MICHAŁ JACEK KARNOWSCY. KIM SĄ bracia Karnowscy wydawcy "W SIECI"

W Sieci magazyn braci Karnowskich, już na rynku. Od czasu, gdy ruszył nowy magazyn "W sieci", coraz głośniej jest wokół braci Karnowskich. Kim są bracia, wydawcy WSIECI, których dziennikarstwo określane jest jako "tuba agitacyjna"? Mówimy kim są bracia Karnowscy, uważani za inteligentnych i aroganckich, bliźniaków mniejszych.

Bracia Jacek i Michał Karnowscy są obecni w środowisku medialnym już od kilkunastu lat. W tym czasie obaj zdołali wyrobić sobie markę i charakterystyczny styl dziennikarstwa budzący kontrowersje nie tylko w opozycyjnym środowisku, ale również we własnym, prawicowym gnieździe. Najnowszą inicjatywą braci jest uruchomienie nowego magazynu W sieci. Jest to innowacyjny format, w którym odwrócony został dotychczasowy schemat funkcjonowania informacji w mediach, w którym teksty i wiadomości z internetu materializują się na łamach prasy drukowanej.

Karnowscy są bliźniakami dwujajowymi urodzonymi 3 września 1976 roku w Koszalinie. Obydwaj rozpoczęli studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, obydwaj bardzo wcześnie zaczęli interesować się dziennikarstwem i wydarzeniami życia publicznego. Michał oprócz socjologii studiował również drugi fakultet - dziennikarstwo.

Jacek Karnowski

Począwszy od 1998 roku jego życie związane było z mediami, głównie elektronicznymi. Zaczynał w polskiej sekcji BBC, był reporterem Wiadomości TVP 1, miał własne poranne pasmo w Programie 1 Polskiego Radia. W latach 2009-2010 był redaktorem prowadzącym głównego wydania Wiadomości Telewizji Polskiej, jednak ze względu na kształt (bardzo stronniczy i w pełni odpowiadający jego własnym poglądom) jaki przybrały pod jego kierownictwem został z tej funkcji zwolniony. Następnie związał się z Uważam Rze, w którym był stałym publicystą do listopada 2012 roku. Od tego też czasu jest redaktorem naczelnym W sieci.

Michał Karnowski

Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał w Gazecie Olsztyńskiej i to właśnie w środowisku prasy drukowanej do dziś czuje się najlepiej. Przez wiele lat związany był z tygodniem Newsweek Polska, następnie zrobił błyskotliwą karierę w Dzienniku poczynając od jednego z publicystów, na zastępcę redaktora naczelnego. Od jesieni 2009 roku zajmował się działem opinii w dzienniku Polska The Times. Następnie jego losy związały się z tygodnikiem Uważam Rze, którego zastępcą redaktora naczelnego był do listopada 2012 roku oraz portalem wPolityce.pl. Od jesieni 2012 roku jest zaangażowany w działalność w magazynie W sieci i portalu w Polityce.pl

Wręczenie Nagrody im. Jacka Maziarskiego - Jacek i Michał Karnowscy youtube WIDEO 

Redakcja 01/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!