Megafabryki - jak powstaje BMW X3?

Razem z nami wybierz się na wycieczkę i odwiedź nowoczesne i innowacyjne zakłady produkujące BMW. Zobacz na własne oczy, jak najnowocześniejsze roboty, bez pomocy ludzi tworzą Z4 Roadster, czyli auta warte 45.000 $ .W tym odcinku serialu Megafabryki odwiedzimy fabrykę produkującą BWW X-Series, aby dowiedzieć się jak powstaje model X3. Przyjrzymy się linii montażowej,  z której zjeżdza 450 modeli BMW dziennie. Fabryka ta produkuje w jeden dzień więcej aut BMW, niż pozostałe zakłady, w których powstają BMW X3, X5 1000 Sports Activity i X6 Sports Activity Coupes.  Produkcja jest mocno zautomatyzowana, co robi na zwiedzających ogromne wrażenie. Oczywiście roboty wykonują tylko to do czego zostały precyzyjnie zaprogramowane. Niemniej jedna można odnieść niesamowite wrażenie, że te urządzenia są bardzo inteligentne, zwłaszcza, gdy dwa roboty wyraźnie pracują jako skoordynowany zespół.

BMW to czołowa niemiecka marka, a więc zapewne myślicie, że ten zakład jest w Niemczech? Nie, nie znajdziecie go nawet w Europie. To BMW powstaje w Spartanburgu w Karolinie Południowej, w USA.


 

Redakcja 24/08/2015

Zobacz też

Czy wiesz, że porywa się kobiety, żeby je ZMUSIĆ DO MAŁŻEŃSTWA? Dowiedz się, czy prawo na to zezwala? Czy wiesz, że porywa się kobiety, żeby je ZMUSIĆ DO MAŁŻEŃSTWA? Dowiedz się, czy prawo na to zezwala? Przypadki porwania i zmuszenia przemocą do zawarcia małżeństwa zdarzają się nawet w cywilizowanych krajach. Dlatego prawo nie pozostaje bierne i reguluje nawet tak niecodzienne przypadki. Ślub to sakrament, który jest oparty na wolnej woli. Wymuszenie zgody unieważnia zawarcie małżeństwa.  Kto nie może ubiegać się o zasiłek rodzinny? Kto nie może ubiegać się o zasiłek rodzinny? Zasiłek rodzinny nie przysługuje tym wszystkim rodzinom, które przekraczają kryterium dochodowe 504 zł na osobę lub 580 zł, gdy w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko. Czasem zasiłek nie przysługuje również wtedy, gdy minimum dochodowe nie zostało przekroczone, np. dzieciom, które są na utrzymaniu całodobowych instytucji opiekuńczych, jak dom dziecka czy rodzina zastępcza, a także wtedy, gdy osobie samotnej nie zostały przyznane alimenty. Zobacz, kiedy jeszcze nie przysługuje zasiłek rodzinny na utrzymanie dziecka. Komu przysługuje zasiłek rodzinny? Komu przysługuje zasiłek rodzinny? To, czy kwalifikujesz się do zasiłku rodzinnego, zależy od twoich dochodów. Przy uwzględnianiu prawa do zasiłku rodzinnego liczy się dochód na osobę w rodzinie. Zasiłek przysługuje wtedy, gdy na członka w rodzinie nie przekracza on miesięcznie 504 zł netto, a gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne – 583 zł netto. Kryterium dochodowe to jednak nie wszystko. Zobacz, jakie jeszcze trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać zasiłek rodzinny. Jak składać wnioski o świadczenia rodzinne? Jak składać wnioski o świadczenia rodzinne? Wniosek o zasiłek rodzinny składa się w urzędzie gminy, miasta, ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania petenta. W praktyce wystarczy wyszukać najbliższy OPS i zapytać pracownika socjalnego o konkretne miejsce składania wniosków do otrzymania świadczenia rodzinnego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!