MAŁGORZATA NIEMCZYK, poseł PO - KIM JEST posłanki PO z Łodzi . Zobacz SYLWETKĘ posła

Małgorzata Niemczyk, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 9 (OKW Łódź). Była siatkarka, reprezentantka Polski w wielu prestiżowych turniejach i imprezach siatkarskich na całym świecie, a także komentator sportowy i posłanka.

MAŁGORZATA NIEMCZYK jest posłanką partii Platforma Obywatelska

Wybrana: 09-10-2011

Liczba głosów: 10 959

Staż parlamentarny: brak

Klub/koło: Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska

Data i miejsce urodzenia: 25-10-1969Łódź

Zawód: ekonomista

Sylwetka Małgorzaty Niemczyk

Małgorzata Niemczyk w obecnej, VII już kadencji Sejmu RP, jest obecnych wielu byłych spotowców, którzy na emeryturze postanowili zająć się polityką. Jednym z nich jest  Małgorzata Niemczyk, wielokrotna reprezentanka Polski w światkówce i złota medalistka mistrzostw Europy. Posłanka pochodzi z rodziny z siatkarskimi tradycjami. Jej matka, Barbara Hermel-Niemczyk, była wielokrotną reprezentantką Polski, zdobyła też brązowy medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. Ojciec Andrzej Niemczyk był natomiast trenerem, który doprowadził siatkarską reprezentację kobiet do największych sukcesów w historii.

Kariera Małgorzaty Niemczyk 

Jako siatkarka grała początkowo w klubach łódzkich, następnie występowała w Chemiku Police i Augusto Kalisz. Była też zawodniczką klubów włoskich, rosyjskich i tureckich. Karierę zakończyła grając w zespole KS Organika Budowlani Łódź. W trakcie kariery sportowej ukończyła XII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi oraz studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas większych imprez siatkarskich występuje w roli komentatora, komentowała mecze m.in dla Eurosportu, TVP i Polsatu. Po nieudanej przygodzie trenerskiej w zespole Organiki Budowlanych Łódzi, wystartowała w swoich pierwszych wyborach do Sejmu RP.

Posłanka prowadzi stronę internetową www.malgorzataniemczyk.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!