Michał Anioł obnażony - prawda i legendy o genialnym artyście

Michał Anioł obnażony to film poświęcony genialnemu włoskiemu artyście jakim był Michelangelo Buonarroti, twórca choćby statuy Dawida i fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Jak wyglądało życie Michała Anioła zanim stał się sławnym artystą?
Zdjęcie z artykułu: Michał Anioł obnażony - prawda i legendy o genialnym artyście
Michał Anioł był uznany za geniusza już w czasach, w których tworzyłźródło:FOKUS TV

Michał Anioł obnażony to film dokumentalny pozwalający nam lepiej poznać życie i warsztat genialnego artysty.Michelangelo Buonarroti 500 lat temu stworzył arcydzieła, które jak uważali jego współcześni, nie mogły być dziełem śmiertelnika. Kim był Michał Anioł? Jego trzy największe dzieła: rzeźba „Dawida” , freski w Kaplicy Sykstyńskiej i kopuła Bazyliki Św.Piotra przez wieki inspirowały i zachwycały.

Zanim jednak został słynnym artystą i trafił do Rzymu, przeżył trudne dzieciństwo i burzliwą młodość. Był artystą niepokornym, pełnym pasji i sprzeczności. Naukowcy zadają sobie pytanie: jaki był Michał Anioł ? Czy był całkowicie oddanym sztuce samotnikiem czy raczej świadomym swojego talentu i świadomie kreującym swój wizerunek artystą? Jako prawdziwy człowiek renesansu rzeźbił, malował, zajmował się architekturą i poezją. Miłość do sztuki była siłą napędową jego życia. W programie inżynierowie, artyści i historycy spróbują dowiedzieć się, jak Michał Anioł osiągnął artystyczne wyżyny. Odtworzą w tym celu jego warsztat , przyjrzą się procesowi tworzenia dzieł i faktom z jego życia.Czy uda się odkryć prawdziwe oblicze wielkiego artysty?

 

Redakcja 19/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!