Megafabryki.: Bacardi. Jak powstaje słynny rum?

Jak powstaje słynny rum Bacardi? Wytwórcy trunku uchylą przed nami więcej niż rąbka tajemnicy – zaproszą do swej megafabryki.

Jeśli mojito albo daiquiri – to tylko z rumem Bacardi! Rodzica Bacardich przez 150 lat doskonaliła unikatowy proces produkcji tego trunku, by móc zaoferować swym klientom alkohol o wyjątkowym, niepowtarzalnym smaku.

Bacardi, choć każdego roku w bez mała stu krajach sprzedaje ponad dwieście milionów butelek trunków, wciąż jest firmą rodzinną. Na czele 16-osobowego zarządu, który zbiera się w siedzibie koncernu w Hamilton, stoi Facundo Bacardi jr, prawnuk twórcy słynnej marki. Dzięki niemu wybierzemy się w podróż do San Juan wPuerto Rico, gdzie rodzinna tradycja łączy się z najnowocześniejszą technologią, by zaowocować powstaniem jednego z najsłynniejszych alkoholi świata.

W kolejnych odcinkach programu Megafabryki poznajemy tajemnice przemysłowych gigantów i z bliska przyglądamy się przedsiębiorstwom unikatowym na skalę świata. Przyglądamy się, jak powstają ich flagowe produkty – od używanych masowo po najbardziej luksusowe. Poznajemy kulisy pracy projektantów i inżynierów odpowiedzialnych za wygląd i funkcjonalność kultowych przedmiotów i maszyn. Sprawdzamy, ile czasu potrzeba, by wyprodukować bentleya, nad jakim pojazdem pracują specjaliści Piaggio i jakie konsekwencje dla fabryki scyzoryków szwajcarskich miały zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 r.
 

Redakcja 13/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!