Megafabryki: Bentley - jak się go produkuje?

W serialu Megafabryki poznajemy tajniki  powstawania zarówno dóbr luksusowych, jak i tych codziennych. Tym razem możemy poznać tajemnice budowy luksusowych  aut marki Bentley.Bentley
to jeden z najbardziej luksusowych samochodów wszech czasów. Mieszanka staroświeckiego rzemiosła i technologii motoryzacyjnej XXI wieku. Wyprodukowanie tego samochodu trwa 500 godzin – dziewięć tygodni pracy zespołu rzemieślników i nowatorskich specjalistów wspieranych przez najnowocześniejsze roboty przemysłowe.

Każdy Bentley jest niepowtarzalny – na zamówienie dobierany jest kolor karoserii z bogatej palety, a także materiały, z których wykonana jest karoseria, tapicerka, drewniane wykończenie, a nawet pasy bezpieczeństwa! Na wyposażeniu samochodu może znaleźć się także w pudełko na cygara, zestaw do szampana, fotelik dla dziecka i najnowsza pozycja w ofercie – drzwi opancerzone. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy, a w dodatku ma spore szanse przeżyć swoich konstruktorów.

W tym odcinku serialu Megafabryki zobaczymy, ile pracy trzeba włożyć w wyprodukowanie jednego z najbardziej luksusowych samochodów świata.

 

Redakcja 17/08/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!