Miasto namiotów – bezdomność w Stanach Zjednoczonych w filmie dokumentalnym Stevena Cantora

Witamy w mieście namiotów. Spotkacie tu ludzi różnego pochodzenia społecznego i różnych światopoglądów, których łączy jedno: pewnego dnia stracili dach nad głową. Azyl znaleźli właśnie tu, w miasteczku, które składa się z namiotów i prowizorycznie skleconych domów. Próbują na nowo odnaleźć swoje miejsce w życiu, cieszyć się każdą chwilą. Ale być może niedługo i stąd będą musieli się wyprowadzić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko... FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora, którego tematem jest bezdomność w Stanach Zjednoczonych.


Miasto namiotów w Lakewood w stanie New Jersey to jedno z największych obozowisk tego rodzaju na wschodnim wybrzeżu Ameryki. Mieszka w nim około stu osób. Tworzą oni bardzo zróżnicowaną grupę, zarówno pod względem rasowym, jak i społeczno-kulturowym. Znaleźli się tu z różnych powodów, na skutek alkoholizmu i innych nałogów, czy dotknięci chorobami psychicznymi. Są też tutaj ludzie, którzy nie z własnej winy popadli w długi i stracili dorobek całego życia. Koszty utrzymania mieszkań w okolicy są bardzo wysokie. Aby zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe często nie wystarczy jedna posada.

Podczas wizyty w mieście namiotów poznamy mieszkańców tego osobliwego miejsca. Znajdzie się wśród nich m.in. minister obozowiska - Steve, który niegdyś, jak większość Amerykanów, miał dom i dobrą pracę. Jak na ironię, jego hobby była pomoc bezdomnym. Teraz sam znalazł się bez dachu nad głową, zmuszony mieszkać w domu, który chwieje się przy silniejszym powiewie wiatru. Ale i ten prowizoryczny dom może wkrótce stracić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko...

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora „Miasto namiotów". Jak żyją ludzie, którzy stracili dach nad głową? Jak radzą sobie z codziennymi problemami? O czym marzą? Czy snują plany na przyszłość?

Redakcja 11/01/2015

Zobacz też

JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła Jakub Szulc, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 2 (OKW Wałbrzych). Ekonomista i były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w gabinecie Donalda Tuska. Poznaj pion Ministerstwa Finansów. Kiedy zaczęto organizować świąteczne jarmarki w Europie? Z czego one słyną? Kiedy zaczęto organizować świąteczne jarmarki w Europie? Z czego one słyną? Tradycja organizowania świątecznych Jarmarków w Europie sięga średniowiecza. Gdzie odbywają się najpopularniejsze z nich? Jakie smakołyki tam znajdziemy? Jakie dodatkowe atrakcje towarzyszą jarmarkom? BOŻENA SZYDŁOWSKA, posłanka PO. KIM JEST posłanka PO z Poznania. Zobacz SYLWETKĘ posła BOŻENA SZYDŁOWSKA, posłanka PO. KIM JEST posłanka PO z Poznania. Zobacz SYLWETKĘ posła Bożena Szydłowska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 39 (OKW Poznań). Doradca podatkowy i działaczka lokalnych struktur PO. Matka dwójki dzieci, pozytywnie nastawiona do świata. "Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką" - uważa za Napoleonem Bonaparte. KRYSTYNA SZUMILAS, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Knurowa. Zobacz SYLWETKĘ posła KRYSTYNA SZUMILAS, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Knurowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Krystyna Szumilas, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 29 (OKW Gliwice). Pedagog z wieloletnim doświadczeniem i obecna minister edukacji w rządzie Donalda Tuska. Uważa, że "Parlament potrzebuje ludzi, którzy znają i rozumieją problemy społeczności lokalnej i mają pomysły na ich rozwiązywanie". Właśnie dlatego została posłem. Zobacz kim jest i co osiągnęła Krystyna Szumilas. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!