Miejski serwis randkowy – o singlach, których burmistrz słowackiego miasteczka postanawia połączyć w pary

W zagrożonej katastrofą demograficzną niewielkiej słowackiej miejscowości Zemplinske Harne toczy się właśnie kampania na rzecz zwiększenia przyrostu demograficznego. Jak przebiega, na czym polega i czy zakończy się sukcesem?
Burmistrz miasta Zemplinske Harne jest generałem w stanie spoczynku i stara się ze wszystkich sił, by miejscowość, nad którą sprawuje pieczę, kwitła i rozwijała się. Najpierw przywrócił jej dawny blask, a teraz podejmuje trudne wyzwanie zabezpieczenia jego przyszłości. Aby uratować miasto przed katastrofą demograficzną, postanawia skojarzyć samotnych mieszkańców w pary. „Miejski serwis randkowy” to film o próbach zmotywowania trzydziestoletnich singli, by się ustatkowali, założyli rodziny i zaczęli pracować dla wspólnego dobra.

Film wyróżniono na wielu festiwalach i przeglądach. Otrzymał m.in. Nagrodę Czytelników Tagesspiegel na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, a jury imprezy chwaliło go tak: „Wywołuje jednocześnie śmiech i gorzką refleksję, (...) w dyskretny sposób ukazuje obraz ekscentrycznych osobowości w erze postsocjalistycznej oraz kreuje kompleksowy obraz singli niezainteresowanych reprodukcją". Czy matrymonialna akcja burmistrza Zemplinske Harne zakończy się sukcesem?
 

Redakcja 14/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!