Miejski przekręt: opis programu

Każdego roku miliony turystów padają ofiarą oszustw w czasie swoich wojaży. Kanciarze, naciągacze i oszuści czyhają w najpopularniejszych miastach globu. Gospodarz programu „Miejski przekręt” sprawdzi na własnej skórze, jak oni to robią.
Zdjęcie z artykułu: Miejski przekręt: opis programu
Miejski przekręt: opis programuźródło:mat. promocyjne dystrybutora

Dzięki programowi „Miejski przekręt” wejdziemy do świata drobnych przestępców dziesięciu najczęściej odwiedzanych miast na kuli ziemskiej. Serial pokazuje ciemną stronę przemysłu turystycznego. Każdego roku miliony turystów padają ofiarą oszustw w czasie swoich wojaży. Kanciarze, naciągacze i oszuści czyhają w najpopularniejszych miastach globu. Gospodarz programu sprawdzi na własnej skórze, jak oni to robią. Prowadzący program „Miejski przekręt” Connor Woodman odkryje tajniki pracy oszustów, złodziei i drobnych cwaniaczków. Pokaże też, jak uniknąć kłopotów i zamiany wakacji życia w koszmar.

Każde ze znanych i popularnych miejsc ma swoje „lokalne specjalności”. W pierwszym odcinku programu Connor  zabierze nas do „wiecznego miasta” – Rzymu. Pod powierzchnią pięknego, pełnego atrakcji dla zwiedzających miejsca, kryje się półświatek nielegalnych procederów. Złodzieje i oszuści toczą sekretną walkę, w której turysta jest zdobyczą.

W drugim odcinku programu „Miejski przekręt” odwiedzimy jedno z najważniejszych miast Maroka – Marrakesz. Prowadzący program uda się na Dżamaa al-Fina – największy plac Afryki. Będzie się starał umknąć tancerzom Gnawa i zaklinaczom węży. Oni wiedzą dobrze, jak wyrwać turystom pieniądze, zanim ci zdążą się zorientować.

W odcinku trzecim Connor udaje się do Buenos Aires. Odkrywa pułapki czyhające na odwiedzających to niesamowite miejsce. Egzotyką i gorącym klimatem miasto przyciąga co roku miliony turystów.  To również raj dla kieszonkowców i nieuczciwych taksówkarzy oraz oszustów podrabiających pieniądze.

Czwarty odcinek programu „Miejski przekręt” przekonamy się, że za błyszczącymi fasadami eleganckich kasyn Las Vegas kryje się mroczny świat występków. Poznajemy też drugie oblicze miasta. Schowane w tunelach kanałów ściekowych, zamieszkiwane przez oszustów i przestępców.

Leżący w Tajlandii Bangkok , do którego zawitamy w odcinku piątym, to jedno z najgorętszych i najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Przez ostatnie lata stał się miejscem, gdzie oszuści różnej maści stworzyli przestępczą sieć. Turyści muszą zachować czujność i nie dać się zwieść sympatycznym na pozór, przypadkowo spotkanym osobom.

Barcelona, bohaterka szóstego odcinka programu „Miejski przekręt” to jedno z najczęściej odwiedzanych miast naszego globu. Przyciąga turystów swoim pięknem i niepowtarzalnością. Skrywa jednak ciemną stronę.  Na jej ulicach czyhają najsprytniejsi złodzieje świata – kieszonkowcy.

Siódmy odcinek przekona nas, że w Rio de Janeiro okres karnawału dla miejscowych przestępców to czas niewiarygodnych wprost żniw. W odcinku ósmym dowiemy się, jakie zagrożenia czyhają na turystów w Dehli, a w ostatnim, dziewiątym odcinku – na co musimy uważać podczas wakacji w fascynującym Stambule.

Redakcja 08/04/2016

Zobacz też

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać KREDYT HIPOTECZNY w wysokości 3,5 mln zł? Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać KREDYT HIPOTECZNY w wysokości 3,5 mln zł? Załóżmy, że chcemy mieszkać niedaleko od centrum Warszawy, ale w cichej okolicy, w pobliżu celebrytów – słowem w warszawskim Wilanowie. Jeszcze jedno: chcemy, żeby nasze lokum było duże – miało powierzchnię ok. 500 mkw. Duży dom w takiej okolicy kosztuje – kupując go trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 3,5 mln złotych. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać taki kredyt hipoteczny? ILE dni URLOPU wypoczynkowego ci przysługuje? Sprawdź, kiedy szef musi dać ci wolne! ILE dni URLOPU wypoczynkowego ci przysługuje? Sprawdź, kiedy szef musi dać ci wolne! Chcesz odpocząć od pracy? Planujesz urlop, ale dopiero zacząłeś pracować? Sprawdź, co ci się należy. Mówimy, ile dni urlopu przysługuje ci w zależności od stażu pracy oraz ile lat nauki - i w jakich szkołach - wlicza się do lat pracy. Czy ciąża chroni przed zwolnieniem? Czy ciąża chroni przed zwolnieniem? Nie bój się od razu poinformować pracodawcę, że oczekujesz dziecka. Warto to zgłosić jak najszybciej, bo przepisy prawa gwarantują kobiecie w ciąży pewne przywileje. Czy PRODUKTY STRUKTURYZOWANE to alternatywa dla lokat i obligacji? Czy PRODUKTY STRUKTURYZOWANE to alternatywa dla lokat i obligacji? Produkty strukturyzowane nie są tak popularne jak tradycyjne lokaty terminowe. Mimo tego wartość ich rynku wzrosła w 2011 r. (w porównaniu z rokiem 2010) o 14%. W całym 2011 r. przeprowadzonych zostało 487 emisji produktów strukturyzowanych o wartości 10,1 mld zł. Czym są produkty strukturyzowane? Czy warto w nie zainwestować, czy lepiej pozostać przy bardziej bezpiecznych lokatach i obligacjach?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!