Pradawne Archiwum X: Majowie i wrota piekieł

Majowie - prekolumbijski lud zamieszkujący tereny dzisiejszego Meksyku słynie dziś przede wszystkim z zabytków, które pozostały po nim na powierzchni ziemi - piramid, świątyń, grobowców. Jak się jednak niedawno okazało, cywilizacja ta pozostawiła po sobie ślady również i pod ziemią... FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Pradawne Archiwum X!

Chcecie się dowiedzieć, gdzie mieszczą się wrota piekieł? Odpowiedź na to pytanie znalazł niedawno archeolog Guillermo de Anda, specjalizujący się w badaniach pod wodą. Studiując akta z przesłuchań ludów ameryki prekolumbijskiej pozostawione przez konkwistadorów badacz natknął się na wątek podziemnego świata, w którym według Majów panowali bogowie śmierci. Eksplorując jaskinie w Meksyku i Gwatemali, dotarł do miejsca, które mogło być wejściem do owego podziemnego świata - wrotami do piekieł... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek programu „Pradawne Archiwum X"!


 

Redakcja 17/04/2015

Zobacz też

Kim jest Radosław Kotarski? Kariera od Polimatów do Tajemnic historii w FOKUS TV Kim jest Radosław Kotarski? Kariera od Polimatów do Tajemnic historii w FOKUS TV Radek Kotarski jest założycielem popularnego kanału na Youtube o nazwie Polimaty, w którym co tydzień opowiada o nauce, medycynie i historii. Jego filmiki popularyzujące wiedzę przyniosły mu rozpoznawalność i otworzyły drzwi do kariery w telewizji FOKUS TV. Joachim Brudziński. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Joachim Brudziński. Kim jest? Rodzina, kariera, kontrowersje Joachim Brudziński to poseł Prawa i Sprawiedliwości, a ponadto politolog i nauczyciel akademicki. Zasłynął bon motem o „dożynaniu watahy” oraz słowami „J**ał was pies”, skierowanymi na Twitterze do radnych Bydgoszczy po zmianie nazwy nowego mostu – z mostu im. Kaczyńskiego na Most Uniwersytecki. Co warto wiedzieć o Joachimie Brudzińskim? Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania Bale karnawałowe nie mogą się obejść bez przebierańców. I słusznie, bo zabawa kostiumowa jest ciekawsza od zwykłej – można choćby na chwilę stać się postacią z bajki lub z marzeń. Mimo że nietrudno znaleźć w sklepach gotowe kostiumy, wiele osób woli zrobić je samodzielnie. Jest i atrakcyjniej, i taniej, i nietandetnie. Mówimy, jak zrobić kostium pirata na karnawałowy bal przebierańców. Odmiany ziemniaków. Jakie ziemniaki wybrać do konkretnej potrawy? Odmiany ziemniaków. Jakie ziemniaki wybrać do konkretnej potrawy? Chcesz zrobić sałatkę? Kup ziemniaki Denar lub Impala. Jeśli jesteś amatorem frytek, wybierz odmianę Irys albo Irga, a gdy masz ochotę na kopytka lub pyzy, zdecyduj się na ziemniaki odmiany Aster lub Bryza. Podpowiadamy, które gatunki ziemniaków najlepiej nadają się do konkretnych potraw.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!