MIESZKANIE SOCJALNE. Komu przysługuje mieszkanie socjalne? Jak dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne przeznaczone jest dla osób, które dostały sądowy nakaz eksmisji oraz dla osób ubogich, potrzebujących pomocy lub mieszkających w bardzo złych warunkach. Udostępnia je gmina. Komu dokładnie przysługuje mieszkanie socjalne? Jak można dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne wcale nie jest łatwo otrzymać nawet tym najbardziej potrzebującym - po prostu gminom brakuje lokali socjalnych.

Mieszkanie socjalne - po eksmisji

Do mieszkań socjalnych często trafiają osoby, które dostały sądowy nakaz eksmisji z mieszkania, w którym do tej pory zamieszkiwały. Wyrok o eksmisji wydaje sąd, a gmina ma obowiązek zapewnić dach nad głową takiej osobie. Sąd ma obowiązek ustalić, czy osobie eksmitowanej przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Bierze przy tym pod uwagę dotychczasowy sposób korzystania z lokalu oraz sytuację materialną i rodzinną.

Mieszkanie socjalne - z powodu trudnej sytuacji

Lokal socjalny służy do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych ludzi w trudnej sytuacji, są to osoby, które nie są w stanie samodzielnie się utrzymać, nie stać ich na wynajmowanie mieszkania od osoby prywatnej.

Mieszkanie socjalne - jaki standard?

Lokal socjalny nie musi być samodzielnym mieszkaniem, może to być część lokalu albo pomieszczenia. Może mieć obniżony standard, nie musi spełniać wymogów i norm technicznych.

Mieszkania socjalne - komu przysługuje?

Mieszkanie socjalne przysługuje:

  • kobietom w ciąży
  • małoletniemu, niepełnosprawnemu lub ubezwłasnowolnionemu oraz sprawującemu nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałemu
  • obłożnie chorym
  • emerytom i rencistom spełniającym kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej
  • bezrobotnym
  • innym osobom (jeśli w uchwale rady gminy określono takie przypadki).
Tagi: fokus tv,

Redakcja 21/11/2012

Zobacz też

Gra wstępna a ciąża. Gra wstępna: jaki ma wpływ na zajście w ciążę? Gra wstępna a ciąża. Gra wstępna: jaki ma wpływ na zajście w ciążę? Gra wstępna - są kobiety, które jej nie lubią i wolą od razu przejść do rzeczy. Jednak seksuolodzy przekonują, że gra wstępna jest bardzo ważna, szczególnie gdy kobieta planuje zajście w ciążę. Dlatego, owszem, szybkie numerki są jak najbardziej wskazane, ale raczej nie w chwili, kiedy planuje się dziecko. Co ma gra wstępna do zajścia w ciążę? Jak działa zamek cyfrowy Jak działa zamek cyfrowy Zasada otwierania mechanicznego zamka szyfrowego jest prosta. Chodzi o to, żeby tak kręcić pokrętłem szyfrowym, by wycięcia na kilku umieszczonych na jednej osi tarczach znalazły się w jednej linii i jednocześnie w miejscu, w którym sprzęgło wepchnie zasuwę w utworzoną w ten sposób szczelinę. TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XII Wisielec? Arkana Wielkie: karta XII Wisielec sprawdza, czy jesteśmy zdolni do przyjęcia nowej postawy w życiu, do stworzenia czegoś nowego, do rozpoczęcia czegoś od nowa. Wskazuje, że to, co na górze, jest takie, jak to, co na dole i że wszystkie działania człowieka na planie materialnym znajdują swe odbicie na planie duchowym. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XII karta tarta Wisielec TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? TAROT. ARKANA WIELKIE. Co oznacza karta XIII Śmierć? Arkana Wielkie: karta XIII Śmierć oznacza koniec pracy, spotkań lub partnerstwa; koniec z pewnością bolesny, ale prowadzący ku nowemu. Gdyby w przyrodzie nie było miejsca na śmierć, którą zawiera w sobie jesień i zima, nie byłoby też wiosny i lata. Zobacz, co symbolizuje i jaką wróżbę niesie XIII karta tarota Śmierć

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!