Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

Jaką lokatę bankową wybrać? RANKING - luty 2012 Jaką lokatę bankową wybrać? RANKING - luty 2012 Coraz bliżej do zmiany przepisów podatkowych, coraz bliżej do końca lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym lokatom „standardowym”, tj. z kapitalizacją na koniec okresu umownego (zysk z takich lokat obciążony będzie tzw. podatkiem Belki). Zapraszamy do lektury! Na czym polega kredyt hipoteczny w opcji cross-sell? Czy warto go zaciągnąć? Na czym polega kredyt hipoteczny w opcji cross-sell? Czy warto go zaciągnąć? Banki często wykorzystują okazję udzielenia kredytu hipotecznego po to, by wraz z nim sprzedać klientowi także inne produkty. Określa się to z angielskiego nazwą cross-sell. Sprawdźmy, czy skorzystanie z takiej oferty jest opłacalne dla klienta. Ile można na tym zyskać. Jak porównywać dane zawarte w formularzu informacyjnym przy ofertach kredytowych? Jak porównywać dane zawarte w formularzu informacyjnym przy ofertach kredytowych? Wprowadzenie nowej ustawy o kredycie konsumenckim, która zaczęła obowiązywać od 18 grudnia 2011 roku, wywołało niemałe zamieszanie w środowisku bankowym. Pojawiły się bowiem nowe regulacje, które w istotny sposób mogą wpłynąć na pozycjonowanie na bankowym rynku kredytowym. Na szczególną uwagę zasługuje wdrożenie we wszystkich bankach obowiązku wydania klientowi formularza informacyjnego, co ma pomóc klientom w świadomym wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu. Jakie informacje powinny być zawarte w takim formularzu?   Która pożyczka hipoteczna jest najlepsza? RANKING - luty 2012 Która pożyczka hipoteczna jest najlepsza? RANKING - luty 2012 Pożyczka hipoteczna – dzięki niej, bez tłumaczenia się bankowi, możesz otrzymać pieniądze na dowolny cel. Produkt ten oferowany jest zazwyczaj przez banki udzielające kredytów mieszkaniowych (choć są wyjątki od tej reguły). W którym banku otrzymamy pożyczkę na najkorzystniejszych warunkach? Która pożyczka będzie najtańsza dla naszej kieszeni – zarówno w odniesieniu do wysokości miesięcznej raty, jak i całkowitych kosztów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!