Megafabryki - jak powstaje Coca-Cola?

Coca-Cola sprzedawana jest w większej liczbie krajów, niż zrzeszona ONZ. Aby ten znany na całym świecie napój trafił do rąk odbiorców, maszyny w jednej z rozlewni napełniają prawie 800 butelek na minutę, z wykorzystaniem specjalistycznych pasów transmisyjnych w celu zmaksymalizowania wydajności. Zobacz, jak produkowana jest coca-cola!
W tym odcinku serialu Megafabryki zobaczymy, jak produkowana jest coca-cola. Gdy 800 mln porcji tego napoju znanego 99% ludzkiej populacji ma trafić codziennie do rąk odbiorców - produkcja i dostarczenie go na czas jest nie lada przedsięwzięciem. Coca-cola ma więc bardzo awansowany system produkcyjny, co oznacza setki zakładów butelkowania w ponad 200 krajach!

Poznamy wewnętrzne funkcjonowanie niektórych z tych ogromnych zakładów, w tym nowej placówki Coca-Cola Bottling Company w Baton Rouge w Luizjanie, która funkcjonuje 24 godziny na dobę, pięć dni w tygodniu i produkuje 4,5 mln porcji napojów każdego dnia !


 

Redakcja 07/09/2015

Zobacz też

Co zwiedzić w Berlinie? Jakie są najciekawsze galerie i muzea stolicy Niemiec? Co zwiedzić w Berlinie? Jakie są najciekawsze galerie i muzea stolicy Niemiec? Pomysłów na zwiedzanie Berlina jest wiele, ale takich obiektów jak Muzeum Pergamońskie i Stara Galeria Narodowa na Wyspie Muzeów czy też Kulturforum przegapić po prostu nie można. Jeśli chcesz pójść tropem sztuki, ten artykuł jest dla ciebie. Podpowiadamy, które muzea i galerie warto zobaczyć! Ojciec Bashobora w Polsce: gdzie, kiedy rekolekcje i modlitwy o uzdrowienie? Ojciec Bashobora w Polsce: gdzie, kiedy rekolekcje i modlitwy o uzdrowienie? Kolejny raz ojciec Bashobora przyjechał do Polski wygłosić rekolekcje. Znany na całym świecie duchowny był już w Rychwałdzie, teraz odwiedzi Wałbrzych i Szczawno-Zdrój, Pionki, Kazimierz Biskupi oraz Górkę Klasztorną. Mówimy, jakie miasta Polski odwiedzi podczas swojej wizyty w naszym kraju ojciec Bashobora. Segregacja odpadów - gdzie wyrzucać opakowania po sokach i mleku? Segregacja odpadów - gdzie wyrzucać opakowania po sokach i mleku? By mniej płacić za wywóz śmieci, trzeba je segregować. Czasami stajemy przed dylematem – do którego pojemnika wyrzucić konkretne śmieci. Czy opakowanie po mleku to plastik czy tektura? Do jakiego pojemnika je wyrzucić? Czy deszczówkę można odprowadzać do kanalizacji? Czy deszczówkę można odprowadzać do kanalizacji? Po ulewnych deszczach na działce wokół domu, przy zjeździe do garażu, na tarasie może zbierać się woda. Deszczówka powinna być kierowana do systemu odwodnień liniowych i odprowadzana na pewną odległość od budynku, by zapobiec zamakaniu fundamentów czy zalewaniu piwnicy. Co z nią dalej zrobić? Czy deszczówkę można odprowadzić do kanalizacji - do znajdującego się w sąsiedztwie naszej działki kolektora ściekowego?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!