Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

Romuald Koperski, kandydat do Rady Miasta Gdańska, który chwali Putina - kim jest? Romuald Koperski, kandydat do Rady Miasta Gdańska, który chwali Putina - kim jest? Romuald Koperski to znany podróżnik i pianista, który pobił rekord Guinessa dając najdłuższy koncert forepianowy na świecie. Kandyduje z listy SLD do Rady Miasta Gdańska, a przy okazji chwali rządy Putina w wywiadach i na swoim profilu społecznościowym. Kamila Kweczke - kim jest autorka strony czytamyetykiety.pl? Kamila Kweczke - kim jest autorka strony czytamyetykiety.pl? Kamila Kweczke to dietetyczka, która prowadzi popularną stronę czytamyetykiety.pl. Analizuje na niej zawartość produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Sekrety katakumb w Palermo – badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście Sekrety katakumb w Palermo – badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście W niedzielę, 2 listopada, o godzinie 20:50 FOKUS TV zaprasza widzów na pierwszy z filmów dokumentalnych otwierający cykl poświęcony współczesnemu kościołowi katolickiemu. W inaugurującym serię dokumencie „Sekrety katakumb w Palermo” badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty w jednym z włoskich miast. Wśród zmarłych jest m.in. słynna „Śpiąca Królewna" - dziewczynka, pochowana w 1920 roku, której zwłoki zachowały się w idealnym stanie. Łowczynie duchów. Jackie i Alison mierzą się ze zjawiskami paranormalnymi Łowczynie duchów. Jackie i Alison mierzą się ze zjawiskami paranormalnymi Przyjaciółki z dzieciństwa – Jackie Dennison i Alison Wynne-Rider – mają oryginalny dar. Potrafią nawiązywać kontakt ze światem zmarłych i pomagają każdemu, kto podejrzewa, że nękany jest przez istoty nadprzyrodzone. Jackie i Alison wspólnie odwiedzają miejsca, w których straszy. Zbłąkanym duchom wskazują właściwą drogę wyzwolenia się ze związków ze światem ziemskim, a znękanym mieszkańcom Ziemi pomagają pozbyć się kłopotliwych gości z zaświatów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!