Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

PLAMY NA PODŁODZE. Czym czyścić nietypowe plamy na podłodze? PLAMY NA PODŁODZE. Czym czyścić nietypowe plamy na podłodze? Plamy na podłodze nie zawsze schodzą wodą ze środkiem czyszczącym. Czasem, gdy plama na podłodze jest nietypowa, trzeba sięgnąć po środki specjalne. W takich sytuacjach substancję czyszczącą do parkietu dobieramy w zależności od rodzaju plamy. Czym czyścić nietypowe plamy na podłodze? Co zrobić, aby miotła zamiatała lepiej? Co zrobić, aby miotła zamiatała lepiej? Miotła składa się ze styliska oraz aparatu czyszczącego. Całość powinna być skonstruowana z brzozowych rózeg. W nowoczesnej wersji oszczędnościowej z rózeg robi się tylko aparat czyszczący, stylisko zaś z różnej długości kijów. Miotła służy do zmiatania śmieci z powierzchni twardych (podłóg, podjazdów, chodników, ścieżek), niekiedy także do usuwania liści i innych większych, ale lekkich zanieczyszczeń z trawników. Miotły wyrabia się ręcznie, więc każda z nich jest unikatowym egzemplarzem, godnym wyeksponowania nie tylko przed wejściem do domu JAK CZYŚCIĆ PLAMY z drewnianych mebli? JAK CZYŚCIĆ PLAMY z drewnianych mebli? Co zrobić, gdy na drewniany mebel wyleje się alkohol, klej lub postawimy na nim gorące naczynie, które spowoduje brzydkie plamy? Nie martwmy się, bo jeśli będziemy szybko działać, po plamach nie pozostanie nawet ślad. Podpowiadamy, jak usunąć różne plamy z drewnianych mebli. Jak usunąć ślady po naklejkach? Jak usunąć ślady po naklejkach? Dzieci uwielbiają przyklejać naklejki na meblach, piórnikach, szybach. Po usunięciu starej naklejki często pozostaje klej, który nie chce się zmyć. Podobny ślad mogą zostawiać również taśmy klejące. Zanim zaczniesz je na siłę zdrapywać, poznaj kilka prostych sposobów na usunięcie kleistej plamy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!