MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

W każdym odcinku programu PERFEKCYJNA PANI DOMU, Małgorzata Rozenek podaje kilka bardzo praktycznych rad, jak dbać w domu o znajdujące się w nim przedmioty i jego otoczenie. Zobacz, jak Małgosia Rozenek radzi wyczyścić przypalone żelazko, zdezynfekować materac i zapobiec farbowaniu buta?

Perfekcyjna Pani Domu zna perfekcyjne metody sprzątania i dbania o przedmioty znajdujące się w domu. Małgorzata Rozenek jest fanką domowych sposobów pielęgnacji domu, jak używanie wody z octem do mycia szyb, czy przecieranie liści kwiatów piwem, żeby pięknie błyszczały. A oto kilka nowych porad Małgorzaty Rozenek.

Małgorzata Rozenek radzi:

  • Co robić, gdy przypalisz spód żelazka?

Jeżeli zdarzyło ci się przypalić spód żelazka nie musisz go wcale wyrzucać. Wystarczy, że na kartkę wysypiesz cienką warstwę soli, a następnie wyprasujesz ją gorącym żelazkiem. I gotowe!

  • Jak nie pozwolić, żeby bakterie rozmnażały się na deskach do krojenia?

Nie używaj deski do krojenia różnych produktów, gdyż bakterie z rożnych potraw mieszają się. Najlepiej kup trzy deski w różnych kolorach. Jedną z nic przeznacz do krojenia mięsa, inną do warzyw, a ostatnią do krojenia pozostałych produktów, np. chleba. Pamiętaj też, żeby zawsze myć warzywa i owoce przed krojeniem.

  • Jak czyścić świeczki z kurzu?

Jeżeli nie lubisz, gdy twoje dekoracyjne świeczki zmieniły kolor, możesz je w łatwy sposób wyczyścić. Wystarczy, że na miękką szmatkę wylejesz odrobinę spirytusu i przetrzesz nim świeczkę Spowoduje to, że będzie ona wyglądała jak nowa.

  • Jak zdezynfekować materac?

Każdy materac jest siedliskiem brudu, roztoczy i bakterii, ale możesz w bardzo łatwy sposób pozbyć się ich i zdezynfekować swoje łóżko. Wystarczy, że posypiesz materac obficie sodą oczyszczoną i pozostawić ją na dwie godziny. Po tym czasie trzeba tylko odkurzyć materac. Soda zabije wszystkie bakterie.

  • Co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

Jeśli wnętrze twoich butów farbuje - spryskaj je delikatnie lakierem do włosów. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością lakieru, żeby buty nie przyklejały się do twoich stóp. Buty pozostaw do wyschnięcia na parę minut.

Redakcja 07/05/2012

Zobacz też

Jacht Maxus 28. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Maxus 28? Jacht Maxus 28. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Maxus 28? Maxus 28 to jeden z modeli jachtów produkowanych przez stocznię Northman. Zaprojektowano go, wykorzystując wiedzę zebraną przy produkcji i użytkowaniu udanych modeli 24 i 33. Na wystawie "Jacht dla Ciebie" Maxus 28 wygrał plebiscyt publiczności na najładniejszy jacht. Czyżby to był śródlądowy jacht idealny? Jacht Phobos 25. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Phobos 25? Jacht Phobos 25. Jaki jest? Co trzeba wiedzieć o jachcie Phobos 25? Phobos 25. Ten 7,5-metrowy jacht powstał zgodnie z modnym obecnie założeniem. Projektując jacht tej wielkości, możliwy do wyczarterowania bez uprawnień, konstruktorzy przewidują niezbyt wysokie kwalifikacje prowadzących go skiperów, stąd priorytetem jest uzyskanie największego stopnia bezpieczeństwa czynnego. DYNIA na HALLOWEEN - jak ją zrobić? Instrukcja KROK PO KROKU DYNIA na HALLOWEEN - jak ją zrobić? Instrukcja KROK PO KROKU Halloween tuż tuż. Tej niezwykłej nocy możemy spodziewać się dużej ilości magii, duchów i świetnej zabawy. Ale uwaga! Nie możemy zapomnieć też o jej symbolu, czyli świecącej dyni. Na Zachodzie lampion z dyni - jack-o'-lantern - to bardzo popularna ozdoba, którą dekoruje się domy na Halloween. A jak ją wykonać? Dynia na Haloween - mówimy, jak ją zrobić. Jak zrobić LAMPION z dyni na HALLOWEEN? Jak zrobić LAMPION z dyni na HALLOWEEN? Lampion zrobiony z dyni to jedna z tradycyjnych ozdób, którymi dekoruje się domy na Halloween. Wycięcie w dyni ciekawego wzoru jest też świetną okazją do spędzenia czasu razem z rodziną. Oto instrukcja, jak zrobić ozdobę z dyni krok po kroku.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!