Młodzi w Moskwie - miasto skrajności. Jak żyją nastolatki w największym mieście Rosji?

Spojrzenie na współczesną Moskwę przez pryzmat mieszkających w niej nastolatków. Są wśród nich dzieci bogaczy, miłośnicy sportów ekstremalnych czy neonaziści. Kamera podąża za bohaterami obserwując ich codzienne życie, troski i radości.

Najcięższe więzienia w Rosji

Najcięższe więzienia w Rosji
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:45:00To właśnie w Moskwie żyje najwięcej miliarderów na świecie. Większość nastoletnich dzieci bogaczy cechuje zamiłowanie do kiczu oraz drogich marek, które nie zawsze są eleganckie
i modne. Ich styl nie cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej. Dlatego nastolatkowie pobierają lekcje stylu i etykiety, aby wyrobić sobie dobry gust. Kamera podejrzy ich zmagania w jednej z ekskluzywnych szkół.

Wielu młodych Rosjan łączy niebezpieczna pasja – jazda na dachach rozpędzonych pociągów czy wspinaczki na najwyższe wieżowce. Jeden z bohaterów filmu, Sergiej, oraz jego przyjaciele przyznają, że są uzależnieni od adrenaliny, dlatego akrobacje wykonują bez należytego zabezpieczenia. Cena za brawurę może być wysoka – w Rosji odnotowano kilka przypadków, gdy młodzi ludzie przez taką brawurę stracili życie.

Autorzy dokumentu przyjrzą się też młodym ludziom należącym do skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań. Grasują po ulicach Moskwy w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów z byłych republik radzieckich, desperacko poszukujących tu pracy. Rosyjscy neonaziści zrobią dosłownie wszystko, aby odesłać przyjezdnych do ich domów.

 

Redakcja 16/09/2015

Zobacz też

Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Smycz i obroża dla psa: jak wybrać najlepsze akcesoria? Jakie zabawki kupować psu? Przyjmując do domu psa musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Wśród tych kosztów znajdują się także smycz i obroża, a także zabawki. Jak wybrać odpowiednie akcesoria dla psa, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Czy wiesz, na co zwracać uwagę przy wyborze smyczy? Jak wybrać obrożę? Jakie zabawki dla psa będą najlepsze? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Jak poznać humor psa? Po czym poznać, że pies jest agresywny, smutny lub wesoły? Pies to stworzenie niezwykle rozumne. Ma też swoje uczucia i humory - potrafi okazywać miłość oraz obrazić się na swojego pana - na szczęście ten stan nie trwa długo, gdyż z reguły psy łatwo wybaczają. Czy wiesz jak rozpoznać humor swojego psa? Podpowiadamy, jakie symptomy towarzyszą konkretnemu nastrojowi pupila! Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Jak wybrać szczeniaka? Jak obliczyć WIEK PSA? Najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy uważać wybierając psa to przede wszystkim: jego wygląd, usposobienie, odpowiednie dokumenty i wiek. Jednak nie jest wcale łatwo obliczyć wiek psa. Mówimy, jak wybrać zdrowego szczeniaka i jak obliczyć jego wiek! Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Zmarł Michał Kulesza, autor reformy samorządowej, doradca prezydenta Komorowskiego. Kim był? Michał Kulesza zmarł w wieku 65 lat, 13 stycznia 2013. Kulesza przez ostatnie lata doradzał w sprawach samorządu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Michał Kulesza był przede wszystkim autorem reformy samorządowej, dzięki której mamy w Polsce m.in. powiaty i mniej województw. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!