MegaDrwale, sezon 1. Jak powstają wille z drewnianych bali? WIDEO, OPISY ODCINKÓW

Najbardziej niesamowite domy z bali na świecie wykonują na zamówienie mistrzowie tej technologii z miasteczka Williams Lake. Poznajcie ich bliżej dzięki serii MegaDrwale – na www.fokus.tv/vod jak zawsze za darmo!

Każdy z domów powstających w Williams Lake jest składany z ręcznie ciosanych pni, następnie rozbierany, wysyłany zgodnie z życzeniem klienta w dowolne miejsce na Ziemi, a na miejscu ponownie, już na trwałe, montowany. Nikt inny nie wykonuje tej pracy tak dobrze jak rzemieślnicy z firmy Domy z Bali „Pioneer”. To prawdziwi megadrwale!

MegaDrwale – odcinek 1

Podczas zimowej budowy w Ontario Joel niszczy osiemnastokołową ciężarówkę. Beat i André sprzedają tysiącletnie drzewo ekscentrycznemu milionerowi z Arkansas. W walce o nowy sprzęt Peter doprowadza Bryana juniora do granic wytrzymałości.

MegaDrwale – odcinek 2

Na budowie prowadzonej przez Beata w Arkansas pojawiają się kłopoty, gdy samochody dostawcze przybywają w złej kolejności. Bryan junior przebudowuje niewielki bar należący do jego przyjaciela, znanego sknery. Peter zamienia się w wynalazcę, by na placu budowy rozwiązać pewien istotny problem...

MegaDrwale – odcinek 3

Bryan junior zabiera syna do Missouri. Obaj mają nadzieję zmontować tam kolejny dom. Dla pewnego milionera – króla klopsików – i jego partnerki, miłośniczki wyścigów samochodowych, Beat buduje saloon w stylu Dzikiego Zachodu. Peter i Joel zawierają... śmierdzący zakład.

MegaDrwale – odcinek 4

Beat dostarcza dom dla pewnego skromnego klienta ze stanu Utah. Wszystkie prace montażowe mężczyzna chciałby wykonać sam. André i Joel konkurują w budowie eleganckich kurników – prawdziwych rezydencji dla kur. André marzy, by znaleźć się na okładce magazynu...

MegaDrwale – odcinek 5

Na zlecenie pewnego milionera jego prywatnej wyspie w Anglii Joel konstruuje letni dom. Beat dostaje bardzo emocjonalne zlecenie. Peter nie może wziąć urlopu – przed powrotem szefa musi ukończyć przebudowę głównej siedziby firmy.

MegaDrwale – odcinek 6

Peter jedzie do Szkocji. Tam odkrywa, że jego szef, Bryan senior, podąża za nim. Beat i André muszą się zmierzyć z klientem, którego już po złożeniu zamówienia dopadły wątpliwości... Joel przyjmuje zlecenie budowy wymyślnego domku dla psa i nie mniej wykwintnej ptaszarni. Nie zbije na tym jednak fortuny.

MegaDrwale – odcinek 7

W zielonym pustkowiu Joel buduje ogromny dom dla obrzydliwie bogatego klienta, którego... nie miał okazji poznać. Bryan senior przyjmuje zlecenie na meble z drewnianych bali, które musi wykonać Beat. Peter gra życiową rolę. Chodzi jednak nie o sławę ani o artystyczną samorealizację, lecz o bezpieczeństwo na placu budowy.

MegaDrwale – odcinek 8

Niemieccy celnicy wywracają harmonogram budowy Beata do góry nogami. Jest tylko jeden sposób, by nadrobić zaległości... Bryan senior zabiera Petera, by wraz z nim ścinać w puszczy 60-metrowe drzewa. Bryan junior postanawia się zatroszczyć o swój domek rybacki.

MegaDrwale – odcinek 9

Beat montuje pnie w strugach deszczu. Wszystko dla klienta o wyśrubowanych oczekiwaniach. Pewien katolicki ksiądz namawia Petera i Bryana seniora, by nieodpłatnie zbudowali ślubną altanę. André i Joel wsiadają w wodolot i lecą na wyspę Haida Gwaii, Mają tam kupić pnie na sumę 500 tys. dolarów.

MegaDrwale – odcinek 10

André i główny sprzedawca muszą się udać do Ontario i poprowadzić pierwszą od 6 lat budowę. Beat otrzymuje pewne nietypowe zadanie, a Peter jest gotów na wszystko, byleby urlop spędzić bez Bryana juniora.

Redakcja 30/06/2015

Zobacz też

Kim jest MICHEL MORAN, juror programu MASTERCHEF? Kim jest MICHEL MORAN, juror programu MASTERCHEF? Michel Moran to jeden z trzech jurorów programu "Masterchef". To jeden z najbardziej znanych szefów kuchni. W Polsce właściciel warszawskiej restauracji Bistro de Paris. Kim jest MICHEL MORAN, juror programu MASTERCHEF? Jak ukryć profil na Facebooku? To nie uchroni nas przed PRISM, ale... Jak ukryć profil na Facebooku? To nie uchroni nas przed PRISM, ale... Facebook jest Wielkim Bratem nowoczesności - wie o nas wszystko: gdzie spędzamy wakacje, jakich mamy przyjaciół, jak układa się nasze życie uczuciowe. Być może nic nie uchroni nas przed mackami PRISM. Ale... by ograniczyć dostęp do Twojego facebookowego świata wystarczy skorzystać z jednego z poziomów prywatności jakie oferuje Facebook. Jak wykupić Piano? KROK PO KROKU jak działa system płacenia za wybrane teksty dostępne w internecie? Jak wykupić Piano? KROK PO KROKU jak działa system płacenia za wybrane teksty dostępne w internecie? Wystartowało Piano, system płacenia za wybrane teksty dostępne w internecie. Piano to abonamentowy dostęp do wybranych treści Mowimyjak.pl i wielu innych stron w polskim internecie (łącznie aż 42 portale, w tym m.in. "Polskie Radio", "Gazeta Wyborcza", "Super Express" czy magazyn "Forbes"). Wykupienie abonamentu daje dostęp na określony czas jednemu użytkownikowi, można się logować z dowolnej liczby komputerów. Ile to kosztuje? Abonament można kupić w trzech wersjach: 9,90 zł za tydzień, 19,90 zł za miesiąc lub 199 zł za cały rok. Sprawdż jak działa i czym jest Piano? Co zrobić, aby dobrze wychodzić na zdjęciach? Jak nauczyć się pozować, by dobrze prezentować się na fotografiach? Co zrobić, aby dobrze wychodzić na zdjęciach? Jak nauczyć się pozować, by dobrze prezentować się na fotografiach? Ile razy musiałeś tłumaczyć znajomym, że jesteś niefotogeniczny i nie chcesz kolejnych zdjęć? Nie każdy z nas jest urodzonym modelem... Może jednak warto przestać marudzić i nauczyć się kilku prostych trików, które pozwolą dobrze wychodzić na zdjęciach?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!