MIESZKANIE SOCJALNE. Komu przysługuje mieszkanie socjalne? Jak dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne przeznaczone jest dla osób, które dostały sądowy nakaz eksmisji oraz dla osób ubogich, potrzebujących pomocy lub mieszkających w bardzo złych warunkach. Udostępnia je gmina. Komu dokładnie przysługuje mieszkanie socjalne? Jak można dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne wcale nie jest łatwo otrzymać nawet tym najbardziej potrzebującym - po prostu gminom brakuje lokali socjalnych.

Mieszkanie socjalne - po eksmisji

Do mieszkań socjalnych często trafiają osoby, które dostały sądowy nakaz eksmisji z mieszkania, w którym do tej pory zamieszkiwały. Wyrok o eksmisji wydaje sąd, a gmina ma obowiązek zapewnić dach nad głową takiej osobie. Sąd ma obowiązek ustalić, czy osobie eksmitowanej przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Bierze przy tym pod uwagę dotychczasowy sposób korzystania z lokalu oraz sytuację materialną i rodzinną.

Mieszkanie socjalne - z powodu trudnej sytuacji

Lokal socjalny służy do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych ludzi w trudnej sytuacji, są to osoby, które nie są w stanie samodzielnie się utrzymać, nie stać ich na wynajmowanie mieszkania od osoby prywatnej.

Mieszkanie socjalne - jaki standard?

Lokal socjalny nie musi być samodzielnym mieszkaniem, może to być część lokalu albo pomieszczenia. Może mieć obniżony standard, nie musi spełniać wymogów i norm technicznych.

Mieszkania socjalne - komu przysługuje?

Mieszkanie socjalne przysługuje:

  • kobietom w ciąży
  • małoletniemu, niepełnosprawnemu lub ubezwłasnowolnionemu oraz sprawującemu nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałemu
  • obłożnie chorym
  • emerytom i rencistom spełniającym kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej
  • bezrobotnym
  • innym osobom (jeśli w uchwale rady gminy określono takie przypadki).
Tagi: fokus tv,

Redakcja 21/11/2012

Zobacz też

Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na S Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na S Mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę S, bywają uczuciowi, choć trzymają to raczej dla siebie. Raczej nie obsypują kobiety kwiatami, nie grają na gitarze pod jej oknem, za to stanowią opokę gwarantującą stabilne, bezpieczne życie. Trzeba nieźle się nagimnastykować, żeby wydobyć z nich wyznanie. Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na R? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na R? Nie ma wątpliwości – to faceci z jajami. Nie ma wśród nich żadnej mamałygi, żadnego nieśmiałka czy innego ciapciaka. Na pewno za to spotkacie tu mężczyzn odważnych aż do brawury, wysportowanych, władczych, rozmiłowanych w luksusie i atrakcyjnych dla dam, choć często wybuchowych, złośliwych, nieznośn ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na P. Co znaczą imiona: Pankracy, Patryk, Paweł, Piotr, Przemysław? ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na P. Co znaczą imiona: Pankracy, Patryk, Paweł, Piotr, Przemysław? Mężczyźni których imiona zaczynają się na literę P - kochają towarzystwo pań, ba – są oddani kobietom - ale przydzielają im rolę dekoracyjną – zdecydowanie bardziej szanują mężczyzn i to z nimi spędzają czas, oddając się tradycyjnym rozrywkom: polowaniom, meczom piłki nożnej, rybom. Nastawieni patriotycznie chętnie biorą udział w rozmaitych obchodach. ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na O. Co znaczą imiona: Olgierd, Oliwier, Onufry, Oskar, Otto? ZNACZENIE IMION jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na O. Co znaczą imiona: Olgierd, Oliwier, Onufry, Oskar, Otto? Mężczyźni na literę O - silni, wytrwali, mają szczęście w interesach oraz łatwość w podrywaniu atrakcyjnych kobiet – z tego powodu wielu im zazdrości. Panowie, których imiona zaczynają się na O przedstawiają cały wachlarz charakterów, od prostolinijnych humanistów po twardych cyników, nie da się ich łatwo zdefiniować. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na O

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!