MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

W każdym odcinku programu PERFEKCYJNA PANI DOMU, Małgorzata Rozenek podaje kilka bardzo praktycznych rad, jak dbać w domu o znajdujące się w nim przedmioty i jego otoczenie. Zobacz, jak Małgosia Rozenek radzi wyczyścić przypalone żelazko, zdezynfekować materac i zapobiec farbowaniu buta?

Perfekcyjna Pani Domu zna perfekcyjne metody sprzątania i dbania o przedmioty znajdujące się w domu. Małgorzata Rozenek jest fanką domowych sposobów pielęgnacji domu, jak używanie wody z octem do mycia szyb, czy przecieranie liści kwiatów piwem, żeby pięknie błyszczały. A oto kilka nowych porad Małgorzaty Rozenek.

Małgorzata Rozenek radzi:

  • Co robić, gdy przypalisz spód żelazka?

Jeżeli zdarzyło ci się przypalić spód żelazka nie musisz go wcale wyrzucać. Wystarczy, że na kartkę wysypiesz cienką warstwę soli, a następnie wyprasujesz ją gorącym żelazkiem. I gotowe!

  • Jak nie pozwolić, żeby bakterie rozmnażały się na deskach do krojenia?

Nie używaj deski do krojenia różnych produktów, gdyż bakterie z rożnych potraw mieszają się. Najlepiej kup trzy deski w różnych kolorach. Jedną z nic przeznacz do krojenia mięsa, inną do warzyw, a ostatnią do krojenia pozostałych produktów, np. chleba. Pamiętaj też, żeby zawsze myć warzywa i owoce przed krojeniem.

  • Jak czyścić świeczki z kurzu?

Jeżeli nie lubisz, gdy twoje dekoracyjne świeczki zmieniły kolor, możesz je w łatwy sposób wyczyścić. Wystarczy, że na miękką szmatkę wylejesz odrobinę spirytusu i przetrzesz nim świeczkę Spowoduje to, że będzie ona wyglądała jak nowa.

  • Jak zdezynfekować materac?

Każdy materac jest siedliskiem brudu, roztoczy i bakterii, ale możesz w bardzo łatwy sposób pozbyć się ich i zdezynfekować swoje łóżko. Wystarczy, że posypiesz materac obficie sodą oczyszczoną i pozostawić ją na dwie godziny. Po tym czasie trzeba tylko odkurzyć materac. Soda zabije wszystkie bakterie.

  • Co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

Jeśli wnętrze twoich butów farbuje - spryskaj je delikatnie lakierem do włosów. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością lakieru, żeby buty nie przyklejały się do twoich stóp. Buty pozostaw do wyschnięcia na parę minut.

Redakcja 01/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!