Młodzi w Moskwie - miasto skrajności. Jak żyją nastolatki w największym mieście Rosji?

Spojrzenie na współczesną Moskwę przez pryzmat mieszkających w niej nastolatków. Są wśród nich dzieci bogaczy, miłośnicy sportów ekstremalnych czy neonaziści. Kamera podąża za bohaterami obserwując ich codzienne życie, troski i radości.

Najcięższe więzienia w Rosji

Najcięższe więzienia w Rosji
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:45:00To właśnie w Moskwie żyje najwięcej miliarderów na świecie. Większość nastoletnich dzieci bogaczy cechuje zamiłowanie do kiczu oraz drogich marek, które nie zawsze są eleganckie
i modne. Ich styl nie cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej. Dlatego nastolatkowie pobierają lekcje stylu i etykiety, aby wyrobić sobie dobry gust. Kamera podejrzy ich zmagania w jednej z ekskluzywnych szkół.

Wielu młodych Rosjan łączy niebezpieczna pasja – jazda na dachach rozpędzonych pociągów czy wspinaczki na najwyższe wieżowce. Jeden z bohaterów filmu, Sergiej, oraz jego przyjaciele przyznają, że są uzależnieni od adrenaliny, dlatego akrobacje wykonują bez należytego zabezpieczenia. Cena za brawurę może być wysoka – w Rosji odnotowano kilka przypadków, gdy młodzi ludzie przez taką brawurę stracili życie.

Autorzy dokumentu przyjrzą się też młodym ludziom należącym do skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań. Grasują po ulicach Moskwy w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów z byłych republik radzieckich, desperacko poszukujących tu pracy. Rosyjscy neonaziści zrobią dosłownie wszystko, aby odesłać przyjezdnych do ich domów.

 

Redakcja 16/09/2015

Zobacz też

Dzika Ameryka: opis serii Dzika Ameryka: opis serii Przyroda Ameryki w wielu miejscach pozostała jeszcze nieskażona, zupełnie dzika. Warto ją zobaczyć, jeśli nie na własne oczy, to przynajmniej na antenie FOKUS TV. Serial przyrodniczy Dzika Ameryka pozwoli poznać najbardziej niedostępne miejsca i ich najdzikszych mieszkańców. Palestyna jak więzienie - los dzieci  na palestyńskich terytoriach okupowanych Palestyna jak więzienie - los dzieci na palestyńskich terytoriach okupowanych Palestyna pozostaje w konflikcie z Izraelem. ten konflikt ma wiele obliczy - jednym z najdramatyczniejszych jest życie palestyńskich dzieci - szczególnie na terenach okupowanych. W sieci znajdziemy wiele filmików pokazujących izraelskich żołnierzy aresztujących nastoletnie dzieci palestyńskie. To niestety nie fikcja i nie ustawki. Tak wygląda codzienność pokazywana również przez twórców filmu Palestyna jak więzienie. Piotr Ratajczak z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Piotr Ratajczak z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Piotr z serialu „Redakcja” – szef działu śledczego w „Expressie Codziennym” – to dobry, doświadczony dziennikarz. Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym jest prawym i uczciwym człowiekiem. Współpracownicy szanują go, stanowi wręcz dla nich wzór. W życiu osobistym Piotr zmagać się natomiast musi z niemałymi problemami. Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja z serialu „Redakcja” – redaktor naczelna „Expressu Codziennego” – jest wymagającym, ale sprawiedliwym szefem. W sytuacjach służbowych jest chłodna, powściągliwa, bardzo racjonalna. W życiu osobistym okazuje się jednak osobą pełną ciepła.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!