Młodzi w Moskwie - miasto skrajności. Jak żyją nastolatki w największym mieście Rosji?

Spojrzenie na współczesną Moskwę przez pryzmat mieszkających w niej nastolatków. Są wśród nich dzieci bogaczy, miłośnicy sportów ekstremalnych czy neonaziści. Kamera podąża za bohaterami obserwując ich codzienne życie, troski i radości.

Najcięższe więzienia w Rosji

Najcięższe więzienia w Rosji
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:45:00To właśnie w Moskwie żyje najwięcej miliarderów na świecie. Większość nastoletnich dzieci bogaczy cechuje zamiłowanie do kiczu oraz drogich marek, które nie zawsze są eleganckie
i modne. Ich styl nie cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej. Dlatego nastolatkowie pobierają lekcje stylu i etykiety, aby wyrobić sobie dobry gust. Kamera podejrzy ich zmagania w jednej z ekskluzywnych szkół.

Wielu młodych Rosjan łączy niebezpieczna pasja – jazda na dachach rozpędzonych pociągów czy wspinaczki na najwyższe wieżowce. Jeden z bohaterów filmu, Sergiej, oraz jego przyjaciele przyznają, że są uzależnieni od adrenaliny, dlatego akrobacje wykonują bez należytego zabezpieczenia. Cena za brawurę może być wysoka – w Rosji odnotowano kilka przypadków, gdy młodzi ludzie przez taką brawurę stracili życie.

Autorzy dokumentu przyjrzą się też młodym ludziom należącym do skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań. Grasują po ulicach Moskwy w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów z byłych republik radzieckich, desperacko poszukujących tu pracy. Rosyjscy neonaziści zrobią dosłownie wszystko, aby odesłać przyjezdnych do ich domów.

 

Redakcja 16/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!