Mężczyzna bez twarzy – Jose ma całkowicie zdeformowaną twarz, zakrywa ją ogromny guz. Czy doktorowi McKinnonowi uda się mu pomóc?

Człowiek słoń – mężczyzna o zdeformowanej twarzy i całej prawej połowie ciała był w XIX wieku jedną z atrakcji objazdowego cyrku krążącego po Wyspach Brytyjskich. Program „Mężczyzna bez twarzy" przedstawia historię Jose Mestre, który zmaga się z podobnym problemem. Jego twarz zasłania ogromny guz a deformacja twarzy uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Jest jednak ktoś, kto mógłby mu pomóc.

Siedem nowych twarzy w siedem dni

Siedem nowych twarzy w siedem dni
Kraj produkcji: Wielka Brytania Kategoria wiekowa Czas trwania 00:44:29


Jose Mestre ma dziś ponad 50 lat. Przez niemal całe życie zmagał się z chorobą, wskutek której na jego twarzy wyrósł ogromny guz. Jose nigdy nie pracował, a jego relacje z ludźmi były w znacznym stopniu utrudnione. Z roku na rok narośl na jego twarzy staje się coraz większa. Zasłania nos, usta, oczy, czyniąc niemal niemożliwym codzienne funkcjonowanie. Czy jest ktoś, kto może mu pomóc powrócić do normalnego życia?

Operacji podejmuje się doktor McKinnon, chirurg znany z tego, że jako jeden z niewielu specjalistów potrafi usuwać nawet bardzo dużej wielkości guzy. Wraz z Jose udamy się w podróż do jego kliniki do Chicago, gdzie cierpiący na rzadką chorobę mężczyzna poddany zostanie szeregowi skomplikowanych zabiegów. Czy uda mu się odzyskać twarz i normalne życie?

Redakcja 12/01/2015

Zobacz też

Dominika Lis, narzeczona Ryszarda Kalisza. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Dominika Lis, narzeczona Ryszarda Kalisza. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Dominika Lis, którą plotkarskie media zidentyfikowały jako najnowszą narzeczoną Ryszarda Kalisza, to 28-letnia aplikantka adwokacka z Muszyny. Co warto o niej wiedzieć? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 3. Przysięga. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 3. Przysięga. WIDEO bez cenzury Papież Innocenty VIII nie żyje. W Rzymie rozpoczyna się walka o władzę. Tron Piotrowy obejmie ten, kto okaże się bardziej przebiegły od pozostałych. Kardynałowie nie mają skrupułów. W walce o najwyższą godność gotowi są poświęcić wszystko. Rodzina Borgiów szykuje się do konklawe. Emil Haidar, nowy chłopak Dody: kim jest? Emil Haidar, nowy chłopak Dody: kim jest? Dorota Rabczewska, znana szerzej jako piosenkarka o pseudonimie Doda, po kilku przeżytych na łamach mediów zawodach miłosnych zaczęła ukrywać swoje życie uczuciowe. Mediom udało się jednak dociec, kim jest jej nowy ukochany... Godzina zero.  Masakra w liceum w Columbine – przebieg strzelaniny, portrety psychologiczne młodocianych sprawców i motywy ich działania Godzina zero. Masakra w liceum w Columbine – przebieg strzelaniny, portrety psychologiczne młodocianych sprawców i motywy ich działania Jestem pełen nienawiści i kocham to – pisał w swoim pamiętniku Eric Harris, jeden ze sprawców strzelaniny w liceum w Columbine. Do masakry doszło we wtorek, 20 kwietnia 1999 roku, przed południem. Zginęło w niej 13 osób, kilkadziesiąt odniosło rany. Obydwaj młodociani zamachowcy popełnili samobójstwo. Jak przebiegała masakra w liceum w Columbine? Kolejny program z cyklu „Godzina zero" przedstawia rekonstrukcję tragicznych zdarzeń minuta po minucie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!