Maluch samochód PRL. Ile dziś kosztuje Maluch, fiat 126p ?

Cena pierwszego Malucha wynosiła równowartość 18 ówczesnych średnich miesięcznych pensji. Dziś za kilka tysięcy złotych możemy kupić Malucha, którym tak, jak nasi rodzice pojedziemy w podróż po Europie. Mówimy, ile dokładnie kosztuje dziś Fiat 126p.

Maluch, czyli fiat 126p, ma 40 lat. Ma również tyle samo przeciwników co zwolenników. Kompaktowy, prosty w swojej formie, powolny i niewygodny zdobywał przez lata serca miłośników motoryzacji. Jego sukces tkwi właśnie w prostocie i historii, która zawarta jest w każdym modelu samochodu.

Nie dajmy się jednak zwieść pięcioma miejscami do siedzenia w Maluchu. "Kaszlak" pomieści najwyżej dwie osoby. Odważni, którzy chcą przejechać się na tylnej kanapie wozu muszą liczyć się z urazami kręgosłupa i siedzeniem z nogami wywiniętymi za głowę. Niestety okna z tyłu nigdy się nie otwierały całkowicie, więc opcja połowy ciała poza samochodem nie wchodzi w grę.

Jeszcze kilkanaście lat temu Maluchy kupowali młodzi kierowcy, którzy chcieli mieć samochód do nauki jazdy, pojazd, który będa mogli obić i zniszczyć. Dzieciaki rozbijały się Maluchami po wsiach i małych miasteczkach. Minęły niestety bezpowrotnie czasy kiedy Fiata 126p mogliśmy kupić za kilkaset złotych, a gdy ktoś chciał za niego powyżej 1000 zł każdy się pukał w głowę i zaśmiewał z kpiną.

Teraz za Malucha w dobrym stanie damy od 1500 do 10 000 zł! Droższe są dobrze utrzymane samochody wypuszczone w pierwszej serii. Najdrożej sprzedanym Fiatem 126p był fabrycznie nowy, jeszcze z folią na siedzeniach, świetnie utrzymany samochód. Właściciel otrzymał za niego ok. 300 tys zł.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!