Miasto namiotów – bezdomność w Stanach Zjednoczonych w filmie dokumentalnym Stevena Cantora

Witamy w mieście namiotów. Spotkacie tu ludzi różnego pochodzenia społecznego i różnych światopoglądów, których łączy jedno: pewnego dnia stracili dach nad głową. Azyl znaleźli właśnie tu, w miasteczku, które składa się z namiotów i prowizorycznie skleconych domów. Próbują na nowo odnaleźć swoje miejsce w życiu, cieszyć się każdą chwilą. Ale być może niedługo i stąd będą musieli się wyprowadzić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko... FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora, którego tematem jest bezdomność w Stanach Zjednoczonych.


Miasto namiotów w Lakewood w stanie New Jersey to jedno z największych obozowisk tego rodzaju na wschodnim wybrzeżu Ameryki. Mieszka w nim około stu osób. Tworzą oni bardzo zróżnicowaną grupę, zarówno pod względem rasowym, jak i społeczno-kulturowym. Znaleźli się tu z różnych powodów, na skutek alkoholizmu i innych nałogów, czy dotknięci chorobami psychicznymi. Są też tutaj ludzie, którzy nie z własnej winy popadli w długi i stracili dorobek całego życia. Koszty utrzymania mieszkań w okolicy są bardzo wysokie. Aby zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe często nie wystarczy jedna posada.

Podczas wizyty w mieście namiotów poznamy mieszkańców tego osobliwego miejsca. Znajdzie się wśród nich m.in. minister obozowiska - Steve, który niegdyś, jak większość Amerykanów, miał dom i dobrą pracę. Jak na ironię, jego hobby była pomoc bezdomnym. Teraz sam znalazł się bez dachu nad głową, zmuszony mieszkać w domu, który chwieje się przy silniejszym powiewie wiatru. Ale i ten prowizoryczny dom może wkrótce stracić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko...

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora „Miasto namiotów". Jak żyją ludzie, którzy stracili dach nad głową? Jak radzą sobie z codziennymi problemami? O czym marzą? Czy snują plany na przyszłość?

Redakcja 11/01/2015

Zobacz też

Czy w wigilię i święta Bożego Narodzenia można pić alkohol? Czy w wigilię i święta Bożego Narodzenia można pić alkohol? Każdego katolika w czasie całego roku liturgicznego obowiązuje przestrzeganie pewnych norm, takich jak na przykład wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pewne tradycje związane są także z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Czy w święta można pić alkohol? Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 1 - Mosty. Opis odcinka Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 1 - Mosty. Opis odcinka W Najniebezpieczniejszych miejscach świata tym razem zobaczymy najbardziej ekstremalne, najmniej bezpieczne mosty na świecie. Życie wielu ludzi byłoby niesłychanie trudne, gdyby zniknął most w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Dlatego czasem korzystają z przeprawy, która urąga zasadom bezpieczeństwa. Jakie są najbardziej niebezpieczne mosty na świecie? Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich? Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich? Postać Rasputina, rosyjskiego mnicha, który na dworze cara Mikołaja II uchodził za jasnowidza i uzdrowiciela, do dziś wywołuje u Rosjan dreszcz. Grigorij Rasputin przepowiedział m.in. upadek carskiej Rosji. Czym jeszcze wsławił się rosyjski mnich? Poznaj przepowiednie Rasputina. Program Troje uczonych wchodzi do baru na VOD. Fizyka nie musi być trudna! WIDEO Program Troje uczonych wchodzi do baru na VOD. Fizyka nie musi być trudna! WIDEO Troje amerykańskich naukowców - Anthony Carboni, Travis Taylor i Tara Long poprzez serię interaktywnych gier i zabaw przenoszą widzów do fascynującego i nieznanego świata nauki. Przeprowadzają szalone eksperymenty i niebezpieczne doświadczenia, by wytłumaczyć najbardziej skomplikowane zagadnienia naukowe.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!