Maszyny – jak to działa. Jak to się dzieje, że pralka pierze? Jak działa bankomat? Jak działa...

Czy bawiąc się na kręgielni zwróciliście kiedyś uwagę na to, że kręgle same się ustawiają, a kula sama do was wraca? A może to tak oczywiste i zwyczajne, że nawet tego nie zauważyliście? Fascynująca seria programów „Maszyny - jak to działa" przybliża zasady działania urządzeń, które czynią nasze życie prostym i komfortowym. Dowiecie się jak działa bankomat, samochód rajdowy, teleskop. Poznacie ideę funkcjonowania elektrowni jądrowej, kolejki górskiej, karabinu maszynowego czy sygnalizacji świetlnej. Zapraszamy!


Człowiek wymyślił maszyny, by ułatwiały mu życie, czyniły je bardziej komfortowym, wyręczały go w żmudnych czy wymagających wysiłku czynnościach. Przeróżne urządzenia otaczają nas dziś ze wszystkich stron. Są naszymi domownikami - jak pralki czy roboty kuchenne, dostarczycielami rozrywki i niesamowitych przeżyć, jak projektor filmowy czy kolejka górska. Bez wielu z nich po prostu nie bylibyśmy dziś w stanie się obejść! Czy wyobrażacie sobie, co by było, gdyby nagle z ulic zniknęła sygnalizacja świetlna? Te niepozorne, niemal niewidzialne urządzenia są niemymi towarzyszami naszego życia, a jednocześnie każde z nich stanowi dowód na geniusz rodu ludzkiego.

Wydaje Wam się, że zrozumienie idei ich działania byłoby dla was za trudne? Obejrzyjcie ten program, a przekonacie się, że dzięki perfekcyjnie przygotowanym grafikom komputerowym i zrozumiałym komentarzom ekspertów żadne urządzenie nie będzie już miało przed wami tajemnic! Zaprezentujemy wam 54 maszyny, począwszy od maszynki do robienia tatuaży, aż do elektrowni jądrowej poprzez schody ruchome, pralkę, sygnalizację świetlną, karabin maszynowy i samochód rajdowy! FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia, zaprasza w fascynującą podróż do świata maszyn! Poznajcie ich sekrety!

 

Redakcja 09/02/2015

Zobacz też

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 8. Rok 1502. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 8. Rok 1502. WIDEO bez cenzury Borgiowie odsłaniają swoje tajemnice! Lukrecja Borgia ma złe sny. Zbliża się jej ślub z Alfonsem d'Este, gdy jej tymczasem śni się, że jej przyszły małżonek jest zabójcą byłego męża. Czy wkrótce dowie się, kto na prawdę zabił Alfonsa d’Aragon? Prawa kobiet w Pakistanie. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Pakistanki odsłaniają twarz Prawa kobiet w Pakistanie. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Pakistanki odsłaniają twarz Pakistan – co rok setki kobiet w tym kraju zostają oblane kwasem. Mężczyźni mszczą się na nich w tej sposób za ich rzekome przewinienia – odmowę w odpowiedzi na zaloty czy nieposłuszeństwo. Wraz z kamerą filmu dokumentalnego „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy pani Massarat Misbah, która pomaga ofiarami tego rodzaju ataków. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 7. Rok 1501. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 7. Rok 1501. WIDEO bez cenzury Borgiowie - co przyniesie im 1501 rok? Cezar Borgia, za kochanką, która opuściła go, zabierając ze sobą ich małą córeczkę Lukrecję, jest gotów pójść aż do piekła. Zabija jej braci, ściga ojca. Czy zabije także samą Doroteę Malatestę i własne dziecko? Lukrecja Borgia jest gotowa posunąć się bardzo daleko, żeby ponownie wyjść za mąż. Jak zostać myśliwym? Procedury Jak zostać myśliwym? Procedury Myślistwo to zajęcie kontrowersyjne, ale wciąż ma rzesze zwolenników. Mają swój kodeks, zasady etyki i wielowiekowe tradycje. Mówimy, jakie wymagania trzeba spełnić, aby znaleźć się w gronie myśliwych. A nie jest to takie proste.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!