Ludzkie oblicze planety, odc. 5. Góry – wśród urwisk i skał

Na dużych wysokościach nad poziomem morza, na wszystkich kontynentach świata żyją tysiące ludzi, radząc sobie w trudnych górskich warunkach. Jedni schronili się tam przed konfliktami, toczącymi się w ich krajach, inni zawędrowali w góry w poszukiwaniu rzadko spotykanych surowców naturalnych.
Pogoda w wysokich warstwach gór może zmieniać się z godziny na godzinę. W powietrzu brakuje tlenu, trudno o dostateczną ilość pożywienia. A jednak i tu żyją ludzie. W piątym odcinku zrealizowanej z ogromnym rozmachem serii „Ludzkie oblicze planety" poznamy mieszkańców terenów położonych na dużych wysokościach nad poziomem morza. Zobaczymy, jak sobie radzą w warunkach, w których przyszło im żyć.

Pierwszymi bohaterami odcinka będą Sailau Jadik i jego syn Berik, Kazachowie, mieszkający w Ałtaju. Wraz z nimi wyruszymy na poszukiwanie orła przedniego, który będzie partnerem obecnie szesnastoletniego Berika w jego przyszłych polowaniach. Zarówno ojciec, jak i syn zgodnie twierdzą, że orzeł przedni to najlepszy myśliwy świata. Mając takiego jak on pomocnika można upolować każdą zwierzynę.

Ale jak schwytać i udomowić orła? Odkąd ponad 200 lat temu osiedlili się w Ałtaju, Kazachowie wykradają pisklęta orłów z gniazd. Tak uczyni również i Berik. Ptak, którego przygarnie, zostanie przez niego przyuczony do pomocy w polowaniach i w ten sposób Berik dołączy nielicznego grona kilkuset Kazachów, którzy posiedli umiejętność polowania z orłami przednimi.

 

Redakcja 23/10/2014

Zobacz też

Czerwona mafia: korupcja, machlojki i gigantyczne defraudacje w ZSRR. WIDEO: serial na VOD! Czerwona mafia: korupcja, machlojki i gigantyczne defraudacje w ZSRR. WIDEO: serial na VOD! ZSRR szczycił się swoją wielkością, a także głosił niepokalaną uczciwości ludzi Kraju Rad. Jak wyglądała prawda? Była daleka od ideału, bo w kraju gdzie stale występowały jakieś braki, korupcja, machlojki finansowe i inne przekręty były na porządku dziennym. Czy czerwona mafia znikła wraz z rozpadem ZSRR? Gladiatorzy - powrót z przeszłości. Gladiatorzy w hrabstwie North Yorkshire? Gladiatorzy - powrót z przeszłości. Gladiatorzy w hrabstwie North Yorkshire? Gladiatorzy, czyli wojenni jeńcy, niewolnicy, a nawet przyłapani dezerterzy z rzymskiej armii to ludzie, których zadaniem było dostarczanie krwawej rozrywki rzymskiemu ludowi. Walki gladiatorów odbywały się nie tylko w Rzymie, ale na terenie całego imperium. Czy w Brytanii, krótko znajdującej się pod rzymską dominacją, także odbywały się walki gladiatorów? Kim byli mężczyźni pochowani w hrabstwie North Yorkshire? Truckersi przez Australię - ciężarówkami przez australijskie bezdroża Truckersi przez Australię - ciężarówkami przez australijskie bezdroża Truckersi przez Australię to serial, w którym zaglądamy do kabin wielkich ciężarówek przemierzających australijskie drogi i przyglądamy się życiu kobiet i mężczyzn, którzy wybrali życie za kółkiem, na szeroko otwartej drodze. Czasem jest dramatycznie, czasem zabawnie. Dzięki serialowi poznajemy prawdziwe serce i duszę australijskich kierowców ciężarówek. Churchill - jego tajna broń, czyli wynalazki, które miały wygrać wojnę! Churchill - jego tajna broń, czyli wynalazki, które miały wygrać wojnę! Do wygrania II wojny światowej Winston Churchill potrzebował nowych rodzajów broni. Tajne brytyjskie laboratorium, składające się z najlepszych naukowców, działające pod kryptonimem „Churchill – jego tajna broń” pracowało nad śmiertelnymi „zabawkami”, mającymi zmienić bieg wojny.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!