Ludzie żelaza. Jak powstają wielkie stalowe konstrukcje? CAŁA SERIA na WIDEO

Seria dokumentalna Ludzie żelaza przybliża sylwetki nowojorskich konstruktorów, którzy codziennie ryzykują życie, pracując na wysokościach w ekstremalnie trudnych warunkach. Co w pierwszym odcinku?

Ludzie żelaza, odcinek 1

Ludzie żelaza, odcinek 1
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:21:14

Bohaterowie programu – konstruktorzy zajmujący się konstrukcjami stalowymi – pracują nad dwoma spośród największych przedsięwzięć budowlanych w Nowym Jorku. Na placu budowy nowego stadionu Netsów na Brooklynie zespół Tommy'ego Cordraya dąży do tego, by przed nadejściem nadciągającej burzy zainstalować potężną kratownicę. Czy to się uda?

Zespół Dave'a „Meata” Millera staje z kolei oko w oko z niebezpieczeństwami związanymi ze zrywaniem ogromnych arkuszy starej blachy w trakcie rozbiórki jednego z mostów na rzece Harlem. Jak przebiegną te ryzykowne działania?

.. Wszystkie odcinki serii „Ludzie żelaza” na VOD. Za darmo!

Praca konstruktora na wysokościach jest jednym z najniebezpieczniejszych zawodów świata. Bez względu na pogodę, konstruktorzy codziennie wznoszą się setki metrów nad ziemię, by koordynować budowę mostów czy drapaczy chmur. Im wyżej pracują, tym z silniejszym wiatrem muszą się zmagać. Wyjątkowo niebezpieczne są też opady śniegu i deszczu. Na konstruktorów z Nowego Jorku czyha jeszcze jedna przeszkoda – przeraźliwe zimno, jakie przynosi ze sobą wiatr wiejący znad Oceanu Atlantyckiego.

Redakcja 30/03/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!