Mateusz Ziółko, zwycięzca Voice of Poland – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Pochodzący z Zubrzycy Dolnej Mateusz Ziółko jest zwycięzcą show The Voice of Poland. Podczas swojego pierwszego występu zachwycił wszystkich jurorów. Pomimo obietnicy Edyty Górniak, że zdejmie dla niego sukienkę, jeśli przyłączy się do jej zespołu, Mateusz wybrał drużynę Marka Piekarczyka. Mówimy, kim jest Mateusz Ziółko.

Mateusz Ziółko jest góralem. Pochodzi z Zubrzycy Dolnej. Grę na instrumentach zaczął w wieku 5 lat. Jego pierwszym nauczycielem był starszy brat, który uczył go gry na fortepianie. W wieku 13 lat Mateusz zdał do szkoły muzycznej na wydziale muzyki i organistyki Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Po roku zrezygnował ze szkoły i zaczął uczyć się śpiewu na własną rękę.

Mateusz Ziółko – kariera

Po raz pierwszy Mateusz Ziółko pojawił się na scenie w wieku 15 lat, kiedy to założył swój zespół "De Vils". Kilkanaście lat później został członkiem zespołu "Detox".

Mateusza Ziółkę widzieliśmy już w innych polskich talent shows, m.in w "Mam Talent", gdzie dotarł do finałowej 10. Aktualnie koncertuje solowo oraz z własnym zespołem. Brał udział w projektach muzycznych: "Freddie Mercury Symfonicznie", "Michael Jackson Symfonicznie" oraz w koncertach z Orkiestrą Akademii Bethowenowskiej i Orkiestrą Symfoników Bydgoskich.

Mateusz Ziółko – rodzina

Prywatnie Mateusz Ziółko jest wspaniałym mężem i oddanym ojcem trzech synów. 

Posłuchajcie sami, jak śpiewa Mateusz Ziółko!

 
Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/10/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!