Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

Kim był August RODIN, wybitny francuski rzeźbiarz? Jakie DZIEŁA stworzył? Kim był August RODIN, wybitny francuski rzeźbiarz? Jakie DZIEŁA stworzył? Romantyk, realista, symbolista, ekspresjonista? Kim był Rodin? Jako prekursora nowoczesnego rzeźbiarstwa nie da się go tak naprawdę zaliczyć do żadnego ruchu artystycznego. Rzeźby Rodina można oglądać w Musée National Rodin w Paryżu i w Muzeum Rodin w Meudon. Czy MĘŻCZYŹNI ciągle MYŚLĄ O SEKSIE? Czy MĘŻCZYŹNI ciągle MYŚLĄ O SEKSIE? Amerykańscy naukowcy dowiedli, że mężczyźni nie są maniakami, przez głowy których z częstotliwością karabinu maszynowego przebiegają kosmate wizje. Z porównywalnym natężeniem jak o seksie, myślą bowiem o jedzeniu czy spaniu. Kobiece i męskie mózgi są pod tym względem bardzo zbliżone. Jak zatrzymać faceta przy sobie na dłużej? Jak zatrzymać faceta przy sobie na dłużej? Podobno o wiele prościej się zakochać niż potem wytrwać w związku. Ale jeszcze trudniej sprawić, żeby majaczący na horyzoncie związek nie rozpadł się już po pierwszej randce. Wystarczy jedno niewłaściwe słowo, jeden niezręczny gest - i już koniec. Możesz jednak wytrwać - przynajmniej do drugiej randki - tylko trzeba trochę przedtem pomyśleć. Mówimy, jak rozwijać obiecującą znajomość.  Czy PIELĘGNIARKI SĄ SEKSOWNE? Jakie zawody najbardziej rozbudzają naszą fantazję seksualną? Czy PIELĘGNIARKI SĄ SEKSOWNE? Jakie zawody najbardziej rozbudzają naszą fantazję seksualną? Lubimy sobie pofantazjować erotycznie, nawet podczas uprawiania seksu. I to bardzo dobrze, zapewniają seksuolodzy, bo takie fantazje rozwijają wyobraźnię, dodaja seksowi pieprzyku. Jak się okazuje, w tych fantazjach jesteśmy dość tradycyjni, co widać najlepiej w przypadku niektórych zawodów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!