Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda?

Obchodzimy stulecie powstania pierwszej linii montażowej w fabryce Henry’ego Forda, która zrewolucjonizowała produkcję przemysłową. Składano na niej zarówno samochody, jak i bombowce Liberator, które w II wojnie światowej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę aliantów. Przedstawiamy wynalazek, który znacznie przyczynił się do rozwoju Stanów Zjednoczonych i świata.


Megafabryki
, czyli wielkie fabryki to obracanie, chwytanie, skręcanie, zginanie i toczenie, Z surowców, często banalnych i doskonale znanych, tworzy się części, których przeznaczenie trudno pojąć. A z nich powstają zupełnie nowe, niezwykłe (albo dobrze znane) przedmioty.
W hałasie, warkocie maszyn zapachu smaru i lakieru widzimy jak tworzone są najbardziej pożądane produkty dzisiejszych czasów. Oczywiście w ilościach, które przerastają naszą wyobraźnię.

Megafabryki pokazują ten proces tworzenia krok po kroku. Magafabryki to serial dostępny na antenie FOKUS TV oraz na www.fokus.tv/player

Redakcja 04/06/2015

Zobacz też

Piotr Kraśko – rodzina: ojciec, dziadek, pierwsza i druga żona. Kim są? Piotr Kraśko – rodzina: ojciec, dziadek, pierwsza i druga żona. Kim są? Dziadek Piotra Kraśki, Wincenty Kraśko, to ważny działacz komunistyczny epoki PRL-u. Ojciec prezentera, Tadeusz Kraśko, był dziennikarzem i politykiem związanym z PZPR i SLD. Macochą Piotra Kraśki była Nina Terentiew, a jego krewną jest Monika Zamachowska. Co warto wiedzieć o osobach z rodziny Piotra Kraśki? Czerwona mafia: korupcja, machlojki i gigantyczne defraudacje w ZSRR. WIDEO: serial na VOD! Czerwona mafia: korupcja, machlojki i gigantyczne defraudacje w ZSRR. WIDEO: serial na VOD! ZSRR szczycił się swoją wielkością, a także głosił niepokalaną uczciwości ludzi Kraju Rad. Jak wyglądała prawda? Była daleka od ideału, bo w kraju gdzie stale występowały jakieś braki, korupcja, machlojki finansowe i inne przekręty były na porządku dziennym. Czy czerwona mafia znikła wraz z rozpadem ZSRR? Gladiatorzy - powrót z przeszłości. Gladiatorzy w hrabstwie North Yorkshire? Gladiatorzy - powrót z przeszłości. Gladiatorzy w hrabstwie North Yorkshire? Gladiatorzy, czyli wojenni jeńcy, niewolnicy, a nawet przyłapani dezerterzy z rzymskiej armii to ludzie, których zadaniem było dostarczanie krwawej rozrywki rzymskiemu ludowi. Walki gladiatorów odbywały się nie tylko w Rzymie, ale na terenie całego imperium. Czy w Brytanii, krótko znajdującej się pod rzymską dominacją, także odbywały się walki gladiatorów? Kim byli mężczyźni pochowani w hrabstwie North Yorkshire? Truckersi przez Australię - ciężarówkami przez australijskie bezdroża Truckersi przez Australię - ciężarówkami przez australijskie bezdroża Truckersi przez Australię to serial, w którym zaglądamy do kabin wielkich ciężarówek przemierzających australijskie drogi i przyglądamy się życiu kobiet i mężczyzn, którzy wybrali życie za kółkiem, na szeroko otwartej drodze. Czasem jest dramatycznie, czasem zabawnie. Dzięki serialowi poznajemy prawdziwe serce i duszę australijskich kierowców ciężarówek.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!