MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Jak zadbać o ładny zapach w garderobie, odkazić gąbkę i wyczyścić blat i kuchenną armaturę?

Małgorzata Rozenek czyli Perfekcyjna Pani Domu uczy Polki, jak utrzymać porządek w domu. W każdym odcinku prezentowane są dwa domy i ich gospodynie, które pod czujnym okiem prowadzącej porządkują i czyszczą szafkę po szafce, pomieszczenie po pomieszczeniu... Przy okazji dzieli się radami i pomysłami m.in. na skuteczne sprzątanie.

Małgorzata Rozenek czyli Perfekcyjna Pani Domu uczy Polki jak sprzątać i na co dzień utrzymywać porządek oraz zdradza tajniki perfekcyjnego sprzątania, uniwersalne i przydatne w każdym domu.

Rady Perfekcyjnej Małgosi Rozenek:

  • Trzymasz buty w szafie w garderobie? Co zrobić, aby nie wydzielały brzydkiego zapachu?

Zrób pachnidełko - idealna będzie do tego skarpetka (bez pary czy z dziurką). Przygotuj też herbatę nasączoną olejkami eterycznymi, gwiazdki anyżu, goździki. To wszystko wsypujdo skarpetki, zawiąż i  włóż woreczek do buta. Herbata świetnie pochłania brzydkie zapachy.

  • Jak usunąć niechciane naklejki z mebli?

Wmasuj w naklejkę oliwę albo oliwke dla dzieci, podważ boki naklejki, zerwij i po naklejce ani śladu!

  • Jak dezynfekować kuchenną armaturę?   

W kuchni jest mnóstwo bakterii - dlatego też trzeba tu bardzo porządnie i często sprzątać, przy użyciu mocniejszych środków. Małgorzata Rozenek - Perfekcyjna Pani Domu doradza przygotowanie roztworu tzw. biologicznego odkażacza (idealny dla alergików i osób, które nie mogą używać chloru). Potrzebne będzie:

  • pół saszetki sody oczyszczonej
  • woda (mało)
  • łyżka soku z cytryny.

Składniki należy wymieszać i gotowe! 

  • Jak odkazić odkazić zlew przy pomocy chloru?

Roztwór chloru (pół na pół chloru i wody) nanieś na zlew na maksymalnie 20 minut, potem zmyj ciepłą wodą. Nie czyść chlorem kranu! bo chlor niszczy chrom na armaturze.

Kran wyczyść octem - namocz w nim papierowy ręcznik, przyłóż do zabrudzonych miejwsc na maksymalnie 10 min, po tym czasie wyszoruj kran szczoteczką do zębów.

  • Jak dezynfekować gąbkę? 

Gąbkę namocz w wodzie i włóż w miseczce do mikrofalówki wybierając największą moc, i czas 2 minuty. Jeśli nie masz mikrofalówki to namocz gąbkę w wodzie z chlorem (woda+chlor), a następnie porządnie ją wypłucz.

  •  Jak czyścić blaty?

Przeważnie czyścimy blaty ściereczkami materiałowymi - jednak Małgorzata Rozenek poleca do tego ręczniki papierowe - według niej czyszczą tak samo dobrze jak materiał, a nie magazynują w sobie brudu, bo po użyciu wyrzucamy je do kosza.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!