MegaDrwale, sezon 1. Jak powstają wille z drewnianych bali? WIDEO, OPISY ODCINKÓW

Najbardziej niesamowite domy z bali na świecie wykonują na zamówienie mistrzowie tej technologii z miasteczka Williams Lake. Poznajcie ich bliżej dzięki serii MegaDrwale – na www.fokus.tv/vod jak zawsze za darmo!

MegaDrwale 1, odcinek 1: Pilot

MegaDrwale 1, odcinek 1: Pilot
Kraj produkcji: Kanada Kategoria wiekowa Czas trwania 00:43:36

Każdy z domów powstających w Williams Lake jest składany z ręcznie ciosanych pni, następnie rozbierany, wysyłany zgodnie z życzeniem klienta w dowolne miejsce na Ziemi, a na miejscu ponownie, już na trwałe, montowany. Nikt inny nie wykonuje tej pracy tak dobrze jak rzemieślnicy z firmy Domy z Bali „Pioneer”. To prawdziwi megadrwale!

MegaDrwale – odcinek 1

Podczas zimowej budowy w Ontario Joel niszczy osiemnastokołową ciężarówkę. Beat i André sprzedają tysiącletnie drzewo ekscentrycznemu milionerowi z Arkansas. W walce o nowy sprzęt Peter doprowadza Bryana juniora do granic wytrzymałości.

MegaDrwale – odcinek 2

Na budowie prowadzonej przez Beata w Arkansas pojawiają się kłopoty, gdy samochody dostawcze przybywają w złej kolejności. Bryan junior przebudowuje niewielki bar należący do jego przyjaciela, znanego sknery. Peter zamienia się w wynalazcę, by na placu budowy rozwiązać pewien istotny problem...

MegaDrwale – odcinek 3

Bryan junior zabiera syna do Missouri. Obaj mają nadzieję zmontować tam kolejny dom. Dla pewnego milionera – króla klopsików – i jego partnerki, miłośniczki wyścigów samochodowych, Beat buduje saloon w stylu Dzikiego Zachodu. Peter i Joel zawierają... śmierdzący zakład.

MegaDrwale – odcinek 4

Beat dostarcza dom dla pewnego skromnego klienta ze stanu Utah. Wszystkie prace montażowe mężczyzna chciałby wykonać sam. André i Joel konkurują w budowie eleganckich kurników – prawdziwych rezydencji dla kur. André marzy, by znaleźć się na okładce magazynu...

MegaDrwale – odcinek 5

Na zlecenie pewnego milionera jego prywatnej wyspie w Anglii Joel konstruuje letni dom. Beat dostaje bardzo emocjonalne zlecenie. Peter nie może wziąć urlopu – przed powrotem szefa musi ukończyć przebudowę głównej siedziby firmy.

MegaDrwale – odcinek 6

Peter jedzie do Szkocji. Tam odkrywa, że jego szef, Bryan senior, podąża za nim. Beat i André muszą się zmierzyć z klientem, którego już po złożeniu zamówienia dopadły wątpliwości... Joel przyjmuje zlecenie budowy wymyślnego domku dla psa i nie mniej wykwintnej ptaszarni. Nie zbije na tym jednak fortuny.

MegaDrwale – odcinek 7

W zielonym pustkowiu Joel buduje ogromny dom dla obrzydliwie bogatego klienta, którego... nie miał okazji poznać. Bryan senior przyjmuje zlecenie na meble z drewnianych bali, które musi wykonać Beat. Peter gra życiową rolę. Chodzi jednak nie o sławę ani o artystyczną samorealizację, lecz o bezpieczeństwo na placu budowy.

MegaDrwale – odcinek 8

Niemieccy celnicy wywracają harmonogram budowy Beata do góry nogami. Jest tylko jeden sposób, by nadrobić zaległości... Bryan senior zabiera Petera, by wraz z nim ścinać w puszczy 60-metrowe drzewa. Bryan junior postanawia się zatroszczyć o swój domek rybacki.

MegaDrwale – odcinek 9

Beat montuje pnie w strugach deszczu. Wszystko dla klienta o wyśrubowanych oczekiwaniach. Pewien katolicki ksiądz namawia Petera i Bryana seniora, by nieodpłatnie zbudowali ślubną altanę. André i Joel wsiadają w wodolot i lecą na wyspę Haida Gwaii, Mają tam kupić pnie na sumę 500 tys. dolarów.

MegaDrwale – odcinek 10

André i główny sprzedawca muszą się udać do Ontario i poprowadzić pierwszą od 6 lat budowę. Beat otrzymuje pewne nietypowe zadanie, a Peter jest gotów na wszystko, byleby urlop spędzić bez Bryana juniora.

Redakcja 10/03/2017

Zobacz też

DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak wykorzystać KOMPUTER NA JACHCIE? Po co żeglarzowi Toughbook? DOMINIK ŻYCKI RADZI: Jak wykorzystać KOMPUTER NA JACHCIE? Po co żeglarzowi Toughbook? Na pokładzie współczesnych jachtów żaglowych i motorowych jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest komputer. Coraz częściej są niezbędne w prowadzeniu nawigacji oraz do kontroli wszelkich urządzeń jachtowych. Istotnym problemem jest odpowiedni wybór i wykorzystanie takiego urządzenia… DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak buduje się dziś nowoczesne pomosty? Zobacz, jak są urządzone nowoczesne mariny! DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak buduje się dziś nowoczesne pomosty? Zobacz, jak są urządzone nowoczesne mariny! Kiedy wpływamy do portu o bezpieczeństwie i wygodzie postoju w nim decyduje jakość pomostów, do których zacumujemy. Gdy powstają nowe porty i mariny ich właściciele powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór tych urządzeń. Jakie są nowoczesne pomosty? DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK NAWIGOWAĆ w normalnym PC-cie? DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK NAWIGOWAĆ w normalnym PC-cie? W każdym rejsie morskim niezbędne jest prowadzenie precyzyjnej nawigacji, to podstawa naszego bezpieczeństwa. Na współczesnych jachtach turystycznych instalowane są wyspecjlizowane urządzenia nawigacyjne, wyposażone w niezbędne na danym akwenie mapy. DOMINIK ŻYCKI RADZI: Nawigacja z iPhone'm. JAK NAWIGOWAĆ z produktem Apple na morzu? DOMINIK ŻYCKI RADZI: Nawigacja z iPhone'm. JAK NAWIGOWAĆ z produktem Apple na morzu? Powszechność dostępu do wszelkiego rodzaju smartfonów spowodowała, że zaczęto wykorzystywać je jako pomoce nawigacyjne. Dlatego oprogramowanie kultowego odtwarzacza multimedialnego iPhone jest stale rozszerzane. Jedną z najnowszych aplikacji jest stworzony specjalnie dla żeglarzy „myLog”.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!