Pradawne Archiwum X: Majowie i wrota piekieł

Majowie - prekolumbijski lud zamieszkujący tereny dzisiejszego Meksyku słynie dziś przede wszystkim z zabytków, które pozostały po nim na powierzchni ziemi - piramid, świątyń, grobowców. Jak się jednak niedawno okazało, cywilizacja ta pozostawiła po sobie ślady również i pod ziemią... FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu Pradawne Archiwum X!

Chcecie się dowiedzieć, gdzie mieszczą się wrota piekieł? Odpowiedź na to pytanie znalazł niedawno archeolog Guillermo de Anda, specjalizujący się w badaniach pod wodą. Studiując akta z przesłuchań ludów ameryki prekolumbijskiej pozostawione przez konkwistadorów badacz natknął się na wątek podziemnego świata, w którym według Majów panowali bogowie śmierci. Eksplorując jaskinie w Meksyku i Gwatemali, dotarł do miejsca, które mogło być wejściem do owego podziemnego świata - wrotami do piekieł... FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek programu „Pradawne Archiwum X"!


 

Redakcja 15/04/2015

Zobacz też

Jak sprawdzić, czy dziadek był legionistą? [WYKAZ ŻOŁNIERZY PIŁSUDSKIEGO] Jak sprawdzić, czy dziadek był legionistą? [WYKAZ ŻOŁNIERZY PIŁSUDSKIEGO] W legionach Piłsudskiego służyło ponad 20 000 żołnierzy. Ich szeregi zasilali też ochotnicy. Bezprecedensowego przedsięwzięcia opracowania spisu legionistów podjął się profesor Janusz Cisek. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, czy jego przodkowie walczyli w legionach Piłsudskiego. Deszcz meteorytów w Czelabińsku – czy zagrażąją nam odłamki materii kosmicznej spadające na Ziemię? Deszcz meteorytów w Czelabińsku – czy zagrażąją nam odłamki materii kosmicznej spadające na Ziemię? Ponad półtora roku temu pod Czelabińskiem w Rosji spadł deszcz meteorów. Filmiki, na których prywatnym osobom udało się zarejestrować to niecodzienne wydarzenie lotem błyskawicy obiegły cały świat. Publiczność telewizyjna i użytkownicy internetu mogli na nich zobaczyć uderzającą w powierzchnię Ziemi kulę ognia. Kosmiczne pociski, które spadły na terytorium Rosji spowodowały wiele szkód, a około siedem tysięcy osób zostało rannych. Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Dlaczego wciąż giną w nich ludzie? Inscenizacje wypadków samochodowych z udziałem kaskaderów, testy zderzeniowe, analiza wypadków, które na prawdę się wydarzyły – to wszystko zobaczą widzowie nowej serii programów telewizji FOKUS TV „Dlaczego wypadek". Marzena ERM: kim jest i dlaczego nie doszło do przeszczepu? Marzena ERM: kim jest i dlaczego nie doszło do przeszczepu? Marzena Erm, chora na złośliwy nowotwór, pomimo zapewnień od lekarzy nie będzie mogła poddać się przeszczepowi. Mówimy, kim jest Marzena Erm i dlaczego nie doszło do wyczekiwanego przeszczepu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!