na wakacje? Zobaczcie! Tajne operacje specjalne, odc. 1.: Atak na Syrię. WIDEO Tajne operacje specjalne, odc. 1.: Atak na Syrię. WIDEO Tajne operacje specjalne - ten odcinek serialu odsłania kulisy misji, jaką otrzymały trzy jednostki izraelskich sił specjalnych. Ich zadaniem było zniszczenie programu nuklearnego, nad którym pracowała Syria. Czy służby specjalne z Izraela zdołają zapobiec budowie bomby atomowej? Korea Północna – wielka iluzja. Mistyfikacja na użytek mieszkańców i cudzoziemców Korea Północna – wielka iluzja. Mistyfikacja na użytek mieszkańców i cudzoziemców W filmie Korea Północna - wielka iluzja obnażone zostają mechanizmy propagandowe służące Na przykładzie Korei Północnej dokument przybliża mechanikę działania państw totalitarnych, w których promowany jest kult jednostki, a media oszukują obywateli.

Zobacz też

WAKACJE TYLKO DLA KOBIET. Dlaczego panie chcą same wyjeżdżać na urlop? WAKACJE TYLKO DLA KOBIET. Dlaczego panie chcą same wyjeżdżać na urlop? Wyjazdy tylko dla kobiet to nowy trend w turystyce, który zdobywa coraz większe zainteresowanie. Powstają hotele obsługiwane wyłącznie przez żeński personel, biura podróży – prowadzone tylko przez kobiety – oferują wyjazdy, na których panie w swoim gronie odpoczywają i zapominają o codziennych obowiązkach, ale nie tylko. Wykwalifikowana kadra proponuje im również zabiegi dla ciała: odmładzające, odchudzające, relaksujące oraz dla duszy: kursy asertywności i pewności siebie. JAK bez operacji POWIĘKSZYĆ penisa? Czy można wydłużyć penisa bez operacji? JAK bez operacji POWIĘKSZYĆ penisa? Czy można wydłużyć penisa bez operacji? Niewielu jest mężczyzn zadowoloych z rozmiarów swojego penisa. A niektórzy są tak bardzo niezadowoleni, że zastanawiają sie nad operacyjnym powiększeniem prącia. To jednak ostateczność, tym bardziej, że operacja nie zawsze kończy się sukcesem. Na szczęsie są metody nieoperacyjne. I skuteczne na powiększenie penisa. Dlaczego szkodzą dłuższe PRZERWY W SEKSIE? Dlaczego szkodzą dłuższe PRZERWY W SEKSIE? Jedno z praw biologii mówi, że organ nie używany zanika. Stąd prosty wniosek, że narząd często używany ma się doskonale. I dotyczy to również, a może przede wszystkim seksu, a zwłasza penisa. Im częściej, im dłużej pracuje, tym dłużej zachowuje sprawność. ULGA NA INTERNET. Jak odliczyć ulgę na internet, jakie limity ulg i odliczeń? ULGA NA INTERNET. Jak odliczyć ulgę na internet, jakie limity ulg i odliczeń? Jeśli potwierdzi się zapowiedź Donalda Tuska o likwidacji ulgi internetowej, wydatki na dostęp do sieci będziemy mogli odpisywać jeszcze tylko w 2012 i 2013 roku. Ile wynosi ulga internetowa rozliczeniu podatkowy za 2011 rok? Kto może ją odliczyć? Jaką kwotę? Czy ulgę na internet odlicza się od dochodu, czy od podatku? Jakie zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!