Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda?

Obchodzimy stulecie powstania pierwszej linii montażowej w fabryce Henry’ego Forda, która zrewolucjonizowała produkcję przemysłową. Składano na niej zarówno samochody, jak i bombowce Liberator, które w II wojnie światowej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę aliantów. Przedstawiamy wynalazek, który znacznie przyczynił się do rozwoju Stanów Zjednoczonych i świata.


Megafabryki
, czyli wielkie fabryki to obracanie, chwytanie, skręcanie, zginanie i toczenie, Z surowców, często banalnych i doskonale znanych, tworzy się części, których przeznaczenie trudno pojąć. A z nich powstają zupełnie nowe, niezwykłe (albo dobrze znane) przedmioty.
W hałasie, warkocie maszyn zapachu smaru i lakieru widzimy jak tworzone są najbardziej pożądane produkty dzisiejszych czasów. Oczywiście w ilościach, które przerastają naszą wyobraźnię.

Megafabryki pokazują ten proces tworzenia krok po kroku. Magafabryki to serial dostępny na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player

Redakcja 04/06/2015

Zobacz też

Ranking kredytów hipotecznych. Porównaj wszystkie oferty i wybierz najlepszy bank Ranking kredytów hipotecznych. Porównaj wszystkie oferty i wybierz najlepszy bank Jeżeli w niedalekiej przyszłości planujemy zakup mieszkania powinniśmy dokładnie zapoznać się i przemyśleć oferty wszystkich banków. Czasem najbardziej popularny bank wcale nie ma najbardziej korzystnej oferty kredytu. Zapraszamy zatem do zapoznania się z rankingiem kredytów hipotecznych.  Kredyt gotówkowy, ratalny czy karta kredytowa - jak najtaniej sfinansować zakup telewizora? Kredyt gotówkowy, ratalny czy karta kredytowa - jak najtaniej sfinansować zakup telewizora? Kupno nowego telewizora może być sporym wydatkiem. Co prawda odbiorniki są coraz tańsze, ale na ich zakup musimy przeznaczyć co najmniej 1600 zł. Mało kto może sobie pozwolić na wydanie takiej kwoty od ręki. Na szczęście istnieje kilka sposobów na sfinansowanie zakupu nowego telewizora: kredyt gotówkowy, kredyt ratalny, kredyt odnawialny lub karta kredytowa. Który z nich jest najkorzystniejszy? Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Przepowiednie. Jakie przepowiednie głosili Majowie? Kalendarz Majów kończy się na grudniu 2012 roku. Oprócz wizji apokaliptycznego końca świata, Majowie zostawili też wskazówki, którymi powinna kierować się ludzkość. Mówimy, jak wyglądały przepowiednie legendarnych Majów. Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Violetta Villas PRAWDZIWA HISTORIA. Przeczytaj prawdę o VIOLETCIE VILLAS Biografia Violetty Villas jest zawiła i pełna sprzeczności. Tak była postrzegana sama Violetta. Miała w sobie klejnot - wybitny głos. Odniosiła niebywałe sukcesy za granicą, występowała na koncertach radiowych w Szwajcarii i RFN, zdobyła Grand Prix na III Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes we Francji i koncertowała po całym świecie! Dlaczego Villas nie zrobiła tak wielkiej kariery w Polsce i ostatnie lata życia spędziła w samotności i ubóstwie? Przeczytaj PRAWDZIWĄ HISTORIĘ VIOLETTY VILLAS!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!