Megafabryki: jak powstają ciężarówki Mack Titan?

W cyklu Megafabryki tym razem gościmy w zakładach Mack Trucks, gdzie powstają różnego typu samochody ciężarowe, m.in. fascynujące kolosy Mack Titan.


 

Mack Titan to ponad 10 ton stali i chromu, 605 koni mechanicznych i ładowność rzędu 200 ton. Model ten powstaje w fabryce Mack Trucks w Macungie w stanie Pensylwania – zakładach o powierzchni aż 93 tys. metrów kwadratowych!

Ta megafabryka powstała w roku 1900. Pierwszy samochód wypuściła na rynek siedem lat później. Pierwotnie nazywała się Mack Brothers Company, a swą obecną nazwę przyjęła w roku 1922. Dziś jest spółką zależną AB Volvo. Choć zarząd firmy mieści się w Greensboro w Północnej Karolinie, wszystkie ciężarówki Mack niezmiennie od stulecia powstają w Macungie.

Jak wygląda ten niesamowity zakład? Oglądaj w Fokus TV oraz w internecie: http://www.fokus.tv/player.

Redakcja 16/06/2015

Zobacz też

Testy sprawdzajace predyspozycje językowe - co to takiego? Jak uczniowie zdający do klas dwujęzycznych mogą przygotować się do sprawdzianu? Testy sprawdzajace predyspozycje językowe - co to takiego? Jak uczniowie zdający do klas dwujęzycznych mogą przygotować się do sprawdzianu? Niektórzy mają zdolności do nauki języków, a niektórzy po prostu nie, test predyspozycji językowych przeprowadzany jako etap rekrutacji do gimnazjów dwujęzycznych ma to sprawdzić. Sprawdź, jak wygląda taki test, gdzie znaleźć przykładowe arkusze i jak się przygotowywać! Sen o wielbłądzie: Co oznacza, gdy przyśni nam się wielbłąd? Czy to dobra wróżba? Sen o wielbłądzie: Co oznacza, gdy przyśni nam się wielbłąd? Czy to dobra wróżba? Wielbłąd we śnie wróży pokonanie różnych przeciwności. To bardzo dobry znak dla tych którzy przezywają ciężki okres w swoim życiu. Mówimy, co znaczy sen o wielbłądzie. KOMUNIA: dekoracyjny pokrowiec na wazon krok po kroku KOMUNIA: dekoracyjny pokrowiec na wazon krok po kroku Stół na przyjęcie komunijne ozdabia się kwiatami. Jak wiadomo koszty przyjęcia nie są małe, więc kupno nowych wazonów na bukiety nie należy do priorytetów. Jak wykorzystać to co mamy i nadać wazonom odświętnego charakteru? Można je ukryć w dekoracyjnych pokrowcach łatwych do samodzielnego wykonania.  Mówimy, jak ozdobić wazon z bukietem kwiatów. Kim jest Marek Biernacki, nowy minister sprawiedliwości? Marek Biernacki zastąpił Jarosława Gowina. Kim jest Marek Biernacki, nowy minister sprawiedliwości? Marek Biernacki zastąpił Jarosława Gowina. Marek Biernacki zastąpił Jarosława Gowina. Chwilę przed godziną 16, 29 kwietnia 2013, Jarosław Gowin został odwołany ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Jego następcą ma być poseł Platformy Marek Biernacki. Co o nim wiemy? Kim jest Marek Biernacki?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!