Miejski serwis randkowy – o singlach, których burmistrz słowackiego miasteczka postanawia połączyć w pary

W zagrożonej katastrofą demograficzną niewielkiej słowackiej miejscowości Zemplinske Harne toczy się właśnie kampania na rzecz zwiększenia przyrostu demograficznego. Jak przebiega, na czym polega i czy zakończy się sukcesem?
Burmistrz miasta Zemplinske Harne jest generałem w stanie spoczynku i stara się ze wszystkich sił, by miejscowość, nad którą sprawuje pieczę, kwitła i rozwijała się. Najpierw przywrócił jej dawny blask, a teraz podejmuje trudne wyzwanie zabezpieczenia jego przyszłości. Aby uratować miasto przed katastrofą demograficzną, postanawia skojarzyć samotnych mieszkańców w pary. „Miejski serwis randkowy” to film o próbach zmotywowania trzydziestoletnich singli, by się ustatkowali, założyli rodziny i zaczęli pracować dla wspólnego dobra.

Film wyróżniono na wielu festiwalach i przeglądach. Otrzymał m.in. Nagrodę Czytelników Tagesspiegel na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, a jury imprezy chwaliło go tak: „Wywołuje jednocześnie śmiech i gorzką refleksję, (...) w dyskretny sposób ukazuje obraz ekscentrycznych osobowości w erze postsocjalistycznej oraz kreuje kompleksowy obraz singli niezainteresowanych reprodukcją". Czy matrymonialna akcja burmistrza Zemplinske Harne zakończy się sukcesem?
 

Redakcja 14/08/2014

Zobacz też

KAZIMIERZ GÓRSKI - trener tysiąclecia. Kim był Kazimierz Górski? KAZIMIERZ GÓRSKI - trener tysiąclecia. Kim był Kazimierz Górski? Zdecydowanie najsilniejszą kadrę mieliśmy za kadencji legendarnego Kazimierza Górskiego 1970-1976. Teraz, gdy mamy przed sobą tak ważną imprezę jak Euro, możemy jedynie pomarzyć o takiej drużynie. Co było tajemnicą jego sukcesów i co osiągnął Górski? Banalizowanie żałoby - czy częste ogłaszanie żałoby narodowej nie odnosi przeciwnych skutków niż zamierzane? Banalizowanie żałoby - czy częste ogłaszanie żałoby narodowej nie odnosi przeciwnych skutków niż zamierzane? Żałoba narodowa po katastrofie kolejowej, w której zginęło 16 osób, a dziesiątki zostało rannych budzi wydaje się być oczywista. Czy rzeczywiście? W internecie wywołała sporo negatywnych komentarzy - jako zbyteczny i banalizujący ją gest. Dlaczego zdaniem wielu osób zbyt częste ogłaszanie żałoby narodowej wywołuje niezadowolenie zamiast zadumy? Jak zdobyć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ? Jak zdobyć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ? Karta, umożliwi ci skorzystanie w nagłych przypadkach z pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Lichtensteinie i Islandii na takich samych zasadach, jakie dotyczą osób ubezpieczonych w tych państwach. Dzień Kobiet: historia święta 8 Marca. Relikt PRL-u czy... wspomnienie amerykańskich robotnic? Dzień Kobiet: historia święta 8 Marca. Relikt PRL-u czy... wspomnienie amerykańskich robotnic? Dlaczego Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sobie uświadomić, że to święto ma długą historię, która nie zaczęła się ani w PRL-u, ani w ZSRR, a w Ameryce. Dzień dobroci dla kobiet, jak o tym święcie niektórzy pogardliwie mówią, tak naprawdę upamiętnia walkę kobiet o bezpieczne warunki pracy i o podstawowe prawa obywatelskie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!