Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

Kim jest Katarzyna Kopacz, córka Ewy Kopacz? Kim jest Katarzyna Kopacz, córka Ewy Kopacz? Jej matka jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zastąpienia Donalda Tuska i zostania premierem Polski. Ona tymczasem dzieli swoje życie między Kanadę a Polskę, jednak nigdy nie wykluczała kariery w świecie polskiej polityki. Kim jest Katarzyna Kopacz? Kim jest Arsen Pawłow - Motorola, bohater Donbasu? Kim jest Arsen Pawłow - Motorola, bohater Donbasu? Arsen Pawłow stał się bohaterem rosyjskiej propagandy na wschodzie Ukrainy. Pobrał się na froncie z  kobietą, którą poznał na polu walki. Ostatnio dał się we znaki Polsce, grożąc jej za to, że jej władze nie przepuściły przez przestrzeń powietrzną samolotu, którym leciał szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu. Tajemnice piramid. Jak powstawała piramida Cheopsa? Tajemnice piramid. Jak powstawała piramida Cheopsa? Tajemnice piramid to film poświęcony piramidom egipskim - szczególnie piramidzie Cheopsa. Niektórzy twierdzą, że zbudowali ją przybysze z obcych planet i rzeczywiście, trudno się dziwić, że ktoś wysunął tak daleko idącą hipotezę. Trzeba bowiem przyznać, że stopień zaawansowania wiedzy architektonicznej, budowlanej i logistycznej, który pozwolił na stworzenie tak gigantycznej i skomplikowanej budowli w niektórych punktach przewyższa ten, którym dysponujemy dziś... Obcy – Czy jesteśmy sami? Naukowcy z NASA, Teleskop Kepler i intrygujące pytanie: czy istnieje życie poza Ziemią? Obcy – Czy jesteśmy sami? Naukowcy z NASA, Teleskop Kepler i intrygujące pytanie: czy istnieje życie poza Ziemią? W 2009 roku z przylądka Canaveral na orbitę okołosłoneczną wystartował Teleskop Kepler agencji NASA. Cel misji? Poszukiwanie planet poza Układem Słonecznym, ze szczególnym uwzględnieniem takich, na których mogło rozwinąć się życie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!