Miejski przekręt: opis programu

Każdego roku miliony turystów padają ofiarą oszustw w czasie swoich wojaży. Kanciarze, naciągacze i oszuści czyhają w najpopularniejszych miastach globu. Gospodarz programu „Miejski przekręt” sprawdzi na własnej skórze, jak oni to robią.
Zdjęcie z artykułu: Miejski przekręt: opis programu
Miejski przekręt: opis programuźródło:mat. promocyjne dystrybutora

Dzięki programowi „Miejski przekręt” wejdziemy do świata drobnych przestępców dziesięciu najczęściej odwiedzanych miast na kuli ziemskiej. Serial pokazuje ciemną stronę przemysłu turystycznego. Każdego roku miliony turystów padają ofiarą oszustw w czasie swoich wojaży. Kanciarze, naciągacze i oszuści czyhają w najpopularniejszych miastach globu. Gospodarz programu sprawdzi na własnej skórze, jak oni to robią. Prowadzący program „Miejski przekręt” Connor Woodman odkryje tajniki pracy oszustów, złodziei i drobnych cwaniaczków. Pokaże też, jak uniknąć kłopotów i zamiany wakacji życia w koszmar.

Każde ze znanych i popularnych miejsc ma swoje „lokalne specjalności”. W pierwszym odcinku programu Connor  zabierze nas do „wiecznego miasta” – Rzymu. Pod powierzchnią pięknego, pełnego atrakcji dla zwiedzających miejsca, kryje się półświatek nielegalnych procederów. Złodzieje i oszuści toczą sekretną walkę, w której turysta jest zdobyczą.

W drugim odcinku programu „Miejski przekręt” odwiedzimy jedno z najważniejszych miast Maroka – Marrakesz. Prowadzący program uda się na Dżamaa al-Fina – największy plac Afryki. Będzie się starał umknąć tancerzom Gnawa i zaklinaczom węży. Oni wiedzą dobrze, jak wyrwać turystom pieniądze, zanim ci zdążą się zorientować.

W odcinku trzecim Connor udaje się do Buenos Aires. Odkrywa pułapki czyhające na odwiedzających to niesamowite miejsce. Egzotyką i gorącym klimatem miasto przyciąga co roku miliony turystów.  To również raj dla kieszonkowców i nieuczciwych taksówkarzy oraz oszustów podrabiających pieniądze.

Czwarty odcinek programu „Miejski przekręt” przekonamy się, że za błyszczącymi fasadami eleganckich kasyn Las Vegas kryje się mroczny świat występków. Poznajemy też drugie oblicze miasta. Schowane w tunelach kanałów ściekowych, zamieszkiwane przez oszustów i przestępców.

Leżący w Tajlandii Bangkok , do którego zawitamy w odcinku piątym, to jedno z najgorętszych i najbardziej zatłoczonych miast na świecie. Przez ostatnie lata stał się miejscem, gdzie oszuści różnej maści stworzyli przestępczą sieć. Turyści muszą zachować czujność i nie dać się zwieść sympatycznym na pozór, przypadkowo spotkanym osobom.

Barcelona, bohaterka szóstego odcinka programu „Miejski przekręt” to jedno z najczęściej odwiedzanych miast naszego globu. Przyciąga turystów swoim pięknem i niepowtarzalnością. Skrywa jednak ciemną stronę.  Na jej ulicach czyhają najsprytniejsi złodzieje świata – kieszonkowcy.

Siódmy odcinek przekona nas, że w Rio de Janeiro okres karnawału dla miejscowych przestępców to czas niewiarygodnych wprost żniw. W odcinku ósmym dowiemy się, jakie zagrożenia czyhają na turystów w Dehli, a w ostatnim, dziewiątym odcinku – na co musimy uważać podczas wakacji w fascynującym Stambule.

Redakcja 08/04/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!