Megafabryki.: Bacardi. Jak powstaje słynny rum?

Jak powstaje słynny rum Bacardi? Wytwórcy trunku uchylą przed nami więcej niż rąbka tajemnicy – zaproszą do swej megafabryki.

Jeśli mojito albo daiquiri – to tylko z rumem Bacardi! Rodzica Bacardich przez 150 lat doskonaliła unikatowy proces produkcji tego trunku, by móc zaoferować swym klientom alkohol o wyjątkowym, niepowtarzalnym smaku.

Bacardi, choć każdego roku w bez mała stu krajach sprzedaje ponad dwieście milionów butelek trunków, wciąż jest firmą rodzinną. Na czele 16-osobowego zarządu, który zbiera się w siedzibie koncernu w Hamilton, stoi Facundo Bacardi jr, prawnuk twórcy słynnej marki. Dzięki niemu wybierzemy się w podróż do San Juan wPuerto Rico, gdzie rodzinna tradycja łączy się z najnowocześniejszą technologią, by zaowocować powstaniem jednego z najsłynniejszych alkoholi świata.

W kolejnych odcinkach programu Megafabryki poznajemy tajemnice przemysłowych gigantów i z bliska przyglądamy się przedsiębiorstwom unikatowym na skalę świata. Przyglądamy się, jak powstają ich flagowe produkty – od używanych masowo po najbardziej luksusowe. Poznajemy kulisy pracy projektantów i inżynierów odpowiedzialnych za wygląd i funkcjonalność kultowych przedmiotów i maszyn. Sprawdzamy, ile czasu potrzeba, by wyprodukować bentleya, nad jakim pojazdem pracują specjaliści Piaggio i jakie konsekwencje dla fabryki scyzoryków szwajcarskich miały zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 r.
 

Redakcja 13/10/2015

Zobacz też

Jak zarabia się w stolicy? Czy nadal najwięcej? Wynagrodzenia specjalistów w Warszawie Jak zarabia się w stolicy? Czy nadal najwięcej? Wynagrodzenia specjalistów w Warszawie Nieprzerwanie od kilku lat stolica jest liderem pod względem zarobków wśród polskich miast. Specjaliści pracujący w Warszawie nadal zarabiają najwięcej. Mówimy, jakie są zarobki specjalistów w stolicy. W jaki sposób absolwenci szkół mogą założyć własną firmę W jaki sposób absolwenci szkół mogą założyć własną firmę Gdzie po ukończeniu szkoły powinniśmy się udać? Praca w korporacji, za granicą, a może własna działalność? Takie pytanie stawia sobie coraz więcej absolwentów, którzy chcąc osiągnąć sukces zapominają o ryzyku i kosztach otworzenia własnej firmy. Podpowiadamy jak rozpocząć przygotowywania Czyszczenie mebli obitych tkaniną. Jak dbać o meble tapicerowane? Czyszczenie mebli obitych tkaniną. Jak dbać o meble tapicerowane? Kanapy, fotele i krzesła obite tkaninami to elementy wystroju wnętrz, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Meble tapicerowane dościgają najnowsze trendy, a nawet je kreują. Reprezentują oryginalne formy i odważne kolory. Zobacz, jak dbać o tkaniny meblowe, by ich barwa i faktura były trwałe. Sprawdź skład sprayu do mebli! Kiedy preparaty do czyszczenia mebli są niebezpieczne dla zdrowia? Sprawdź skład sprayu do mebli! Kiedy preparaty do czyszczenia mebli są niebezpieczne dla zdrowia? Wśród dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia mebli są takie, których podstawowy składnik to szkodliwy dla zdrowia alkohol metylowy. Związek ten może wywołać bóle i zawroty głowy. Dlatego wybierając spray do mebli, zwracaj uwagę na to, by był nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Jaki spray do mebli nie szkodzi?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!