Miasto namiotów – bezdomność w Stanach Zjednoczonych w filmie dokumentalnym Stevena Cantora

Witamy w mieście namiotów. Spotkacie tu ludzi różnego pochodzenia społecznego i różnych światopoglądów, których łączy jedno: pewnego dnia stracili dach nad głową. Azyl znaleźli właśnie tu, w miasteczku, które składa się z namiotów i prowizorycznie skleconych domów. Próbują na nowo odnaleźć swoje miejsce w życiu, cieszyć się każdą chwilą. Ale być może niedługo i stąd będą musieli się wyprowadzić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko... FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora, którego tematem jest bezdomność w Stanach Zjednoczonych.


Miasto namiotów w Lakewood w stanie New Jersey to jedno z największych obozowisk tego rodzaju na wschodnim wybrzeżu Ameryki. Mieszka w nim około stu osób. Tworzą oni bardzo zróżnicowaną grupę, zarówno pod względem rasowym, jak i społeczno-kulturowym. Znaleźli się tu z różnych powodów, na skutek alkoholizmu i innych nałogów, czy dotknięci chorobami psychicznymi. Są też tutaj ludzie, którzy nie z własnej winy popadli w długi i stracili dorobek całego życia. Koszty utrzymania mieszkań w okolicy są bardzo wysokie. Aby zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe często nie wystarczy jedna posada.

Podczas wizyty w mieście namiotów poznamy mieszkańców tego osobliwego miejsca. Znajdzie się wśród nich m.in. minister obozowiska - Steve, który niegdyś, jak większość Amerykanów, miał dom i dobrą pracę. Jak na ironię, jego hobby była pomoc bezdomnym. Teraz sam znalazł się bez dachu nad głową, zmuszony mieszkać w domu, który chwieje się przy silniejszym powiewie wiatru. Ale i ten prowizoryczny dom może wkrótce stracić. Władze chcą zlikwidować nielegalne obozowisko...

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na film dokumentalny w reżyserii Stevena Cantora „Miasto namiotów". Jak żyją ludzie, którzy stracili dach nad głową? Jak radzą sobie z codziennymi problemami? O czym marzą? Czy snują plany na przyszłość?

Redakcja 11/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!