MegaDrwale, sezon 1. Jak powstają wille z drewnianych bali? WIDEO, OPISY ODCINKÓW

Najbardziej niesamowite domy z bali na świecie wykonują na zamówienie mistrzowie tej technologii z miasteczka Williams Lake. Poznajcie ich bliżej dzięki serii MegaDrwale – na www.fokus.tv/vod jak zawsze za darmo!

MegaDrwale 1, odcinek 1: Pilot

MegaDrwale 1, odcinek 1: Pilot
Kraj produkcji: Kanada Kategoria wiekowa Czas trwania 00:43:36

Każdy z domów powstających w Williams Lake jest składany z ręcznie ciosanych pni, następnie rozbierany, wysyłany zgodnie z życzeniem klienta w dowolne miejsce na Ziemi, a na miejscu ponownie, już na trwałe, montowany. Nikt inny nie wykonuje tej pracy tak dobrze jak rzemieślnicy z firmy Domy z Bali „Pioneer”. To prawdziwi megadrwale!

MegaDrwale – odcinek 1

Podczas zimowej budowy w Ontario Joel niszczy osiemnastokołową ciężarówkę. Beat i André sprzedają tysiącletnie drzewo ekscentrycznemu milionerowi z Arkansas. W walce o nowy sprzęt Peter doprowadza Bryana juniora do granic wytrzymałości.

MegaDrwale – odcinek 2

Na budowie prowadzonej przez Beata w Arkansas pojawiają się kłopoty, gdy samochody dostawcze przybywają w złej kolejności. Bryan junior przebudowuje niewielki bar należący do jego przyjaciela, znanego sknery. Peter zamienia się w wynalazcę, by na placu budowy rozwiązać pewien istotny problem...

MegaDrwale – odcinek 3

Bryan junior zabiera syna do Missouri. Obaj mają nadzieję zmontować tam kolejny dom. Dla pewnego milionera – króla klopsików – i jego partnerki, miłośniczki wyścigów samochodowych, Beat buduje saloon w stylu Dzikiego Zachodu. Peter i Joel zawierają... śmierdzący zakład.

MegaDrwale – odcinek 4

Beat dostarcza dom dla pewnego skromnego klienta ze stanu Utah. Wszystkie prace montażowe mężczyzna chciałby wykonać sam. André i Joel konkurują w budowie eleganckich kurników – prawdziwych rezydencji dla kur. André marzy, by znaleźć się na okładce magazynu...

MegaDrwale – odcinek 5

Na zlecenie pewnego milionera jego prywatnej wyspie w Anglii Joel konstruuje letni dom. Beat dostaje bardzo emocjonalne zlecenie. Peter nie może wziąć urlopu – przed powrotem szefa musi ukończyć przebudowę głównej siedziby firmy.

MegaDrwale – odcinek 6

Peter jedzie do Szkocji. Tam odkrywa, że jego szef, Bryan senior, podąża za nim. Beat i André muszą się zmierzyć z klientem, którego już po złożeniu zamówienia dopadły wątpliwości... Joel przyjmuje zlecenie budowy wymyślnego domku dla psa i nie mniej wykwintnej ptaszarni. Nie zbije na tym jednak fortuny.

MegaDrwale – odcinek 7

W zielonym pustkowiu Joel buduje ogromny dom dla obrzydliwie bogatego klienta, którego... nie miał okazji poznać. Bryan senior przyjmuje zlecenie na meble z drewnianych bali, które musi wykonać Beat. Peter gra życiową rolę. Chodzi jednak nie o sławę ani o artystyczną samorealizację, lecz o bezpieczeństwo na placu budowy.

MegaDrwale – odcinek 8

Niemieccy celnicy wywracają harmonogram budowy Beata do góry nogami. Jest tylko jeden sposób, by nadrobić zaległości... Bryan senior zabiera Petera, by wraz z nim ścinać w puszczy 60-metrowe drzewa. Bryan junior postanawia się zatroszczyć o swój domek rybacki.

MegaDrwale – odcinek 9

Beat montuje pnie w strugach deszczu. Wszystko dla klienta o wyśrubowanych oczekiwaniach. Pewien katolicki ksiądz namawia Petera i Bryana seniora, by nieodpłatnie zbudowali ślubną altanę. André i Joel wsiadają w wodolot i lecą na wyspę Haida Gwaii, Mają tam kupić pnie na sumę 500 tys. dolarów.

MegaDrwale – odcinek 10

André i główny sprzedawca muszą się udać do Ontario i poprowadzić pierwszą od 6 lat budowę. Beat otrzymuje pewne nietypowe zadanie, a Peter jest gotów na wszystko, byleby urlop spędzić bez Bryana juniora.

Redakcja 10/03/2017

Zobacz też

Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Azbest – miliony ludzi wciąż narażone są na jego szkodliwe działanie Chociaż użycie azbestu jest dziś zakazane w 53 krajach, aż 70 procent ludzi na całym świecie wciąż wdycha azbestowy pył, ryzykując zdrowiem i życiem. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Azbest - zabójczy pył". Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online! 3. sezon serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów jest już dostępny w serwisie fokus.tv! Za darmo, online, w całości i całkowicie legalnie! Zapraszamy do oglądania trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów" w serwisie fokus.tv! Kolejne spiski, coraz bardziej wyrafinowane intrygi, seks, władza i demoniczna rodzina Borgiów! Oni po prostu mają to we krwi! Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać o ograniczeniach, które przy stanowieniu prawa ma prezydent RP. Może co prawda zgłosić do Sejmu każdy projekt, tyle że musi on później zdobyć poparcie większości. Mówimy, jakie kompetencje ma prezydent RP. Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – poszkodowani w wypadkach, eksperci i specjaliści w programie poświęconym największym tragediom w przestworzach Katastrofy lotnicze – zapewne nie da się całkowicie ich wyeliminować. Można jednak minimalizować ich ryzyko, zwiększać bezpieczeństwo pasażerów i wyciągać wnioski z tragedii, do których doszło w przestworzach. FOKUS TV zaprasza na program poświęcony wypadkom lotniczym, ich przyczynom, przebiegowi i następstwom.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!